Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 27.07.2010 12:45
SZKŁO LAKIEROWANE
Przeglądaj zdjęcia ->
Szkło lakierowane to propozycja dla osób, które szukają niebanalnego i atrakcyjnego materiału wykończeniowego. Znakomicie zastępuje płytki ceramiczne w kuchni i łazience, sprawdzi się także na frontach mebli oraz jako wypełnienie drzwi szaf przesuwnych. Dekoracyjne, trwałe, eleganckie, wodoodporne – to tylko niektóre zalety szkła lakierowanego SGG PLANILAQUE EVOLUTION firmy Saint-Gobain Glass. A co najważniejsze, ma ono w sobie ten niezwykły urok, który posiadają tylko naturalne materiały. Kto raz da się uwieść magii lakierowanego szkła na pewno na długo stanie się jego wielbicielem. Koronnym atutem SGG PLANILAQUE EVOLUTION jest atrakcyjna kolorystyka. Fot.: V. Vulverick, P. Chedal
Nieprzezierny, nasycony kolorem wygląd szkła uzyskiwany jest poprzez nakładanie na tylną powierzchnię tafli warstwy wysokoodpornego lakieru, a następnie jego wypalanie w wysokiej temperaturze. Skład użytego lakieru został tak dobrany, aby można było stosować szkło w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Na przykład w łazienkach szkło lakierowane może znakomicie zastępować płytki ceramiczne w tzw. strefach mokrych, czyli w okolicach umywalek i urządzeń kąpielowych. W kuchni można je wykorzystać jako zabudowę strefy gospodarczej lub zastosować na frontach mebli, co nada wnętrzu niepowtarzalny charakter. Twórczym pomysłom na zastosowanie szkła lakierowanego we wnętrzu sprzyja atrakcyjna kolorystyka. SGG PLANLAQUE EVOLUTION oferowane jest w palecie 12 modnych barw. Odcienie jasne to: Ekstra Biały, Kość Słoniowa, Szary, Migdałowy, Żółty, Niebieski, Szarość Tytanu, odcienie intensywne: Czerwony, Zielony, Morski, Czarny i Ognista Czerwień. Uwagę warto zwrócić na nowy kolor w gamie, którym jest Ognista Czerwień. Szkło w tym odcieniu – jak sugeruje nazwa – o nasyconej, zdecydowanej barwie, wprowadza do wnętrza ruch i dynamikę. Najlepszy efekt uzyskamy zestawiając je z materiałami o podobnej wymowie estetycznej, takimi jak np. stal czy aluminium. ![SZKŁO LAKIEROWANE Saint Gobain Glass SZKŁO LAKIEROWANE Saint Gobain Glass]()
| ![SZKŁO LAKIEROWANE Saint Gobain Glass SZKŁO LAKIEROWANE Saint Gobain Glass]()
|
Fot.: V. Vulverick, P. Chedal |
|
SGG PLANILAQUE EVOLUTION produkowane jest standardowo w wymiarach 3210x2400 mm i grubości 4 lub 6 mm. Szklane tafle mogą być cięte, poddawane obróbce krawędziowej oraz nawiercane jak lustro. Można je także piaskować, grawerować, pokrywać sitodrukiem na zimno, laminować oraz – w celu uzyskania wersji bezpiecznej – podkleić specjalną folią, która podczas rozbicia szkła utrzymuje odłamki na miejscu, uniemożliwiając ich rozsypanie.Szkło SGG PLANILAQUE EVOLUTION spełnia zalecenia normy ISO 16000 w zakresie ochrony środowiska. Producentem szkła SGG PLANILAQUE EVOLUTION jest firma Saint-Gobain Glass. Więcej informacji na temat produktu można znaleźć na stronie www.saint-gobain-glass.com
Data publikacji: 27.07.2010
Artykuły powiązane:
![]()
Własny dom to ogromny przywilej. Radość z jego posiadania jest tym większa, im bardziej efekt finalny odpowiada naszym wcześniejszym wyobrażeniom. Dlatego chętnie decydujemy się na unikalną bryłę, zaprojektowaną z myślą o indywidualnych potrzebach, oraz podejmujemy się trudu, jakim jest budowa domu od podstaw. A droga do wymarzonego lokum bywa długa i wyboista.
więcej
![]()
Prestiżowy Multi Comfort Student Contest organizowany jest już po raz szesnasty. Tym razem finał odbędzie się w Paryżu. Dla studentów architektury to niezwykła okazja, by zaprezentować swoje umiejętności na arenie międzynarodowej, zdobyć cenne nagrody i doświadczenie zawodowe. Tak jak zrobiły to Joanna Machera i Anna Toborek z Politechniki Śląskiej, które wygrały poprzednią edycję konkursu, pokonując około 60 drużyn z różnych krajów świata.
więcej
![]()
Finał 15. edycji międzynarodowego konkursu Multi Comfort Student Contest odbył się w dniach 5-8 czerwca, w Mediolanie. W wydarzeniu wzięło udział 60 drużyn, które przedstawiły swoje projekty na arenie międzynarodowej. Pierwsze miejsce otrzymały studentki z Politechniki Śląskiej za projekt „CO. Living”!
więcej
![]()
Zapraszamy na kolejny Dzień Młodego Architekta, do Multikina Złote Tarasy, w Warszawie. W marcu wykłady i warsztaty poprowadzą dla Was wybitni architekci i specjaliści, miedzy innymi wykłady prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz. Podczas Forum swoją zwycięską pracę „Light Scattering Window” zaprezentują laureaci konkursu International VELUX Award - Łukasz Gąska, Marta Sowińska oraz Kamil Głowacki, studenci Wydziału Architektury Politechnika Poznańska.W programie także integracja narzędzi modelowania BIM - ARCHICAD Polska. Zaprasza 4YoungArchitects.
więcej
![]()
Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Kasprowym Wierchu to najwyżej położony budynek w Polsce. Warunki atmosferyczne na wysokości 1987 m.n.p.m – niska temperatura, podmuchy wiatru dochodzące do 270km/h i niskie ciśnienie wymagają zastosowania wyjątkowo trwałych elementów konstrukcyjnych w budynku. Ekstremalnym warunkom doskonale sprostały nowoczesne szyby Saint-Gobain, zapewniające najwyższy komfort cieplny, poziom bezpieczeństwa i bilans energetyczny budynku.
więcej
.
Wróć do listy tematów