Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 31.05.2019 10:02
Wystawa "123 polskie plakaty, które warto znać”
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora
W ramach European Design Festival prezentowana będzie wystawa "123 polskie plakaty, które warto znać". To kuratorski wybór najbardziej reprezentatywnych dla polskiej grafiki projektowej prac z lat 1945-2000.
Wystawę "123 polskie plakaty, które warto znać" będzie można oglądać od 7 do 30 czerwca 2019 roku Galerii „Format B1” Muzeum Plakatu w Wilanowie (Warszawa).
Opis organizatora:
Wśród prezentowanych druków obecne są kanoniczne dzieła polskiej szkoły plakatu, ale również projekty spoza głównego nurtu, zasługujące po latach na ponowne odkrycie, a wśród nich tak rzadko dziś prezentowane plakaty reklamowe, polityczne i społeczne. Wszystkie zakwalifikowane do pokazu prace stanowią nie tylko wizytówkę polskiego plakatu 2 poł. XX w., ale i bogatej kolekcji Muzeum Plakatu w Wilanowie. Wśród autorów prezentowanych prac znajdują się najbardziej znani i utytułowani mistrzowie gatunku: Roman Cieślewicz, Eryk Lipiński, Jan Lenica, Jan Młodożeniec, Józef Mroszczak, Waldemar Świerzy, Henryk Tomaszewski. Natomiast plakaty wybrane przez kuratorski zespół według kryteriów jakościowych, poświęcone są reprezentatywnym historycznie wydarzeniom kulturalnym, społecznym i politycznym.
Data publikacji: 31.05.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
![]()
Już wkrótce w przestrzeni Muzeum Architektury we Wrocławiu zagości wystawa przygotowana przez wydziały architektoniczne trzech uczelni - Politechniki Bydgoskiej, Politechniki Poznańskiej i Politechniki Wrocławskiej. Celem wystawy i towarzyszącej jej konferencji jest refleksja nad znaczeniem rysunku w edukacji architektonicznej.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu Mistrzowie Architektury SARP. Pierwszym gościem w tym będzie Andy Yu - urodzony w Australii architekt, związany z pracownią Sou Fujimoto. Opowie on m.in. o relacjach pomiędzy człowiekiem, naturą i architekturą, na przykładzie zrealizowanych i trwających projektów.
więcej
![]()
Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi zapraszają na kolejną, XV edycję ogólnopolskiej konferencji Dzień Urbanisty, tym razem pod hasłem #techno_urbanistyka.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Architektura Kryzysu Klimatycznego. Wydarzenie poświęcone będzie m.in. dwóm realizacjom architektonicznym z ubiegłego roku. Poznamy też szczegóły raportu PLGBC.
więcej
.
Wróć do listy tematów