Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.07.2018 10:00
Premiera mapy-przewodnika - szlakiem murali, graffiti, neonów i typografii Poznania
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora; Mapa Z Bliska / Z Daleka, TYPO Poznań
Mapa Z Bliska / Z Daleka to pierwsza inicjatywa w Polsce, w ramach której zebrane i opisane zostały murale, graffiti, neony i typografia Poznania. Mapa dostępna jest bezpłatnie w punktach Centrum Informacji Miejskiej Poznań i Turystycznej, a także w centrach kultury, bibliotekach, klubach, galeriach i kinach studyjnych w Poznaniu. Mapę można również pobrać w wersji elektronicznej.
Mapę w wersji elektronicznej będzie można pobrać na stronie:
Opis organizatora:
Poznański street-art ma wiele twarzy - obok wielkoformatowych prac międzynarodowych artystów, znajdziemy również skromniejsze (ale równie ciekawe!) realizacje lokalnych twórców oraz mieszkańców ukryte w bramach, podwórkach, uliczkach. Piękno neonowych szyldów odkryjemy wyłącznie po zmroku, a poszukiwanie starych napisów (wyblakłych, ukrytych pod warstwą tynku) to prawdziwe ćwiczenia z uważności. Ale z pewnością warto!
Chcemy zachęcić mieszkańców i turystów by zeszli z utartych szlaków, zabłądzili i tym samym odkryli zupełnie nowe oblicze miasta - bez biletów wstępu czy kolejek. Niech publikacja “Z bliska / Z daleka” stanie się dla Was pretekstem, by... zgubić się w mieście. W mapie znajdziecie aż 74 powody by wyjść z domu i odkryć zupełnie nowe oblicze Poznania. Do zobaczenia na szlaku!
Data publikacji: 29.07.2018
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
![]()
Wystawa "Ostatni turnus. Architektura ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u" to unikalna podróż po architekturze czasów Polski Ludowej, w którą zabierze nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna. Na ekspozycji zebrano fotografie ośrodków z lat 60. i 70. XX wieku.
więcej
.
Wróć do listy tematów