Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.09.2017 10:23
Archiblok podczas Łódź Design Festival 2017
Przeglądaj zdjęcia ->
ARCHIBLOK to druga edycja wydarzenia skierowanego do architektów i miłośników architektury oraz trendów. Program wydarzenia obejmuje prezentacje zaproszonych pracowni oraz dyskusję o kondycji polskiej architektury.Wydarzenie odbędzie się podczas Łódź Design Festival 5 października 2017 roku i rozpocznie się o godzinie 10:00.Czy polska przestrzeń potrzebuje kolejnej ogólnopolskiej narady architektów? Zwoływano takie zawsze w momentach dla Polski i polskiej architektury przełomowych. Po latach wolnorynkowej amerykanki rządzącej polskim krajobrazem w Polakach zaczyna rosnąć świadomość wagi i odpowiedzialności zawodu architekta. Do ideału jeszcze daleko, ale moda na architekturę i „design” sprawia, że architektom przybywa w rozmowie nad projektami świadomych partnerów. Czy chcą z tej okazji skorzystać? Czy popularne wśród architektów starszej daty powiedzonko, że w „architekturze nie powinno być demokracji”, opisuje także ich punkt widzenia? Zaprosiliśmy architektów z uznanych, choć niewielkich pracowni, żeby w rozmowie o ich doświadczeniach zastanowić się, czy polska architektura i polska przestrzeń doczeka się w najbliższym czasie jakiegoś nowego otwarcia. I czy ktokolwiek na nie czeka?
- Filip Springer
Prelegenci pierwszej części spotkania:
Piotr Śmierzewski - HS99
Natalia Paszkowska - WWAA
Malgorzata Kuciewicz, Simone De Iacobis - Grupa Centrala
Hugon Kowalski UGO Architecture
Marcin Szczelina - Architecture Snob
Marcin Kościuch, Tomasz Osięgłowski - Ultra Architects
Moderator debaty: Filip Springer
Data publikacji: 21.09.2017
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów