Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 2.07.2010 13:23
Serendypia - przegląd performancu
Przeglądaj zdjęcia ->
SERENDYPIACIAŁO WPRAWIA MYŚLENIE W RUCHkuratorka: Maria ZimpelSerendypia to cykl performensów. Ciało wprawia myślenie w ruch. Podczas Serendypii młode pokolenie artystów i artystek pochodzących z Serbii, Chorwacji, Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych Ameryki pokaże swoje prace, aktualne fascynacje i artystyczne zmagania. Poprzez taniec otwierają pytania o tożsamość - artystyczną, historyczną, kulturową; reprezentację własnej postaci oraz wartości: zmiany, transformacji i przejścia. Wszystkich łączy Berlin - miasto, w którym się kiedyś spotkali. Punkt na artystycznej mapie, gdzie przepływają i krzyżują się nowe prądy artystyczne, będzie miał miejsce podczas Serendypiina poznańskim Starym Rynku.18 lipca, niedzielagodz. 20.00 - Magdalena Chowaniec, Hold Your Horses19 lipca, poniedziałekgodz. 19.00 - Agata Siniarska, Agata danse TeresaGilad Ben Ari, Vertical Partition#1 – Bodygodz. 20.00 – Dragana Bulut, W.A.F.20 lipca, wtorekgodz. 19.15 - Gilad Ben Ari, Vertical Partition#2 – Spacegodz. 20.00 – Isabell Lewis/Josep Maynou, Strange Actions21 lipca, środagodz. 19.15 – Nina Kurtela, prezentacja projektu Transformancegodz. 20.00 - Alexander Baczyński-Jenkins, Translating the Agony in the GardenWSTĘP WOLNY18.07. – 21.07.2010Galeria Miejska ArsenałStary Rynek 361-772 PoznańWięcej informacji na temat wydarzenia www.arsenal.art.pl
Data publikacji: 2.07.2010
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
.
Wróć do listy tematów