Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 22.10.2020 08:00
Patchlab Festival 2020: Connected
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Motywem przewodnim dziewiątej edycji Festiwalu Sztuki Cyfrowej Patchlab jest |CONNECTED|, czyli połączeni. W tym roku festiwal odbywa się nie tylko stacjonarnie w Krakowie, ale również w internecie, a także za pomocą aplikacji w telefonie!
Festiwal odbywać będzie się w dniach 23-25 października 2020 roku.
W programie:
- Wystawa online "Salon AR"- synestezja wizji i dźwięku - algorytymiczne światy audiowizualne w rozszerzonej rzeczywistości (AR)
- Virtual Ambient Salon - interaktywna instalacja online _ animacje 360° i VR
- DNArt Poster Studio
- Panel dyskusyjny online - Nowa normalność, czyli jaka? Cyfrowe stany przejściowe
- GAME PERFORMANCE live from Vienna
- SPACER AR: Stare Miasto od nowa
- ADAF Kids - animacje dla dzieci / animations for kids
- Connected - eksperymentalne formy filmowe z czasów pandemii / experimental film forms from pandemic times
- Ars Electronica Animations
- Warsztaty online i FabLab Kraków
Opis organizatora:
Łączymy się dziś głównie przez internet, który stał się skuteczną i natychmiastową formą komunikacji. Ale przede wszystkim połączyła nas nowa sytuacja w jakiej się wszyscy znaleźliśmy i ograniczenia spowodowane pandemią. Łączymy siły z partnerskimi instytucjami na całym świecie w myśleniu o przyszłości wspólnych przestrzeni publicznych, wydarzeń kulturalnych i codziennego życia w epoce przyspieszonego rozwoju komunikacji internetowej, gdy na naszych oczach dokonuje się rewolucja cyfrowa.
Większość wydarzeń festiwalowych odbędzie się w hybrydowym formacie, darmowym i ogólnodostępnym w sieci, na specjalnie przygotowanej stronie patchlab.pl oraz na terenie Krakowa i ekranach smartfonów.
W planie były dodatkowe transmisje niektórych wydarzeń w Hevre+1, jednak z uwagi na obecną sytuację nie chcemy nikogo narażać i ta opcja odbioru jest nieaktualna.
Data publikacji: 22.10.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wykład będzie poświęcony wojennym losom trojga architektów: Heleny Syrkus, Szymona Syrkusa i właśnie Szymona Wiesenthala – ich historiom, przebytym ścieżkom i projektom architektonicznym powstającym w tych trudnych czasach.
więcej
![]()
Muzeum Współczesne Wrocław stało się następnym łącznikiem twórczości Gołkowskiej i Kudlickiej, skłaniającym do analizy obecności artystek w historii i w kolekcji instytucji oraz do przyjrzenia się pod tym kątem ich praktyce artystycznej. "Dezaprobator potrójny" Wandy Gołkowskiej z 1971 roku ukazuje znaczenie teoretycznej działalności Archiwm Ludwińskiego w kształtowaniu się wrocławskiej oraz polskiej sceny artystycznej.
więcej
![]()
Podczas wykładu autorka książki „Jesteśmy wreszcie we własnym domu" przeanalizuje przemiany własnościo-we i społeczne związane z kreacją klasy średniej i powstaniem nowych modeli zamieszkiwania w okresie transformacji: domu na przedmieściu i apartamentowca na osiedlu grodzonym. Pokaże również mechanizmy odpowiadające za przywiązanie do idei własności prywatnej, dyskursu nowoczesności i obsesję porządku.
więcej
![]()
Przed nami kolejne spotkania z cyklu "Polskie skarby z list UNESCO". Tym razem poznamy m.in. historię zamku krzyżackiego w Malborku i średniowieczny zespól miejski w Toruniu. Co jeszcze w programie? Poniżej prezentujemy harmonogram spotkań online Centrum Interpretacji Zabytku.
więcej
![]()
Virtus Studio zaprasza na kolejne spotkanie online z cyklu Przestrzeń Biurowa - czwartek 04.03.2021 godzina 11:00
więcej
![]()
Centrum Interpretacji Zabytku w Warszawie zaprasza cykl wykładów o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Cykl czterech spotkań będzie dostępny bez ograniczeń na żywo na Facebooku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę online przewodnika „Spodek w Zenicie” Anny Syski, ukazującego fenomen architektury województwa śląskiego. W spotkaniu wezmą udział: Anna Syska, Bolesław Stelmach, Karolina Andrzejewska-Batko. Prowadzenie: Grzegorz Piątek.
więcej
.
Wróć do listy tematów