Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 10.06.2010 11:31
GDYNIA DESIGN DAYS
Przeglądaj zdjęcia ->
„Otwarte na dobry design” - pod tym hasłem w dniach 12 - 20 czerwca 2010 roku odbędzie się trzecia już edycja Gdynia Design Days. Wspólnie z Miastem Gdynia organizuje je Instytut Wzornictwa Przemysłowego - ogólnopolska in-stytucja zajmująca się wzornictwem. W tegorocznej edycji szczególnie istotne będą najnowsze trendy w projektowaniu, związane z nowymi wyzwaniami, jakie stawia w naszym codziennym życiu globalna gospodarka i globalna kultura.To wydarzenie adresowane jest do mieszkańców Trójmiasta, turystów i wszystkich zainteresowanych podnoszeniem jakości życia.
W tegorocznej edycji Gdynia Design Days odwołujemy się do Sustainable deve-lopment (zrównoważony rozwój) – życia osobistego, społeczeństw, gospodarki, miast i przestrzeni publicznej, w której żyjemy. Zrównoważony rozwój zapewnia m.in. takie projektowanie produktów i usług, by ułatwiły i uprościły nasze życie, zachowując jednocześnie równowagę w środowisku, w którym żyjemy.
Tę ideę, która jest głównym motto GDD prezentujemy na wystawie tematycznej "re.produkt 2” – Koncepcja 3R: re.duce/re.use/re.cycle, czyli o projektowaniu zrów-noważonego produktu poprzez zastosowanie zasad: ogranicz, zużyj, wykorzystaj.
Hasło tegorocznej GDD brzmi: „Otwarte na dobry design”. Centrum wydarzeń jest Design w Kontenerach – miasteczko na Placu Grunwaldzkim. W 28 kontenerach prezentować się będzie 20 studiów projektowych i galerii designu różnych branż, których dotąd w Gdyni nie było, m.in. projekty dla miast, a wśród nich ławka miejska studia Latala. Ponadto swój dorobek pokażą wydziały wzornictwa szkół wyższych, laureaci konkursów designerskich i firmy komercyjne znane z dobrze zaprojektowa-nych produktów. W Bramie Spotkań, co wieczór, odbywać się będą prezentacje i wykłady, które w tym roku nawiążą do idei dobrze zaprojektowanego miasta.
Do Bramy zapraszamy projektantów i widzów, będzie można posłuchać i podpatrzeć projektantów przy ich pracy. 18 czerwca w poniedziałek o 21.30 wyjątkowa dyskusja - Pecha Kucha Night to wieczór, w czasie którego swoje projekty i pomysły prezen-tować będą artyści z różnych dziedzin kreatywnych – architekci, projektanci fotograficy.
Podczas kilkunastu warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wykorzystywane będą przedmioty i materiały z odzysku. Pod okiem projektantów uczestnicy będą mogli projektować meble miejskie, biżuterię, produkty codziennego użytku.
W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym trwać będą Dni Biznesu Kreatywnego.
„Jak projektować chętnie kupowane produkty?” – to wystawa Designera Roku 2009 Andrzeja Śmiałka i grupy ERGODESIGN. Na wystawie dobrych praktyk wzorniczych zobaczyć można przedmioty codziennego użytku, które studio zaprojektowało dla polskich producentów i konsumentów. W tym samym czasie z zarządzania wprowadzaniem na rynek nowych wzorniczo produktów, w ramach projektu Zaprojektuj Swój Zysk kształcić się będą przedsiębiorcy i projektanci.
www.gdyniadesigndays.eu
Data publikacji: 10.06.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
.
Wróć do listy tematów