Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.08.2020 11:01
Archi-spacery w ramach Weekendu Architektury 2020
Przeglądaj zdjęcia ->
Nieodzownym elementem Festiwalu Weekend Architektury w Gdyni jest bogaty program spacerów architektonicznych. Atrakcją tegorocznych propozycji spacerów będą m.in. premiery nowych tras Gdyńskiego Szlaku Modernizmu: "Przedwojenna Lipowa", "Modernizm Wzgórza Focha" oraz "Modernizm nieznany". Co jeszcze w ramach tegorocznych festiwalowych archi-spacerów?
Spacery odbywać będą się w ramach Weekendu Architektury w Gdyni 2020 w dniach 27 - 30 sierpnia 2020 roku. Obowiązują zapisy.
Opis organizatora:
Wszystkie koncepcje tras powstały w koordynacji z zespołem przewodników miejskich oraz badaczy architektury gdyńskiej. Wspólnie z naszymi ekspertami, przygotowaliśmy także kilka tematycznych propozycji spacerów, w tym w obszarze fotografii architektonicznej, wzornictwa i detalu architektonicznego wnętrz (historyczka Weronika Szerle), czy architektury współczesnej (architekci z pracowni Arch-Deco).
Program Spacerów 10. Weekendu Architektury w Gdyni:
Czwartek, 27 sierpnia
- 09:00-10:45 Archi Spacer pt. Modernistyczne tarasy, balkony i podwórka
- 12:00-14:30 Archi Foto-Spacer pt. Architektura na styku z morzem
- 18:30-20:30 Archi Foto-Spacer pt. Fotografia nocna Gdyni
Piątek, 28 sierpnia
- 10:00-11:30 Archi Spacer pt. Modernistyczna Lipowa
- 17:30-19:00 Archi Spacer z Architektami - prowadzenie architekci z arch-Deco - spacer specjalny
Sobota, 29 sierpnia
- 08:30-10:30 Archi Spacer pt. Modernistyczny projekt Wzgórza Focha
- 10:45-12:00 Archi Spacer pt. Modernizm nieznany. Funkcjonalizm Kamiennej Góry
- 12:15-13:45 Archi Spacer z Archi Prelekcją pt. Patrz pod nogi! - modernistyczne posadzki ulicy Świętojańskiej
Niedziela, 30 sierpnia
- 9:00-10:15 Archi Spacer pt. Archi Fantom - modernizm wyśniony - modernizm utracony
Data publikacji: 21.08.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów