Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.01.2017 06:50
100 lat fińskiej architektury i wzornictwa
Przeglądaj zdjęcia ->
ECHOES - 100 YEARS IN FINNISH DESIGN AND ARCHITECTURE, fot. @ECHOES, materiały prasowe organizatora
Budynek Muzeum POLIN autorstwa fińskiego architekta Rainera Mahlamäkiego stanowi doskonały przykład architektury fińskiej. To właśnie tu, w muzeum Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN można obecnie oglądać wystawę "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture" (Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa) przedstawiającą wybrane dzieła projektantów i architektów z Finlandii powstałe na przestrzeni ostatnich stu lat. Wystawa towarzyszy obchodom stulecia Republiki Finlandii.
Surowy klimat, lokalizacja, bezlitosna natura inspirowały fińskich projektantów do poszukiwania i wykorzystywania prostych, innowacyjnych i funkcjonalnych rozwiązań, pozwalających mierzyć się z wyzwaniami codzienności.
Te właśnie zagadnienia stanowią fundament ekspozycji skierowanej zarówno do profesjonalistów z dziedziny wzornictwa i architektury, jak i do szerokiej publiczności. Znakomitym przykładem osiągnięć fińskich architektów jest wielokrotnie nagradzany budynek Muzeum POLIN, autorstwa Rainera Mahlamäkiego. Budynek muzeum to idealna przestrzeń do prezentacji osiągnięć fińskich projektantów. Właśnie tutaj po raz pierwszy zostanie udostępniona publiczności wystawa "Echoes – 100 Years in Finnish Design and Architecture".
Echa – 100 lat fińskiej architektury i wzornictwa
Wystawa czynna do 23 lutego 2017 roku w godzinach otwarcia muzeum
Wstęp wolny
Data publikacji: 21.01.2017
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
.
Wróć do listy tematów