Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.05.2017 11:12
RETROwnętrza - Wrocław
Przeglądaj zdjęcia ->
Zapraszamy architektów i projektantów na spotkanie z cyklu RETROwnętrza
DATA: 30.05.2017
GODZINA: 17.00-19.30
MIEJSCE: Browar Mieszczański – Leżakownia przy ulicy Hubska 44-48
Jedną z atrakcji, którą przygotowali organizatorzy będzie wykład z renowacji mebli i tapicerowania Aleksandry Kądzieli z AK DESIGN - pierwszej w Polsce szkole tapicerstwa artystycznego i renowacji pod patronatem Cechu Rzemieślników Artystów. AK DESIGN to pracownia mebli z rodzinnymi tradycjami od 1973 r w tapicerstwie i renowacji. Wśród wystawców znajdą się Lareco, Rze3, Rad-Pol, Rustykalne, wood&paper, Retrowood, Madix, embassy, carpets&more
Każdy architekt obecny na spotkaniu weźmie udział w losowaniu fotela z kolekcji 366 concept. Na architektów czekają również inne nagrody, o których więcej na stronie
ARCH_event
Spotkanie to odbędzie się w Browarze Mieszczańskim - XIX–wiecznym obiekcie z unikalną już architekturą przemysłową. Od ponad przeszło czterech lat stanowi alternatywne miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia.
Zapraszamy.
To jedyna okazja w Wrocławiu, aby sprawdzić jak łączyć minione style i produkty ze współczesnymi.
Patronat medialny: InfoArchitekta.pl
Data publikacji: 25.05.2017
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
W ramach kolejnego wirtualnego spotkania z cyklu „Złap dystans" Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na rozmowę z Jadwigą i Ryszardem Otrębami, którym dedykowana jest wystawa „Grafika dwoje. Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba".
więcej
![]()
W ramach cyklu "Architektura w Wozowni" w lutym odbędzie się wykład Jakuba Głaza pt. "Na pokaz". Spotkanie poświęcone będzie przestrzeniom targowym i wystawienniczym. Jak wyglądają i jak zmieniały się tego typu projekty? Jak wyglądała polska PeWuKa na tle innych wystaw krajowych i światowych, począwszy od połowy XIX wieku i słynnego Crystal Palace w Londynie? Wreszcie – w jaki sposób Polska pokazywała się na wystawach za granicą – przed i po wojnie?
więcej
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Ogłoszono 27. edycję MBP w Warszawie, w ramach której organizowany jest konkurs główny oraz konkurs tematyczny, którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Zmieniający się świat a zdrowie”. Otwarcie wystaw pokonkursowych zaplanowane jest na 12 czerwca 2021 roku. Imprezy towarzyszące odbędą się zarówno w czasie trwania wystaw pokonkursowych, jak i wcześniej.
więcej
![]()
Trwa XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tegroczony temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność".
więcej
.
Wróć do listy tematów