Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 4.01.2010 09:54
Rewitalizacja siedziby Galerii El
Przeglądaj zdjęcia ->
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013 Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu otrzymała dotację na przeprowadzenie prac remontowych i inwestycyjnych w ramach projektu Rewitalizacja dawnego kościoła i klasztoru pw. NMP – obecnie siedziby Centrum Sztuki Galeria EL na Starym Mieście w Elblągu.
Realizacja projektu polega na usunięciu zagrożeń dla zabytku i stworzeniu możliwości dla rozwoju kolekcji sztuki nowoczesnej oraz działań edukacyjnych poprzez realizację prac remontowych i adaptacyjnych dawnego klasztoru. W ramach realizacji zadania przewiduje się:
• prace konserwatorskie i budowlane
• remont przypory konstrukcyjnej w fasadzie zachodniej
• odbudowę istniejącej przed II Wojną Światową jednokondygnacjowej empory
w nawie bocznej dawnego kościoła w formie dwukondygnacjowej konstrukcji
ze szkła i stali połączonej windą
• adaptację pomieszczeń dawnego klasztoru na działalność kulturalną
Galeria EL (dawny kościół mariacki) jest obiektem średniowiecznym, zatem ze względu na jego wiek i stan techniczny, jak również jego obecny sposób użytkowania zaprojektowano dwupoziomową, prostą w formie emporę na niezależnej stalowej konstrukcji ze szklanymi elementami wykończeniowymi.
Szerokość stropów galerii dostosowano do przestrzeni dostępnej w bocznej nawie obiektu. Konstrukcję galerii zaprojektowano tak, aby nie naruszać konstrukcji średniowiecznego obiektu. Rozpoczęcie prac planowane jest na kwiecień/maj 2010 roku. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 4 984 476, 49 zł.
Źródło: www.news.o.pl
Data publikacji: 4.01.2010
Inne projekty architektoniczne:
![]()
- Pomysł polegał na próbie zrozumienia starych lokalnych technik i materiałów budowlanych w celu znalezienia racjonalnego i efektywnego sposobu budowania w tym obszarze, a tym samym zakotwiczenia projektu w jego miejscu - mówią architekci z pracowni JSPA Design. - Projekt jest ustawiony prostopadle do istniejącego gospodarstwa, aby stworzyć dialog między dwoma budynkami, podczas gdy taras i basen łączą te dwie jednostki - dodają.
więcej
![]()
Zakończyła się piąta edycja corocznego konkursu organizowanego w ramach serii Small-Scale Architecture (Architektura małej skali) - MICROHOME 2022. Na podium znalazł się zespół z Polski! Trzecie miejsce w konkursie zajęły studentki z Politechniki Warszawskiej.
więcej
![]()
Szukając inspiracji na projektowane wnętrza, Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, nie sięgają jedynie po bezpieczne, monochromatyczne rozwiązania. Ich fenomenalna umiejętność łączenia ze sobą różnych barw sprawia, że przełamują schematy, wydobywając za każdym razem ze swych realizacji wszystko, co najlepsze.
więcej
![]()
Najnowszy projekt pracowni CAALADI to przykład udanego połączenia naturalnych materiałów z nowoczesnym podejściem projektowym. Realizacja zachwyca pięknymi wnętrzami, otwartą przestrzenią nastawioną na krajobraz i naturę.
więcej
![]()
Punktem wyjściowym dla projektu było założenie: "krajobraz ma pierwszeństwo przed projektem". Efektem pracy architektów jest realizacja pięknych wilii idealnie wpisujących się w naturalny krajobraz łączących tradycyjne i nowoczesne rozwiązania.
więcej
![]()
Soczyste i egzotyczne mango kojarzy się z energią, szczęściem i zmysłowością słodkiego soku kapiącego z ust. Wywołuje uczucie gorąca, a właściciele wnętrz z jego udziałem mogą się poczuć codziennie jak na letniej plaży. Czerpiąc inspirację z letniej obfitości natury, Katarzyna Sosińska, właścicielka pracowni KS Interiors, znalazła sposób na nasycenie pokazywanego dziś domu żywymi i bardzo pociągającymi odcieniami.
więcej
![]()
Generalna rewitalizacja inwestycji z początku XX wieku umożliwiła właścicielce spełnienie marzeń o znalezieniu azylu w miejscu z bogatą historią w tle. Pełna zieleni Różanka bezsprzecznie zasługuje na miano jednego z najciekawszych miejsc na mapie Wrocławia. Tu właśnie znajdziemy inwestycje mieszkalne w budynku starego młynu przy ulicy Młynarskiej.
więcej
.
Wróć do listy tematów