Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 12.11.2020 09:00
9. Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA online - OTWARTE MIASTO
Przeglądaj zdjęcia ->
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Wrocław ma zaszczyt zaprosić Państwa na 9. Dolnośląski Festiwal Architektury DoFA OTWARTE MIASTO.
Termin
edycja online
W tym roku niestety nie będziemy mieć przyjemności spotkania się z Państwem w tradycyjnych (i nietradycyjnych) lokalizacjach DoFA, natomiast gorąco zachęcamy do śledzenia wszystkich naszych wydarzeń online. Mamy nadzieję, że ta formuła festiwalu nie przeszkodzi Państwu w odbiorze naszej propozycji i zechcą Państwo porozmawiać z nami o
różnych aspektach miejskiej otwartości. Dzięki naszym gościom spojrzymy na nią z różnych punktów widzenia, badając między innymi, jak w życie wcielana jest idea "miasta mieszkańców".
W programie:
- webinarium "Otwarte miasto"
- debata "(O)twórz miasto"
- wykłady online
- wirtualne wycieczki
- kino online
- rozstrzygnięcie konkursów (Honorowa Nagroda SARP Wrocław / Przyjazna Przestrzeń Publiczna / Wnętrze & Dizajn / SuperWizja / Kadry Architektury)
Dostęp do wszystkich wydarzeń jest bezpłatny.
Wszystkie wydarzenia odbędą się online - linki do streamingów i projekcji podamy w dniu wydarzenia (przy opisie i w aktualnościach) na stronach:
Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem na DoFA '20!
Organizator:
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Oddział Wrocław
71 346 89 71 / 71 343 19 28
wroclaw@sarp.org.pl
www.wroclaw.sarp.org.pl
dofa.pl
Partner branżowy:
EQUITONE
Patronat medialny:
Radio Wrocław
Radio RAM
Autor motywu graficznego na plakacie i programie:
Jakub Wichtowski, laureat I nagrody w konkursie na plakat DoFA'20
![]()
Data publikacji: 12.11.2020
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
![]()
Rok 2021 Mistrzowie Architektury rozpoczynają od spotkania z Jürgenem Mayerem H., wielokrotnie nagradzanym niemieckim architektem, który przez 25 lat swojej aktywności stworzył własny, rozpoznawalny język. Z uwagi na wciąż obowiązujące ograniczenia, spotkanie odbędzie się w formule on-line.
więcej
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
.
Wróć do listy tematów