Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 20.10.2020 10:04
Sztuka WGW 2020: Ryszard Waśko. Od A do B
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Do 30 października można oglądać wystawę pt. "Ryszard Waśko. Od A do B" poświęconą twórczości artysty działającego w różnych dziedzinach sztuki. Ekspozycja obejmuje fotografie, rysunki, kolaże, filmy i zapisy wideo. Wystawa prezentowana jest w ramach Warsaw Gallery Weekend.
Wystawa czynna od wtorku do soboty w godzinach 12-19 do 30 października 2020 roku. Miejse: Fundacja Profile, Warszawa.
Opis organizatora:
Intermedialna twórczość Ryszarda Waśko obejmuje działania w obszarze różnych mediów: filmu, wideo, wideoinstalacji, fotografii, rysunku i malarstwa. Realizacje artysty z lat 70. ukazują jego udział w neoawangardowych eksperymentach i rebelii wymierzonej w tradycyjnie rozumianą sztukę.
Analityczne wątki jego praktyki artystycznej mają rozwinięcie w pracach realizowanych w czasie działalności w ramach Warsztatu Formy Filmowej. Obszerny zestaw fotografii prezentuje nowatorskie poszukiwania artysty dotyczące sposobów wizualizacji ruchu i przestrzeni. Nurtujący go problem wiarygodności filmowych i fotograficznych rejestracji, zwłaszcza relacji pomiędzy rzeczywistością a jej wizualnym przedstawieniem znajduje różne interpretacje w serii wideo instalacji.
Zestaw wczesnych filmów artysty oferuje wgląd w eksperymenty ze sposobem kadrowania, montażem, dźwiękiem, manipulowaniem taśmą filmową. Pionierskie realizacje sztuki wideo eksponują związki między ciałem a medium traktowanym jako przedłużenie ludzkiej aktywności.
Wybór prac akcentuje przenikanie się różnych mediów w praktyce artystycznej Ryszarda Waśko, który w fotografii analizował ruch i czas charakterystyczne dla języka filmu, natomiast w filmie stosował charakterystyczne dla fotografii statyczne kadry. Intermedialny aspekt jego twórczości ilustrują nigdy nie pokazywane w Polsce wielkoformatowe prace z serii Hipotetyczny film (1979).
Data publikacji: 20.10.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. "Pętla" o wrocławskiej Kościuszkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej. Wystawa będzie próbą zdiagnozowania współczesnych zjawisk społecznych, w ścisłym nawiązaniu do historii i tożsamości tego miejsca.
więcej
![]()
Rusza nowy cykl podkastów pt. "WARSZAWA. ARCHITEKTURA, SPOŁECZNOŚĆ" poświęcony mieście i mieszkańcom. Cykl powstaje we współpracy Domu Spotkań z Historią, instytucji doświadczoną w popularyzacji historii Warszawy oraz z Fundacją Bęc Zmiana, zajmującą się nowatorską dokumentacją współczesnej architektury.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z cyklu ARCHITEKTURA KRYZYSU KLIMATYCZNEGO. Tytuł spotkania to "Ślad węglowy w cyklu życia budynku". Zaproszeni goście będą rozmawiać o fazach cyklu życia budynków i o tym jaki mają one związek ze śladem węglowym oraz o determinujących go strategiach i decyzjach projektowych.
więcej
![]()
Na przykładzie dzielnicy Wola prześledzimy różne typy budownictwa wielorodzinnego i sposoby zamieszkiwania na przestrzeni ostatnich 150 lat. Hongkong na Woli – to hasło stało się już synonimem takiego budownictwa, gdzie do granic możliwości wyzyskiwany jest PUM (powierzchnia użytkowo-mieszkalna), a bloki zlokalizowane są tak w niewielkiej odległości od siebie, że ludzie zaglądają sobie w okna
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na rozmowy z przedstawicielami różnych środowisk zaangażowanych w przemiany warszawskiej kultury miejskiej – od samorządowców i urzędników, przez naukowców po aktywistów. Cykl potrwa od kwietnia do czerwca. Zobacz szczegółowy harmonogram.
więcej
![]()
Projektowanie obiektu medycznego powinno uwzględniać szereg aspektów wpływających na pacjentów, personel medyczny i niemedyczny. Wykład ma na celu przybliżenie wagi wpływu nowoczesnych rozwiązań infrastrukturalnych wspomagających użytkowników oraz aspektów fizycznych mających wpływ na komfort użytkowania obiektu: akustyki, światła, kontrastu, jakości powietrza, zastosowanych materiałów oraz dostępności.
więcej
![]()
Firma Ideal Standard zaprasza na serię sześciu wyjątkowych wydarzeń Together World Tour. Spotkania w hybrydowy sposób połączą cyfrowy format z atrakcjami fizycznego miejsca eventu. Pierwsze już 21 kwietnia, w Mediolanie. Kolejne, już wkrótce, w Mediolanie, Berlinie, Londynie, Paryżu, Dubaju i Szanghaju.
więcej
.
Wróć do listy tematów