Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 17.11.2018 10:30
Wystawa Cztery Pory Wisły
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
W Warszawie prezentowana jest wystawa "Cztery Pory Wisły" w postaci kubików ekspozycyjnych na bulwarze Pattona. Organizatorem wystawy jest Miasto Stołeczne Warszawa.
Wystawę można ogląda do 12 grudnia 2018 roku - codziennie przez całą dobę. Kubiki znajdują się na bulwarze gen. George'a Smitha Pattona w Warszawie (na wysokości Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie).
Opis organizatora:
Do współpracy przy budowaniu tej opowieści zaprosiliśmy Agatę Kleczkowską i Zuzannę Piętkowską. Artystki z inspiracji formami i strukturami z przestrzeni rzeki – wodą, piaskiem, roślinnością czy betonem stworzyły symboliczne scenografie. Ich aranżacje korespondują nie tylko z Wisłą, lecz także samą formą przestrzenną kubików, odwołując się do artystycznych tradycji witryn sklepowych i gablot ekspozycyjnych, które niegdyś były jednym ze stałych elementów kształtujących estetykę przestrzeni publicznych.
Data publikacji: 17.11.2018
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
.
Wróć do listy tematów