Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 19.11.2019 13:15
Konferencja REWITALIZACJA KRAKÓW 2019 "Stare budynki - Nowe funkcje"
Przeglądaj zdjęcia ->
Architekcie, projektancie jeśli chcesz zaczerpnąć świeżej dawki inspiracji, poznać najnowsze trendy w architekturze i designie wnętrz rewitalizowanych obiektów zabytkowych i poprzemysłowych to zapraszamy 21 listopada 2019 do Krakowa!
Pokażemy dobre praktyki dedykowane obiektom objętym modernizacją, ale też jakie niesie konsekwencje użycie materiałów z odzysku. W programie również rola oświetlenia w rewitalizacji, bezpieczeństwo pożarowe i izolacyjność cieplna w przepisach i praktyce, zastosowanie stali Cor-Ten w architekturze, elewacje wentylowane. Spora dawka inspiracji czeka również na projektantów wnętrz m.in. armatura kuchenna i łazienkowa, techniczne oraz designerskie spojrzenie na wysokiej jakości tkaniny filcowe, gotowe produkty akustyczne czy ikony modernizmu, przedwojenny sznyt – gorseciki
Udział polecamy architektom, projektantom, deweloperom i inwestorom, konserwatorom zabytków, koordynatorom ds. rewitalizacji, wykonawcom i kierownikom budów
Miejsce konferencji: Apart Hotel Lwowska 1 Kraków, ul. Lwowska 1, Kraków, sala na parterze w godz. 09.00-14.00. Parking 3zł/h (zniżka dla uczestników), Rabat 15% na nocleg.
Na zakończenie konferencji – „Poznaj APART HOTEL - WNĘTRZA W STYLU INDUSTRIALNYM” - zwiedzanie wybranych przestrzeni i apartamentów hotelu z przewodnikiem.
Szczegóły i rezerwacja wolnych miejsc: tel. 22 678-58-25, 507 501 137
Data publikacji: 19.11.2019
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
.
Wróć do listy tematów