Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 17.09.2019 11:05
Projekt Ministry of Design - The Prestige Hotel w Penang
Przeglądaj zdjęcia ->
Prestige Hotel to nowy, luksusowy obiekt na mapie Penang w Malezji. Za realizację odpowiedzialna jest wielokrotnie nagradzana pracownia Ministry of Design. Projekt to połączenie XIX-wiecznych, wiktoriańskich i tropikalnych inspiracji z nowoczesnym designem. Luksusowe dodatki podkreślają wiktoriański szyk nadając obiektowi wyjątkowego charakteru.
Zabytkowe, budynki z czasów brytyjskiego kolonializmu wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajdujące się w historycznej części miasta, stały się główną inspiracją dla architektów z pracowni Ministry of Design. Ważną rolę w projekcie odegrała również lokalna roślinność. Botaniczne elementy w postaci drzew i roślin wykorzystane również jako wnętrzarskie dodatki, np. w postaci motywów roślinnych na tkaninach i tapetach - stały się uzupełnieniem luksusowych przestrzeni obiektu. Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu. Hotelowe wnętrza są dobrze oświetlone i utrzymane w jasnej stylistyce. Znakiem wyróżniającym projekt jest dbałość o detal oraz oryginalny, niepowtarzalny design - od ciekawych wzorów podłogowych po niestandardowe, kreatywne projekty mebli.
W hotelu znajduje się w sumie 160 pokoi, 2 kuchnie z obsługą kelnerską, basen na dachu, zaplecze funkcyjne i siłownia. Pokoje są wygodne i zapewniają komfortowy wypoczynek. Apartamenty dostępne są w trzech wersjach - Deluxe, Premier Deluxe oraz Loft Suite. Dla rodzin hotel zapewnia również apartament z dodatkowym pokojem dla dziecka - Deluxe Trio. Ponadto w hotelu znajdują się pomieszczenia funkcyjne oraz przestrzeń do organizowania wydarzeń, która pomieści do 110 gości.
Ministry of Design odpowiedzialne było za projekt budynku, wnętrza i architekturę krajobrazu, a także elementy sztuki takie jak instalacje i grafiki. Pracowania dla Hotelu Prestige zaprojektowała również strategię marki.
Informacje o projekcie:
Lokalizacja: penang, Malezja
Rok budowy: 2019
Powierzchnia 8,570 mkw.
![]()
Data publikacji: 17.09.2019
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Latarnie morskie należą do jednych z ciekawszych architektonicznie obiektów, biorąc pod uwagę nie tylko ważną funkcję bezpieczeństwa, ale często także ich nietypowe lokalizacje. Za taki szczególny projekt latarni, wchodzącej w skład kompleksu Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego, odpowiada warszawska pracownia Kuryłowicz & Associates.
więcej
![]()
Pragniecie się wyciszyć, odetchnąć, odzyskać równowagę? Zapraszamy do cudownie harmonijnego wnętrza domu na Kaszubach projektu pracowni modeko.studio. Inspiracje japońskim minimalizmem spotkały się tu z europejskim designem i oszałamiającą przyrodą północnej Polski.
więcej
![]()
Układ obiektu pozwolił na stworzenie budynku dobrze wykorzystującego naturalne oświetlenie i wentylację, a wewnętrzny dziedziniec może pełnić funkcję prywatnej lub publicznej strefy. Elewację pokryto pionowymi ekranami zapobiegającymi niepożądanemu wzrostowi temperatury.
więcej
![]()
Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym przykładem. Barka Cieślika, niczym statek cumujący nad stawem wtapia się w malowniczy krajobraz miejscowości Biała, oddalonej niespełna 10 km od Częstochowy. Budynek zwyciężył w konkursie Fasada Roku 2020 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”.
więcej
![]()
Kawalerka w starej krakowskiej kamienicy wymagała świeżego spojrzenia i odpowiedniego podziału niewielkiego metrażu. Wyzwanie podjął architekt Karol Ciepliński z biura architektonicznego BLACKHAUS. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym króluje przytulny minimalizm. Projekt został nagrodzony w konkursie Vasco Integracja z okazji jego 10-lecia.
więcej
![]()
Głównym tematem było zaprojektowanie Design Factory w Mediolanie we Włoszech, które pełniłoby funkcję miejsca szkoleń artystów i projektantów. Warsztaty i sale wystawowe tworzyłyby kompleks kulturalny zintegrowany z jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic Mediolanu - Ticinese.
więcej
![]()
Znamy laureatów drugiej edycji konkursu Art in Architecture Festival, promującego wykorzystanie sztuki w przestrzeni prywatnej, publicznej i w obiektach komercyjnych. Spośród licznie zgłoszonych prac, jury pod przewodnictwem arch. Witolda Dudka z pracowni APA Wojciechowski, wyłoniło zwycięzców w czterech konkursowych kategoriach.
więcej
.
Wróć do listy tematów