Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.12.2018 11:04
Modułowy sufit może być jednolitą, gładką powierzchnią | Ultima+ Finesse od Armstrong
Przeglądaj zdjęcia ->
- Ultima+ Finesse firmy Armstrong
Podwieszane sufity modułowe czasem „przegrywały” w wyścigu z gładkimi sufitami o jednolitej powierzchni. Dlaczego? Sufit modułowy ma widoczny ruszt nośny, co nie zawsze odpowiada architektom. Na polski rynek weszła jednak nowość – sufity Ultima+ Finesse firmy Armstrong, które są modułowe, ale jednocześnie mają całkowicie ukryty ruszt nośny. Dzięki temu sufit ma gładką, spójną powierzchnię, zachowuje przy tym pełną wygodę montażu i demontażu charakterystyczną dla sufitów modułowych.
Montaż sufitów podwieszanych odbywa się na ruszcie nośnym. Sufity takie mają więc widoczne elementy konstrukcji. Właściwie należałoby powiedzieć, nie mają, lecz miały. Wejście na rynek nowości firmy Armstrong zupełnie zmienia segment sufitów modułowych. Płyty z serii Ultima+ mają teraz nowatorską krawędź Finesse. Montowane są tak, że profile rusztu nie są w ogóle widoczne.
To rozwiązanie idealne do wnętrz, w których architekci chcą postawić na gładki, jednolity sufit. Do tej pory nie mieli wyjścia, i musieli wybrać sufity z twardych, dużych płyt gipsowych. Te z kolei nie miały odpowiednich właściwości akustycznych. Przede wszystkim nie miały jeszcze innej zalety - nie dawały możliwości szybkiego demontażu, ukrycia instalacji technicznych ponad sufitem i łatwego dostępu do nich w każdym miejscu przestrzeni sufitowej.
Śnieżnobiała ekologiczna strefa nad głowami
Płyty Ultima+ dostępne są w białym kolorze. Mają niski połysk (0.2%) co zapewnia jednolity poziom odbicia światła – 87%. Wpływają na kształtowanie przyjaznej akustyki. Są też ekologiczne, gdyż posiadają certyfikat C2C (Cradle to Cradle, od kołyski z powrotem do kołyski).
Płyty w nową krawędzią Finesse dostępne są w wymiarach 600x600 mm i 600x1200 mm.
Data publikacji: 21.12.2018
Artykuły powiązane:
![]()
Wysokość i wielkość wnętrz ma zasadnicze znaczenie w utrzymaniu odpowiedniej odległości między użytkownikami pomieszczeń. Czy w erze wirusów spotkania przeniosą się z sal konferencyjnych i kawiarni do otwartych wnętrz jak halle recepcyjne i korytarze w biurach lub przestronnych wnętrz obiektów kulturalnych? To może być nowy trend, który na stałe zagości we wnętrzach obiektów użyteczności publicznej.
więcej
![]()
Czy biurowce staną się sterylne jak szpitale? Czy musimy pożegnać się designerskimi wnętrzami w budynkach publicznych? I jak radzić sobie z tym, by pogodzić higienę i bezpieczeństwo użytkowników wnętrz z ciekawych projektowaniem?
więcej
![]()
Hotel Jakarta w Amsterdamie jest ekologiczny w każdym calu - zaczynając od budynku, drewnianej konstrukcji, indonezyjskiego ogrodu wewnętrznego, na przyjaznej dla użytkowników akustyce i neutralności energetycznej kończąc. Nic dziwnego, że zdobywa wszelkie możliwe nagrody za design i zrównoważone budownictwo. Tak się dziś projektuje innowacyjne i zachwycające hotele.
więcej
![]()
Biuro słowackiej firmy LUCRON Development otwarto już jakiś czas temu, ale ascetyczny design wnętrza dopiero teraz nabiera dodatkowego sensu. W czasach wirusa im prościej i czyściej tym bezpieczniej dla pracowników. A w recepcji wchodzącego wita najbezpieczniejsza dla niego osoba…. on sam - bowiem lada recepcyjna wyposażona została w duże lustro, czym pozytywnie zaskakuje już od progu wszystkich gości i pracowników.
więcej
![]()
Jak będzie wyglądać powrót do pracy w biurach? To jedno z najważniejszych pytań nad którym od kilku tygodni głowią się tysiące specjalistów i firm. Ale czy pracownicy w ogóle będą chcieli zrezygnować z home office, by wrócić do miejsca pracy w biurowcu? 70% z nich twierdzi, że chce powrotu do biura – wynika z analizy jaką przeprowadził Gensler Research Institute.
więcej
.
Wróć do listy tematów