Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 8.01.2022 10:30
Polskie zespoły laureatami międzynarodowego konkursu The Romantic Cabin for Two!
Przeglądaj zdjęcia ->
I miejsce
Międzynarodowy konkurs "Romantyczna Chata dla Dwojga" został zorganizowany przy współpracy Earth Energies Sanctuary, 200-hektarowej farmy położonej w północnej Nowej Zelandii i platformy konkursowej Bee Breeders. Wśród zwycięzców konkursu znalazły się aż dwa zespoły z Polski!
Konkurs skupiał się na małej architekturze z uwzględnieniem idei zrównoważonego rozwoju. Zadanie polegało na zaprojektowaniu małego, otwartego obiektu na terenie Earth Energies, który mogłaby służyć parom jako miejsce do wypoczynku.
Pierwszą nagrodę otrzymali Maria Lucia Arce, Lucas Cardona i Gonzalo Camargo z Urugwaju za projekt "Intimo". Konstrukcja z drewna ma otwarty plan 6x6 metrów. Całość zwieńczona została zielonym dachem i dużymi panelami szklanymi od podłogi do sufitu, dzięki czemu ze środka można podziwiać piękny krajobraz przy zachowaniu odpowiedniego poziomu prywatności.
II miejsceDrugą nagrodę otrzymali Marcel Dawid, Anita Wiśniewska i Brian Dam z Polski. Ich projekt "Kokon" to minimalistyczna propozycja zaprojektowana w taki sposób, by stworzyć spójną i intymną przestrzeń.
III miejsceTrzecie miejsce w konkursie zajął również zespół z Polski. Nagroda powędrowała do zespołu w składzie: Grzegorz Mączka i Marta Mączka. Twórcy koncepcji zaprojektowali budynek o bardzo oryginalnej formie stojącej na czterech trójkątnych skrzydłach. W środku umiejscowiono podwieszaną sypialnię.
fot. mat. prasowe
Źródło: Bee Breeders
Data publikacji: 8.01.2022
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Choć w otaczającej nas architekturze coraz mocniej do głosu dochodzi nurt nowoczesności, w krajobrazie polskich miejscowości wciąż można spotkać stare kamienice, które zabierają nas w niezwykłą podróż do przeszłości, przypominając o tym, co było.
więcej
![]()
Aż dwa projekty warszawskiej pracowni Tremend zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie A'Design Award & Competition w kategorii Projektowania Wnętrz i Wystaw. Wnętrza hotelu AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest zostały docenione przez międzynarodowe jury.
więcej
![]()
Aby poznać perspektywę twórców architektury muzeów – zwróciliśmy się do architektów z pracowni WXCA. Ich realizacje – Muzeum Pamięci Palmiry czy Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, otrzymały nominacje do nagrody Miesa Van Der Rohe i zostały docenione jako najlepsze obiekty użyteczności publicznej, min. nagroda European Property Awards.
więcej
![]()
Do konkursu przesłano wiele różnych koncepcji i projektów, jednak jury preferowało te, które oferowały nowe, pełne wrażeń sposoby odkrywania tego miejsca. Kładka miała być również jednym z wejść do parku. Pierwszą nagrodę otrzymał Abraham Fung z Australii za projekt "Flow: Between City and River". Koncepcja zakłada wzniesienie stalowo-drewnianej konstrukcji osłoniętej drewnianą siatką.
więcej
![]()
Za nami rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu Architect of the Year Awards 2021. Wśród laureatów głównych nagród znalazły się trzy polskie pracownie: Architekt Maciej Franta, LK&PROJEKT, FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieślik. Zobacz zwycięskie projekty z Polski.
więcej
![]()
Podwójna nagroda A' Design Award dla Bogusława Barnasia za realizację Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej. To pierwszy przypadek w historii tego konkursu zwanego "Oskarami designu", kiedy dwie statuetki zostały przyznane tej samej pracowni za projekty domów jednorodzinnych.
więcej
![]()
Przypominamy zwycięskie projekty konkursu Modern Collective Living Challenge, które było trzecim wyzwaniem znanego cyklu Affordable Housing Challenge. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Holandii w składzie: Misak Terzibasiyan, Athanasia Kalaitzidou i Luigi Simone. Autorzy projektu "Tulou XXI wieku" zaproponowali odtworzenie starożytnych chińskich domów komunalnych.
więcej
.
Wróć do listy tematów