Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 20.11.2019 07:31
Wyróżnienia w konkursie SkyCity Challenge 19
Przeglądaj zdjęcia ->
Niezwykle ciekawa tematyka konkursu SkyCity Challenge 19 w rezultacie dostarczyła nam wiele oryginalnych koncepcji i wizji mieszkalnictwa w przyszłości. Wcześniej pisaliśmy o laureatach konkursu. Poniżej prezentujemy prace, które nagrodzono honorowymi wyróżnieniami. Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu projektu z prefabrykowanych materiałów, tak by konstrukcję można było złożyć jak z klocków. Łatwość transportu i montażu oraz szybkość wykonania w przyszłości mają pozwolić na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych na świecie - głównie gęsto zaludnionych, biedniejszych terenów.
Poniżej prezentujemy projekty uhonorowane wyróżnieniami. Na liście docenionych prac znalazł się projekt z Polski autorstwa Michała Kacprzyka.
Wyróżnienia w konkursie SkyCity 19
“The Steel Hut”
Santiago Tamayo
Meksyk
“Cube 9X9”
Anna Aleksandrova
Rosja
“Tetris City”
Hung Nguyen, Uyen Nguyen
Wietnam
“Yuan”
Louise Shin, Enica Deng, Ye Rin Choi, Wesley Fong, Robin Nong
Kanada
“O2 CO.Farm”
José Ramón del Rey Ortega, Natalia Carolina Sosa
Hiszpania
“Newthink”
Michał Kacprzyk
Polska
“Worker’s House”
Marcus Barbosa, Gabriel Thomé de Oliveira, Luíza de Santos Souza
Brazylia
“Blockout”
Starostina Anastasiia, Iafziov Emil, Liliia Iaryeva
Rosja
![]()
SkyCity
Data publikacji: 20.11.2019
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Latarnie morskie należą do jednych z ciekawszych architektonicznie obiektów, biorąc pod uwagę nie tylko ważną funkcję bezpieczeństwa, ale często także ich nietypowe lokalizacje. Za taki szczególny projekt latarni, wchodzącej w skład kompleksu Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego, odpowiada warszawska pracownia Kuryłowicz & Associates.
więcej
![]()
Pragniecie się wyciszyć, odetchnąć, odzyskać równowagę? Zapraszamy do cudownie harmonijnego wnętrza domu na Kaszubach projektu pracowni modeko.studio. Inspiracje japońskim minimalizmem spotkały się tu z europejskim designem i oszałamiającą przyrodą północnej Polski.
więcej
![]()
Układ obiektu pozwolił na stworzenie budynku dobrze wykorzystującego naturalne oświetlenie i wentylację, a wewnętrzny dziedziniec może pełnić funkcję prywatnej lub publicznej strefy. Elewację pokryto pionowymi ekranami zapobiegającymi niepożądanemu wzrostowi temperatury.
więcej
![]()
Jeśli szukacie budynku idealnie wpisującego się w otoczenie, ten dom z pewnością jest tego doskonałym przykładem. Barka Cieślika, niczym statek cumujący nad stawem wtapia się w malowniczy krajobraz miejscowości Biała, oddalonej niespełna 10 km od Częstochowy. Budynek zwyciężył w konkursie Fasada Roku 2020 w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”.
więcej
![]()
Kawalerka w starej krakowskiej kamienicy wymagała świeżego spojrzenia i odpowiedniego podziału niewielkiego metrażu. Wyzwanie podjął architekt Karol Ciepliński z biura architektonicznego BLACKHAUS. Tak powstało nowoczesne wnętrze, w którym króluje przytulny minimalizm. Projekt został nagrodzony w konkursie Vasco Integracja z okazji jego 10-lecia.
więcej
![]()
Głównym tematem było zaprojektowanie Design Factory w Mediolanie we Włoszech, które pełniłoby funkcję miejsca szkoleń artystów i projektantów. Warsztaty i sale wystawowe tworzyłyby kompleks kulturalny zintegrowany z jedną z najbardziej ruchliwych dzielnic Mediolanu - Ticinese.
więcej
![]()
Znamy laureatów drugiej edycji konkursu Art in Architecture Festival, promującego wykorzystanie sztuki w przestrzeni prywatnej, publicznej i w obiektach komercyjnych. Spośród licznie zgłoszonych prac, jury pod przewodnictwem arch. Witolda Dudka z pracowni APA Wojciechowski, wyłoniło zwycięzców w czterech konkursowych kategoriach.
więcej
.
Wróć do listy tematów