Młodzi w architekturze - od edukacji do prawa wykonywania zawodu architekta
Krajowa Izba Architektów, Krajowa Rada Izby Architektów RP oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP informują o organizacji XIII Międzynarodowej Konferencji Krajów Europy Środkowej i Wschodniej w ramach Grupy Wyszehradzkiej — Spotkania Roboczego Grupy V4 w dniach 20 – 22 kwietnia 2017 roku w Katowicach „Młodzi w Architekturze: od edukacji do prawa wykonywania zawodu”.
Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Wojewody Śląskiego p. Jarosława Wieczorka, Marszałka Województwa Śląskiego p. Wojciecha Saługi i Prezydenta Miasta Katowice p. Marcina Krupy.
Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom młodych architektów wchodzących w zawód, a zwłaszcza edukacji architektonicznej, odbywaniu praktyk zawodowych oraz uzyskiwaniu uprawnień i członkostwa w naszej Izbie. Intencją Konferencji jest wszechstronne przedstawienie i omówienie powyższych problemów oraz wstępne ramowe określenie stanowiska naszej Izby w przedmiotowym zakresie, mogące stanowić podstawę dalszych działań.
Przedstawiciele Krajowej Komisji Kwalifikacyjnej IARP, okręgowych komisji ze Śląska i Małopolski oraz zaproszeni goście zagraniczni zreferują wieloletnie doświadczenia z przeprowadzonych postępowań weryfikacyjnych oraz podzielą się spostrzeżeniami płynącymi z tej procedury.
Program konferencji został skonstruowany zgodnie z kierunkiem rozwoju zawodowego przyszłego architekta z podziałem na trzy panele tematyczne.
XIII Międzynarodowa Konferencja Izb Architektów Krajów Europy Środkowej i Wschodniej – spotkanie robocze Grupy V4
Młodzi w architekturze - Od edukacji do prawa wykonywania zawodu architekta.
21 – 22 kwietnia 2017 r.
Międzynarodowe Centrum Kongresowe
Katowice Plac Sławika i Antalla 1
Data publikacji: 21.04.2017
Inne wydarze architektoniczne:

Virtus Studio zaprasza na konferencję Resto Design. W programie miedzy innymi wykład: "Socjal media, a projektowanie restauracji" wygłoszą architekci z GRYCAJ Design.
więcej

Jakie treści są zapisane w architekturze? Czy budynki i relacje między nimi da się czytać? Co komunikuje ich forma i układ? Jak to, co otacza nas dziś, wpływa na rozwój miasta jutra? Warsztaty terenowe za punkt wyjścia przyjmują zbadanie charakteru czterech pierzei wyznaczających granice placu Defilad, ulic: Emilii Plater, Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej i Alei Jerozolimskich.
więcej

Zbliża się wydarzenie, podczas którego zostaną otwarte i udostępnione w Krakowie do zwiedzania wyjątkowe wnętrza wraz z możliwością poznania ich właścicieli, a także projektantów. Festiwalowi będą towarzyszyć również warsztaty, wykłady i spacery architektoniczne prowadzone przez ekspertów z dziedzin: projektowania, konserwacji zabytków czy wystroju wnętrz.
więcej

Rzeszowskie ArchiCzwartki to cykliczne spotkania poświęcone architekturze. Gośćmi kolejnego wydarzenia będą Piotr Wróbel - architekt prowadzący pracownię projektową APA Czech-Duliński-Wróbel oraz Ewa Mańkowska-Grin - artystka i malarka. Hasło nadchodzącego spotkania to: "Architektura jest najważniejsza" a wraz z nią drzewa i ich relacja z architekturą.
więcej

Organizatorzy zapraszają do udziału w VI OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI NAUKOWEJ Z CYKLU "ARCHITEKTURA MIAST", MIEJSCA PAMIĘCI W PRZESTRZENI MIASTA W XIX I XX WIEKU, która odbędzie się 13-14 września 2018 roku w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.
więcej

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu zaprasza na pierwsze spotkanie z cyklu prezentacji "Sztuka Architekturze". Gościem wydarzenia będzie architekt i artysta - Tomasz Urbanowicz, właściciela pracowni artystycznej ARCHIGLASS. Powstałe w niej szklane kompozycje zdobią obiekty w całej Europie, w tym wiele bardzo prestiżowych, jak: Parlament Europejski w Strasburgu, College George Brassens w Paryżu, Sąd Najwyższy w Warszawie.
więcej

Organizatorzy zapraszają na warsztaty w Otwartej Pracowni Jazdów. Wydarzenie kierowane jest dla osób, które chcą spojrzeć z dystansem na sposób swojego przedstawiania projektu, nauczyć się konwersacji z klientem, poznać przydatne narzędzia w prezentacji swojego projektu oraz zrozumieć dlaczego po pierwszym spotkaniu klient nie chce dalej współpracować.
więcej
Wróć do listy tematów