Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 24.07.2019 07:30
Znamy pierwsze szczegóły IX Weekendu Architektury
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. materiały prasowe organizatora; Autorką fotografii na plakacie jest Magdalena Korzewska, ubiegłoroczna laureatka konkursu Gdyński Modernizm w Obiektywie 2018
Gdyński Weekend Architektury to jedno z ciekawszych krajowych, letnich wydarzeń poświęconych architekturze i projektowaniu. Wkrótce zostanie ogłoszony cały program festiwalu, a tymczasem znamy już nazwiska pierwszych prelegentów i gości specjalnych wydarzenia.
Mottem tegorocznego Weekendu Architektury jest hasło "Minimum", które dotyczy zarówno obszarów wdrażania rozwiązań proekologicznych, jak i postulatów odwołujących się do uwzględniania przez planistów i architektów ważnych potrzeb społecznych w mieście.
Gościem specjalnym pierwszego dnia Archi Prelekcji IX Weekendu Architektury pt. "Życie miedzy budynkami", będzie architekt, projektant i aktywista miejski, prowadzący obecnie własną pracownię autorską "SZCZ" - Jakub Szczęsny. Architekt wystąpi na festiwalu z prelekcją pt. "Działania na terenie zaludnionym" (23 sierpnia, sala Goplana GCF, Archi Prelekcje i Archi Debata 12:00-16:30).
Z kolei gościem specjalnym długiego dnia Archi Prelekcji (24 sierpnia 2019 roku) będzie Konrad Grabowiecki - współzałożyciel i partner w warszawskiej pracowni BBGK Architekci. Konrad Grabowiecki w I części Archi Prelekcje wygłosi autorską prelekcje, zaś po przerwie, w II części, weźmie udział w Archi Debacie pt. "Czy śmiałe wizje architektoniczno oraz urbanistyczno-społeczne mogą wpłynąć na poprawę jakości życia / ulepszenie współczesnych miast i metropolii?"
Tego samego dnia swoją prelekcję wygłosi również dr hab. inż. arch. Bolesława Stelmacha - dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki (NIAiU). Nazwa prelekcji - "Przestrzeń Wspólna jest wartością" to esencja misji Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki.
Bolesław Stelmach oraz Ewa Rombalska (pełnomocnik dyrektora Instytutu) będą również gośćmi specjalnymi Archi Prelekcji oraz Archi Debat (23-25 sierpnia).
NIAiU został Partnerem Strategicznym IX Weekendu Architektury.
Patronat medialny infoArchitekta.pl
Data publikacji: 24.07.2019
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Ekspozycja "Wyrzeźbiony Wrocław" to pierwsza w historii monograficzna prezentacja wrocławskiej rzeźby 1. połowy XX wieku – najmniej rozpoznanego zjawiska w sztuce Wrocławia. Pokazanych zostanie ponad 100 dzieł wykonanych przez blisko 30 znakomitych rzeźbiarzy.
więcej
![]()
Nowością programu ARENY KRAJOBRAZU będą przeglądy portfolio architektów krajobrazu prowadzone przez gości specjalnych z Wielkiej Brytanii, Finlandii i Chin. W programie również część warsztatowa, a w tym m.in. pokazy cięcia drzew i krzewów oraz warsztaty poświęcone pielęgnacji drzew i krzewów owocowych
więcej
![]()
O zielonych systemach miejskich, czyli o przywracaniu zieleni w miastach opowie podczas wykładu organizowanego w ramach Archipogotowia w Poznaniu opowie architektka Ola Hantkiewicz-Lejman.
więcej
![]()
W ramach V edycji 4 Design Days- największego w tej części Europy międzynarodowego wydarzenia rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa, odbędą się targi Design 4You poświęcone twórcom niezależnego designu.
więcej
![]()
W Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak można oglądać wystawę pt. "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989. Ekspozycji towarzyszą dodatkowe wydarzenia - wykłady i spotkania. W najbliższa niedzielę będzie można wziąć udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie.
więcej
![]()
Wystawa odnosi się do współczesnych tendencji artystycznych pozostających w interakcjach z nauką, a w szczególności z neurologią i neuroinżynierią, badaniami nad sztuczną inteligencją i robotyką, biologią syntetyczną oraz psychologią. Poprzez zaproponowany zestaw dzieł proponuje także rozważania dotyczące współczesnych dyskursów transhumanistycznych i ich manifestacji w polu sztuki.
więcej
![]()
Galeria BWA Wrocław Główny wraz z PKP S.A. rozstrzygnęło konkurs na stworzenie projektu ula, który stanie na dworcu kolejowym tuż przy galerii BWA Wrocław Główny. Planowana pasieka ma powstać na zielonych tarasach na piętrze dworca Wrocław Główny, gdzie już dziś rosną różne odmiany miododajnych roślin, które są przystankiem dla pszczół. Zadaniem uczestników było wymyślenie, według wytycznych ekspertów od pszczelego życia i fizjologii, wyjątkowego projektu.
więcej
![]()
Rozpoczęła się kolejna edycję międzynarodowego konkursu projektowego "Global Future Design Awards 2020". Zgłoszone prace zostaną poddane ocenie międzynarodowego jury. Finalistom zostaną przyznane tytuły najlepszych prac w poszczególnych kategoriach takich jak: Architektura, Aranżacja wnętrz, wzornictwo produktowe oraz Sztuka.
więcej
![]()
Zakończył się kolejny konkurs organizowany przez platformę APR: Urban Design & Architecture Design Awards 2019. Prezentujemy laureatów głównych nagród we wszystkich kategoriach. W konkursie nie zabrakło również polskich akcentów.
więcej
.
Wróć do listy tematów