Projekty
   
Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 9.06.2021 07:30


Wyniki konkursu Urban Design & Architecture Design Awards 2020

Przeglądaj zdjęcia ->
Znamy wyniki międzynarodowego konkursu Urban Design & Architecture Design Awards 2020! Prezentujemy pełną listę laureatów pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach.

Do konkursu przesłano 678 projektów z ponad 30 krajów z całego świata.

Na liście zwycięzców znalazły się takie pracownie jak: Foster + Partners, Chapman Taylor, Rockwell Group, Mei Architects and Planners, Holzer Kobler Architekturen, Fogarty Finger, CROX, II BY IV DESIGN, Rottet Studio, REPUBLIC OF II BY IV, Mercurio Design Lab S.r.l., SpActrum, Laney LA, Inc., Genpro, Intercon, Upstairs Studio, Inc. Architecture, UArchitects, Sanzpont [arquitectura], Raulino Silva Arquitecto, DNA Barcelona Architects, City Studio, GND Jiedi Landscape Design, Andre Kikoski Architect,Chain10 Architecture & Interior Design Institute, Dewan Architects + Engineers, Serendipper Design,Rita Valadao – Arquitectura & Design de Interiores, Lda, Art Spring Design Group Shenzhen, WHYNOT Design Corp, Tubble B.V., Meireles Arquitectos, Minskmetroproject, State Research and Design Institute for Urban Development of the City of Moscow, Guo Hongyu.

Platforma APR organizowała wcześniej konkursy takie jak: GFD Awards 2020, GFD Awards 2019, World Architecture & Design Awards 2019, Urban Design & Architecture Design Awards 2019, Urban Design & Architecture Design Awards 2018, International Award for Sustainable Architecture Awards 2018.


Wyniki APR UDAD Awards 2020:

Wyniki konkursu Urban Design & Architecture Design Awards 2020

1.Winner: Nanshan Technology Finance City | Foster + Partners

Nanshan Technology Finance City
Urban Design Built 
Pracownia/biuro: 
Foster + Partners
Architekt/Projektant:
Foster + Partners
Zespół projektowy: 
Grant Brooker, Spencer de Grey, Jonathan Bell, Louise Yeung, Robert Harrison, Young Wei-Yang Chiu




2. Winner: Cable District Delft | Mei Architects and Planners

Cable District Delft
Urban Design Concept
Pracownia/biuro: 
Mei Architects and Planners
Architekt/Projektant:
Mieke Winkel
Zespół projektowy: 
Robert Winkel, Michiel van Loon, Rob Grim, Hugo Plat, Nima Morkoc




3. Winner: Chengdong Elementary School | Chapman Taylor, Bangkok Studio

Chengdong Elementary School
Educational Architecture Concept
Pracownia/biuro: 
Chapman Taylor, Bangkok Studio
Architekt/Projektant:
Chapman Taylor
Zespół projektowy: 
Thanawat Srimuang, Prim Trisukhon, Naipaporn Buppa




4. Winner: DineOut NYC | Rockwell Group

DineOut NYC
Pop-Ups & Temporary Structure Built
Pracownia/biuro: 
Rockwell Group
Architekt/Projektant:
David Rockwell
Zespół projektowy: 
Founder and President: David Rockwell, FAIA Leadership: Joan MacKeith and Matthew Winter, RA, LEED AP Project Manager: Diane Hang Nguyen Interior Designer: Katie Gillespie Team: Beth Bowles, Stephen Croke, Michael Dereskewicz, Logan Dumont, Liam Innes, Marvin Pelayo Lopez, Michael McCarty, Morgan Moore, Francisco Rocha and James Waterhouse Field Team Volunteers: Rockwell Group Staff




5. Winner: Colorful Zone | Holzer Kobler Architekturen

Colorful Zone
Mixed-Use Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Holzer Kobler Architekturen
Architekt/Projektant:
Barbara Holzer
Zespół projektowy: 
Guo Hongyu, Zhang Dayuan, Liang LInyi, Tan Jiayu , Tan Zhuofeng, Liu Jiangjun, Xu Longquan, Zhu Yongting, Chen Xiaomiao, Mai Yongjian




6. Winner: Liyang Museum | CROX

Liyang Museum
Cultural Architecture Built
Pracownia/biuro: 
CROX
Architekt/Projektant:
C.R. LIN
Zespół projektowy: 
C.R. Lin, Darcy Chang, Dr. Zheng-Hao Song, Yue Jiang, Saunaam Yip, Tian-Ye Zhou, Jia-Yi Zhu, Li-Dong Sun, Nicky Ni, Shangyuan Academy




7. Winner: The Dime | Fogarty Finger

The Dime
Mixed-Use Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Fogarty Finger 
Architekt/Projektant:
Chris Fogarty
Zespół projektowy: 
Chris Fogarty, AIA, Harshad Pillai, Jacob Sandmann, RA, Bhumika Desai, Candace Rimes, Julie Molloy, Alejandra Rojas, Ayaka Hales, Iman Johnson




8. Winner: The Hotel Nudibranch | SpActrum

The Hotel Nudibranch
Hospitality Architecture Concept
Pracownia/biuro: 
SpActrum
Architekt/Projektant:
Yan Pan
Zespół projektowy: 
Yan Pan, Zhen Li, Yu Zheng, Hao Chen, ShAil Paragkum Patel, Nan Sun, Yuchen Qiu




9. Winner: Villa Alba | Mercurio Design Lab S.r.l.

Villa Alba
Private Housing Built
Pracownia/biuro: 
Mercurio Design Lab S.r.l.
Architekt/Projektant:
Massimo Mercurio
Zespół projektowy: 
Kimberly Liu




10. Winner: LCBO | II BY IV DESIGN

LCBO
Interior Design Built
Pracownia/biuro: 
II BY IV DESIGN
Architekt/Projektant:
Keith Rushbrook 
Zespół projektowy: 
Keith Rushbrook and Dan Menchions




11. Winner: Living The Noom | Sanzpont [arquitectura]

Living The Noom
Residential  Architecture Concept
Pracownia/biuro: 
Sanzpont [arquitectura]
Architekt/Projektant:
SANZPONT [ARQUITECTURA] and PEDRAJO + PEDRAJO ARQUITECTOS




12. Winner: The Jackson | Fogarty Finger

The Jackson
Residential Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Fogarty Finger 
Architekt/Projektant:
Chris Fogarty
Zespół projektowy: 
Chris Fogarty, AIA, Ashley O’Neill, Harshad Pillai, Iman Johnson




13. Winner: Conrad Washington DC | Rottet Studio

Conrad Washington DC
Hospitality Interior Design 
Pracownia/biuro: 
Rottet Studio
Architekt/Projektant:
Lauren Rottet
Zespół projektowy: 
Lauren Rottet, FAIA, FIIDA; Anja Majkic, LEED AP; Kaitlin Borgen




14. Winner: Huizhou Zhonghai Tangquan Resort hotel | Art Spring Design Group Shenzhen

Huizhou Zhonghai Tangquan Resort hotel
Landscape Design Built
Pracownia/biuro: 
Art Spring Design Group Shenzhen
Architekt/Projektant:
Shaw Jessica
Zespół projektowy: 
He Jinwei-Design Director and Chief Designer Mao Ying-Concept Designer Li Binbin-Construction Drawing Designer Huang Yongsheng-Structure Designer




15. Winner: Villa Otto | Mercurio Design Lab S.r.l.

Villa Otto
House Design Built
Pracownia/biuro: 
Mercurio Design Lab S.r.l.
Architekt/Projektant:
Massimo Mercurio
Zespół projektowy: 
Kimberly Liu




16. Winner: Royal Bayview for Tridel | II BY IV DESIGN

Royal Bayview for Tridel
Residential Interior Concept
Pracownia/biuro: 
II BY IV DESIGN
Architekt/Projektant:
Keith Rushbrook 
Zespół projektowy: 
Keith Rushbrook and Dan Menchions




17. Winner: Hopscotch Collection for Arconas | REPUBLIC OF II BY IV

Hopscotch Collection for Arconas
Furniture Design
Pracownia/biuro: 
REPUBLIC OF II BY IV
Architekt/Projektant:
Keith Rushbrook 
Zespół projektowy: 
Keith Rushbrook and Dan Menchions




18. Winner: Dock 72 – Brooklyn Navy Yard | Fogarty Finger

Dock 72 – Brooklyn Navy Yard
Public Building Interior Built
Pracownia/biuro: 
Fogarty Finger 
Architekt/Projektant:
Robert Finger
Zespół projektowy: 
Robert Finger, AIA, Alexandra Cuber, AIA, LEED AP, Tin Min Fong, Candace Rimes, Garrett Rock, AIA, Taylor Fleming, Allie Mathison, Evita Fanou, Jacob Laskowski, Carl Laffan, Chris Worton




19. Winner: Rockefeller Group Headquarters | Fogarty Finger

Rockefeller Group Headquarters
Corporate Interior Design Built
Pracownia/biuro: 
Fogarty Finger 
Architekt/Projektant:
Robert Finger
Zespół projektowy: 
Robert Finger, AIA, Alexandra Cuber, AIA, LEED AP, Tin Min Fong, Candace Rimes, Taylor Fleming, Carl Laffan, Evan Smith, Ana Luiza P Addor, Heather Ditmars, Chase Henderson, Mari Kroin, Min Choe




20. Winner: iLiv@Grange | Mercurio Design Lab S.r.l.

iLiv@Grange
Housing Multi-Family
Pracownia/biuro: 
Mercurio Design Lab S.r.l.
Architekt/Projektant:
Massimo Mercurio
Zespół projektowy: 
Kimberly Liu




21. Winner: Mist Collection for Shaw Contract | REPUBLIC OF II BY IV

Mist Collection for Shaw Contract
Product Design Built
Pracownia/biuro: 
REPUBLIC OF II BY IV
Architekt/Projektant:
Keith Rushbrook 
Zespół projektowy: 
Keith Rushbrook and Dan Menchions




22. Winner: Boga Collection for Hollis + Morris | REPUBLIC OF II BY IV

Boga Collection for Hollis + Morris
Household Design
Pracownia/biuro: 
REPUBLIC OF II BY IV
Architekt/Projektant:
Keith Rushbrook 
Zespół projektowy: 
Keith Rushbrook and Dan Menchions




23. Winner: Hammock House | Upstairs Studio, Inc. Architecture

Hammock House
Residential Low Rise Concept
Pracownia/biuro: 
Upstairs Studio, Inc. Architecture
Architekt/Projektant:
Maricarmen Martinez
Zespół projektowy: 
Maricarmen Martinez, Monica Socorro, Patricia Ponce, Karina Porcari




24. Winner: The Waves, Santa Eulalia, Ibiza | DNA Barcelona Architects

The Waves, Santa Eulalia, Ibiza
Residential Apartment Concept
Pracownia/biuro: 
DNA Barcelona Architects
Architekt/Projektant:
Aryanour Djalali
Zespół projektowy: 
Aryanour Djalali




25. Winner: Rio Mau II House | Raulino Silva Arquitecto

Rio Mau II House
Residential Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Raulino Silva Arquitecto
Architekt/Projektant:
Raulino Silva
Zespół projektowy: 
Raulino Silva, Daniela Amorim, Carla Ribeiro, Hélder Jesus, Elena Marino, Giuliano Pavarese




26. Winner: Vung Tau 6 star Hotel | Dewan Architects + Engineers & Intercon

Vung Tau 6 star Hotel
Hospitality Architecture Concept
Pracownia/biuro: 
Dewan Architects + Engineers
Architekt/Projektant:
Mohammed Adib
Zespół projektowy: 
Dewan Architects + Engineers




27. Winner: 75 Kenmare | Andre Kikoski Architect

75 Kenmare
Housing Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Andre Kikoski Architect




28. Winner: The Black Barn | Laney LA, Inc.

The Black Barn
Housing Single Family
Pracownia/biuro: 
Laney LA, Inc.
Architekt/Projektant:
Anthony Laney
Zespół projektowy: 
Laney LA, Contractor: Dustin Cunningham, Engineering: Beyond Engineering




29. Winner: Collective Tower Hong Kong | UArchitects

Collective Tower Hong Kong
Residential High Rise Concept
Pracownia/biuro: 
UArchitects
Architekt/Projektant:
Misak Terzibasiyan




30. Winner: AM 41 Residences | Intercon

AM 41 Residences
Residential Interior Design Built
Pracownia/biuro: 
Intercon
Architekt/Projektant:
Intercon
Zespół projektowy: 
Intercon Design Team




31. Winner: Foshan Meisha Bilingual School | GND Jiedi Landscape Design

Foshan Meisha Bilingual School
Public Landscape Design Built
Pracownia/biuro: 
GND Jiedi Landscape Design
Architekt/Projektant:
Li Bing




32. Winner: Masstone Fashion Boutique | SpActrum

Masstone Fashion Boutique
Retail Interior Design Built
Pracownia/biuro: 
SpActrum
Architekt/Projektant:
Yan Pan
Zespół projektowy: 
Yan Pan , Zhen Li, Yu Zheng, Sha Luo




33. Winner: Canine & Feline Hotel by Raulino Silva Arquitecto

Canine & Feline Hotel
Hospitality Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Raulino Silva Arquitecto
Architekt/Projektant:
Raulino Silva 
Zespół projektowy: 
Raulino Silva, Daniela Amorim, Cátia Sampaio, João Mendes, Carla Ribeiro, Hélder Jesus, Elena Marino, Giuliano Pavarese
Project URL: http://www.architecturepressrelease.com/winner-canine-feline-hotel-by-raulino-silva-arquitecto/




34. Winner: Uma Casa na Lapa | Rita Valadao – Arquitectura & Design de Interiores, Lda

Uma Casa na Lapa
Housing Interior Built 
Pracownia/biuro: 
Rita Valadao – Arquitectura & Design de Interiores, Lda
Architekt/Projektant:
Rita Valadao 




35. Winner: Comfort In Context | Chain10 Architecture & Interior Design Institute

Comfort in Context
House Design Built
Pracownia/biuro: 
Chain10 Architecture & Interior Design Institute
Architekt/Projektant:
Keng-Fu Lo




36. Winner: Longquan Well-Chengdu Jingkai White Building | CROX

Longquan Well-Chengdu Jingkai White Building
Office Building Architecture Built
Pracownia/biuro: 
CROX
Architekt/Projektant:
C.R. LIN
Zespół projektowy: 
C.R. Lin, Zhou Tianye, Sun Lidong, Ni Guoyue, Zhu Jiayi, Li Bangle, Zhu Jinhui, Lin Sen, Li Bentao, Ye Xiunan, Zhuang Xueyan, Zhang Mingzheng, Pan Tianyi




37. Winner: Mixed-Use Urban Residential Building | City Studio LLC

Mixed-Use Urban Residential Building
Mixed-Use Architecture Concept
Pracownia/biuro: 
City Studio LLC
Architekt/Projektant:
Samvel Gyulnazaryan
Zespół projektowy: 
Samvel Gyulnazaryan, Vahram Snkhchyan, Lilit Grigoryan




38. Winner: Jiulianzhou Ecological Wetland Park of Suining City, Sichuan Province | WHYNOT Design Corp

Jiulianzhou Ecological Wetland Park of Suining City, Sichuan Province
Public Landscape Design Built
Pracownia/biuro: 
WHYNOT Design Corp
Architekt/Projektant:
WHYNOT Design Corp
Zespół projektowy: 
Han Hui, Zhang Wenjuan, Zhao Mingxi, Liu Bo, Jia Luman, Wang Rui, Song Xu, Wang Yuenan, Fan Xin, Niu Xueliang, Wang Yijie, Tao Hai, Du Mengying, Liu Xinghua, Han Lu




39. Winner: Palmira Garden Hotel & Spa | Genpro

Palmira Garden Hotel & Spa
Commercial Architecture Built
Pracownia/biuro: 
Genpro
Architekt/Projektant:
Aleksei Efimenko
Zespół projektowy: 
Aleksei Efimenko, Natalia Pass




40. Winner: Site Layout of Micro-Districts 15b-16b In The District Of Bogorodskoe (Eastern Administrative District) | State Research and Design Institute for Urban Development of the City of Moscow

Site Layout Of Micro-Districts 15b-16b In The District Of Bogorodskoe (Eastern Administrative District)
Urban Planning Concept
Pracownia/biuro: 
State Research and Design Institute for Urban Development of the City of Moscow
Architekt/Projektant:
Dina Sattarova
Zespół projektowy: 
Dina Sattarova, Galina Mits, Nikolay Kikava, Elena Skripkina; Team of authors: Pavel Kalinov, Dmitry Mironov, Mariya Zagorskaya, Irina Zaychikova, Svetlana Kopnina, Eduard Martirosov, Ivan Galushkin, Mikhail Sinkovich; Authors of utilities-infrastructure projects: Mikhail Levashkevich, Aleksandr Frolov, Evgeny Semenov, Ilya Kirillov, Margarita Korovina, Sergey Bakastov, Andrey Lazarev, Leonid Baryshev




41. Winner: Metro Station “Vokzalnaya” Minsk, Belarus | Minskmetroproject

Metro Station “Vokzalnaya” Minsk, Belarus
Transportation Built
Pracownia/biuro: 
Minskmetroproject
Architekt/Projektant:
Pavel Chekanov
Zespół projektowy: 
V.N. Tseliapniou, G.Y. Vasilyev, O.V. Telepneva, A.V.Yakubets, D.E.Rasulova, A.K.Maisevich




42. Winner: Infante | Meireles Arquitectos

Infante
Residential Renovation Built
Pracownia/biuro: 
Meireles Arquitectos
Architekt/Projektant:
Mário Miguel Meireles
Zespół projektowy: 
Mário Meireles (Lead Architect); Filipa Lima (Architecture); Sofia de Eça (Design)




43. Winner: Tubble Royale | Tubble B.V.

Tubble Royale
Product Design Built
Pracownia/biuro: 
Tubble B.V.
Architekt/Projektant:
Tubble + Partners
Zespół projektowy: 
Arnoud Kuipers + Partners




44. Winner: Tian Yi King’s Garden | Serendipper Design

Tian Yi King’s Garden
Commercial Interior Built
Pracownia/biuro: 
Serendipper Design
Architekt/Projektant:
Yongna Sheng
Zespół projektowy: 
Yongna Sheng , Yue Li


APR


Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.

Inne projekty architektoniczne:

"Mokradła miejskie" w Stalowej Woli - projekt pracowni LAX laboratory for architectural experiments

Projekt architektów Anny Grajper i Sebastiana Dobiesza z pracowni LAX laboratory for architectural experiments został wyróżniony w prestiżowym, międzynarodowym konkursie Design Educates Awards 2021 w kategorii responsive design.

więcej

Oryginalna iluminacja - projekt Constellations

Constellations to oryginalna rzeźba, która jest połączeniem nowoczesnej konstrukcji z cyfrowym rzemiosłem. Futurystyczna struktura w nocy przemienia się w zaskakującą iluminację świetlną. Praca została nagrodzona Srebrną Nagrodą w tegorocznej edycji konkursu Design Educates Awards 2021: w kategorii Responsive Design.

więcej

Minimalizm z industrialną nutą w podwarszawskim Józefosławiu

W salonie architektka zdecydowała się na zastosowanie odważnych kolorystycznych akcentów w postaci kanap, krzeseł i poduszek dekoracyjnych, które ożywiają wnętrze. Atutem tego pomieszczenia są duże przeszklone drzwi i okna wychodzące na ogród, które nie tylko umożliwiają nieograniczony dostęp do naturalnego światła, ale także zacierają granicę między wnętrzem i przestrzenią zewnętrzną.

więcej

Eklektyzm, kolor i local touch: Holiday In Express w Warszawie

Mimo pandemii i związanych z nią problemów, na mapie Warszawy pojawiło się kilka nowych hoteli. Wśród nich Holiday In Express mieszczący się w The Warsaw Hub przy Rondzie Daszyńskiego. Jego wnętrza wyróżniają nawiązania do topografii miasta, eklektyczne połączenia oraz nieformalny klimat.

więcej

Nowy dworzec w centrum Bielska-Białej

Poznaliśmy wyniki konkursu studialnego na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Centrum Przesiadkowego w Bielsku-Białej. Z nagrodzonych projektów wyłania się nowoczesna wizja dworca, umiejętnie łącząca podzielone dziś torami dwie części miasta.

więcej

Budynek świetlicy sportowej w Żabieńcu – wyróżnienie honorowe

Przedstawiamy projekt, który otrzymał wyróżnienie honorowe w konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku świetlicy sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu w Żabieńcu, gm. Piaseczno. Projekt został stworzony przez Filipa Zielińskiego (FAV.Office) oraz Jakuba Wójtowicza (WojtowiczArchitecture) we współpracy z Grzegorzem Traczem.

więcej

Dom jednorodzinny o awangardowej formie - projekt Marcina Wierzbickiego (Pracownia Osiem Pięć)

Elewacje zewnętrzne oraz wewnętrzne (te od strony dziedzińców) mocno kontrastują ze sobą, podkreślając charakter projektu. Zewnętrzne ściany są białe, minimalistyczne, bez zbędnych dodatków. Jej płaszczyzny są gładkie, niemal całkowicie pozbawione okien, pokazując tym samym budynek całkowicie autentyczny, surowy, oraz podkreślając jego niestandardową, geometryczną formę, nie próbując jej przykrywać ani przekrzykiwać.

więcej

. Wróć do listy tematów
dowload... czekaj ...
dowload...
dowload...
Co czytają inni: Zobacz więcej
dowload...

R E K L A M A

Ta witryna używa plików cookies, aby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort przeglądania. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przez dalsze aktywne korzystanie z naszego Serwisu (scrollowanie, zamknięcie komunikatu, kliknięcie na elementy na stronie poza komunikatem) bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Gamma Media bedącego wydawcą portalu infoArchitekta.pl. Dane przechowywane w celach marketingowych i statystycznych. Dane użytkowników gromadzone są anonimowo. Akceptuj;