Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 7.10.2020 08:30
Spotkanie "Bauhaus i jego fenomen"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Już dziś odbędzie się spotkanie z Kazimierzem J. Nowakiem - architektem i znawcą architektury XX wieku. Wydarzenie poświęcone będzie Bauhausowi.
Organizatorem wydarzenia jest Wawerskie Centrum Kultury. Spotkanie odbędzie się dzisiaj (7 października 2020 roku) o godzinie 18:00, ul. Żegańska 1a w Warszawie
Cykl spotkań poświęconych sztuce i architekturze w szczególności odbywa się w ramach projektu ,,Wędrówka przez Wawer w poszukiwaniu ostańców modernizmu". Spotkanie poprowadzi Andrzej Rukowicz, autor projektu. Wydarzeniu towarzyszy prezentacja księgozbioru tematycznego z wawerskich bibliotek.
Kazimierz J. Nowak - architekt, rysownik. W latach 1979-88 pracownik Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej w Zakładzie Rysunku, Malarstwa i Rzeżby oraz w Zakładzie Historii Architektury Współczesnej. Od 1995 roku prowadzi biuro architektoniczne w Berlinie. Autor projektów i realizacji w Polsce, USA. Libii, Ukrainie, Niemczech.
Data publikacji: 7.10.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Virtus Studio zaprasza na spotkanie online z cyklu Architektura 11.03.2021, godzina 11:00. Gościem specjalnym Pani Klara Janicka z APA Wojciechowscy. Tematem spotkania Osiedle Riverview w Gdańsku
więcej
![]()
W Muzeum Architektury we Wrocławiu można od niedawna znaleźć unikatowe, architektoniczne plakaty ilustrujące znane budynki z różnych zakątków świata. Autorem grafik jest Piotr Zybura - wrocławski architekt, założyciel pracowni arch_it, która zaprojektowała m.in. osiedle na Nowych Żernikach nominowane samodzielnie i jako zespół urbanistyczny do nagrody EU Mies van der Rohe Award 2019 i 2022 , modernizację pawilonu Infowuwa na osiedlu Wuwa, czy wreszcie przebudowę Muzeum Architektury wraz z systemem identyfikacji wizualnej.
więcej
![]()
Wędrujemy wzdłuż osi czasu, poznając dzieje miasta od XVI wieku do dziś – w oparciu o miedzioryty, obrazy, fotografie i multimedia - Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na oprowadzania po wystawie stałej. Ekspozycja to opowieść o prawobrzeżnej Warszawie poprowadzona na wiele sposobów.
więcej
![]()
Wykład będzie poświęcony wojennym losom trojga architektów: Heleny Syrkus, Szymona Syrkusa i właśnie Szymona Wiesenthala – ich historiom, przebytym ścieżkom i projektom architektonicznym powstającym w tych trudnych czasach.
więcej
![]()
Muzeum Współczesne Wrocław stało się następnym łącznikiem twórczości Gołkowskiej i Kudlickiej, skłaniającym do analizy obecności artystek w historii i w kolekcji instytucji oraz do przyjrzenia się pod tym kątem ich praktyce artystycznej. "Dezaprobator potrójny" Wandy Gołkowskiej z 1971 roku ukazuje znaczenie teoretycznej działalności Archiwm Ludwińskiego w kształtowaniu się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej.
więcej
![]()
Podczas wykładu autorka książki „Jesteśmy wreszcie we własnym domu" przeanalizuje przemiany własnościo-we i społeczne związane z kreacją klasy średniej i powstaniem nowych modeli zamieszkiwania w okresie transformacji: domu na przedmieściu i apartamentowca na osiedlu grodzonym. Pokaże również mechanizmy odpowiadające za przywiązanie do idei własności prywatnej, dyskursu nowoczesności i obsesję porządku.
więcej
![]()
Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Polskie skarby z list UNESCO". Tym razem poznamy m.in. historię zamku krzyżackiego w Malborku i średniowieczny zespól miejski w Toruniu. Co jeszcze w programie? Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań online Centrum Interpretacji Zabytku.
więcej
.
Wróć do listy tematów