Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 16.02.2018 10:43
Rozmowy o Designie w Galerii Wzornictwa Polskiego
Przeglądaj zdjęcia ->
W ramach programu towarzyszącego otwarciu Galerii Wzornictwa Polskiego Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na udziału spotkaniach poświęconych projektowaniu "Rozmowy o Designie". Spotkania odbędą się w dniach 17 i 24 lutego oraz 17 marca. Każe z nich będzie dotyczyć będzie innego tematu: szkło, ceramika, meble. Miejsce: Kino Muz. Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona. Każde wydarzenie będzie trwać ok. 70 minut.
Jak powstaje wartościowy projekt? Czym różni się praca nad serwisem porcelanowym, kompletem szklanych naczyń lub mebli? Jak zmieniało się podejście do projektowania na przestrzeni ostatnich lat? Jak zachować unikatowość przedmiotu w dobie produkcji przemysłowej? Zagadnienia te staną się przedmiotem rozmów doświadczonych projektantów z przedstawicielami młodego pokolenia. Spotkaniom towarzyszyć będzie projekcja filmu dokumentalnego, tematyką nawiązującego do przedmiotu rozmowy.
Terminy:
• 17 lutego 2018 r., godz.16.00
Szkło / Wszewłod Sarnecki, Agnieszka Bar
• 24 lutego 2018 r., godz. 16.00
Ceramika / Marek Cecuła, Jan Kochański
• 17 marca 2018 r., godz.16.00
Meble / Tomek Rygalik, Nikodem Szpunar
Źródło: Muzeum Narodowe w Warszawie, Galeria Wzornictwa Polskiego
Data publikacji: 16.02.2018
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów