Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 10.08.2019 11:00
Cykl wykładów: "Muzeum w mieście. Miasto w muzeum"
Przeglądaj zdjęcia ->
W ramach jubileuszu 120-lecia Muzeum Historycznego Miasta Krakowa przez cały rok odbywają się wykłady w ramach cyklu "Muzeum w mieście. Miasto w muzeum". Celem spotkań jest podzielenie się doświadczeniami z tworzenia kilku spektakularnych projektów muzealnych w Europie, a także zilustrowanie zmian w postrzeganiu instytucji muzeum miejskiego. Wykłady wygłoszą dyrektorzy polskich i zagranicznych muzeów miejskich, m.in. z Gdańska, Warszawy, Lizbony, Helsinek i Liverpoolu.
Najbliższe wykłady odbywać będą się we wrześniu, listopadzie oraz grudniu w Krakowie. Miejsce: Pałac Krzysztofory, sala konferencyjna Kupferhaus. Wszystkie wykłady odbywają się o stałej godzinie 10:00 we wrześniu oraz 17:00 w listopadzie i grudniu. Wykłady w języku angielskim będą tłumaczone symultanicznie na język polski. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Cykl rozpoczął się z początkiem roku. Za nami wykłady poświęcone mi.in renowacji muzeum we Frankfurcie nad Menem.
Harmonogram:
- 4 września, dr Volker Rodekamp, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Lipska, The current role of city museum. Museum as a part of a changing society.
- 25 września, dr Marieke van Bommel, dyrektor Muzeum Rzeki w Antwerpii, How to make an impact building a new museum in a changing city.
- 26 września, dr Paul van de Laar, dyrektor Muzeum Miasta Rotterdamu, How a City Museum connect people: the case of Rotterdam.
- 6 listopada, dr hab. Waldemar Ossowski, dyrektor Muzeum Gdańska, Misje muzeów a zmiany w zarządzaniu Muzeum Gdańska.
- 4 grudnia, dr Joana Sousa Monteiro, dyrektor Muzeum Miasta w Lizbonie, Perspectives on city museum from today: concepts, programmes and the case of the Museum of Lisbon
Data publikacji: 10.08.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
![]()
Właśnie została otwarta nowa wystawa obrazów Filipa Wierzbickiego-Nowaka pt. "Punkty odniesienia". Ekspozycję będzie można oglądać do 12 marca 2023 roku. - W moich realizacjach zastanawiam się, na jakie potrzeby człowieka odpowiada mit i dlaczego ludzie w niego wierzą. Nauka nie daje jasnych, prostych rozwiązań dotyczących spornych kwestii ideologicznych – są one trudne (skomplikowane), niejednoznaczne, zmienne - mówi artysta.
więcej
.
Wróć do listy tematów