Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 8.01.2021 10:25
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za rozwiązania proekologiczne
Przeglądaj zdjęcia ->
![Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za rozwiązania proekologiczne Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy za rozwiązania proekologiczne]()
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają na spotkanie na temat Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy za rozwiązania proekologiczne, podczas którego zostaną przedstawione kryteria oceny prac, a projektanci najwyżej ocenionych realizacji opowiedzą o swoich projektach. Odbędzie się również dyskusja z udziałem ekspertów, projektantów i zaproszonych gości.
Wydarzenie odbędzie się 12 stycznia 2021 roku o godzinie 18:00 online. Transmisja na Youtube.
W spotkaniu m.in. udział wezmą: Rafał Mroczkowski, Maciej Nonas, Barbara Kraus-Galińska (projektanci I etapu Ekoparku w Ursusie), Stanisław Rewski (HRA Architekci, projektant osiedla Mickiewicza II), prof. Piotr Sikorski z Katedry Teledetekcji i Badań Środowiska Instytutu Inżynierii Środowiska SGGW w Warszawie oraz związani z pracą nad kryteriami członkowie Koła Architektury Zrównoważonej OW SARP.
Opis organizatora:
Co to znaczy, że budynek jest proekologiczny? Jak projektować w sposób uwzględniający konsekwencje zmian klimatycznych? Które rozwiązania projektowe są lepsze w kontekście kwestii ekologicznych i klimatycznych? Jak wybrać z grupy realizacji tę, która najlepiej wpisuje się w założenia projektowania odpowiedzialnego klimatycznie? Z tymi i innymi pytaniami skonfrontowali się eksperci OW SARP związani z Kołem Architektury Zrównoważonej, którzy w ramach współpracy z Urzędem Miasta stworzyli KRYTERIA OCENY REALIZACJI ARCHITEKTONICZNYCH POD KĄTEM ROZWIĄZAŃ ODPOWIEDZIALNYCH KLIMATYCZNIE dla potrzeb NAGRODY ARCHITEKTONICZNEJ PREZYDENTA m.st. WARSZAWY, a następnie dokonali oceny obiektów-finalistów zgodnie ze sformułowanymi kryteriami.
Data publikacji: 8.01.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W ramach kolejnego wirtualnego spotkania z cyklu „Złap dystans" Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na rozmowę z Jadwigą i Ryszardem Otrębami, którym dedykowana jest wystawa „Grafika dwoje. Jadwiga Kaim-Otręba i Ryszard Otręba".
więcej
![]()
W ramach cyklu "Architektura w Wozowni" w lutym odbędzie się wykład Jakuba Głaza pt. "Na pokaz". Spotkanie poświęcone będzie przestrzeniom targowym i wystawienniczym. Jak wyglądają i jak zmieniały się tego typu projekty? Jak wyglądała polska PeWuKa na tle innych wystaw krajowych i światowych, począwszy od połowy XIX wieku i słynnego Crystal Palace w Londynie? Wreszcie – w jaki sposób Polska pokazywała się na wystawach za granicą – przed i po wojnie?
więcej
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie online pt. "Alternatywne strategie zarządzania przestrzenią. Inspiracje dla Warszawy". Po serii prezentacji odbędzie się dyskusja z udziałem przedstawicieli m.st. Warszawy. Nowe Centrum Warszawy to projekt Prezydenta Rafała Trzaskowskiego, wizja zmiany centrum w miejsce bardziej przyjazne mieszkańcom.
więcej
![]()
W latach trzydziestych Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ukończyło wielu zdolnych studentów i studentek, reprezentujących młodą generację osób urodzonych z początkiem XX wieku. Wychowani w środowisku pionierów nowoczesnej architektury, w duchu patriotyzmu II RP, pragnęli tworzyć nowoczesny kraj poprzez nowoczesną architekturę i urbanistykę w małej i wielkiej skali.
więcej
![]()
W krótkich materiałach filmowych opowiedziano o ciekawych obiektach zlokalizowanych w Sosnowcu, m.in. o Izbie Przemysłowo-Handlowej, Gimnazjum im. Emilii Plater, czy o Stacji Uzdatniania Wody Maczki. Nie brak informacji rwónież o centrum miasta i innych modernistycznych elementach miejskiej zabudowy.
więcej
![]()
Oddział Warszawski SARP, Miasto Stołeczne Warszawa, Habitat for Humanity Poland, Polski Związek Firm Deweloperskich, Grupa Eiffage oraz innowacyjny Startup ProperGate zapraszają na 2. spotkanie cyklu “Circular Economy in Construction”, poświęconego gospodarce cyrkularnej / obiegu zamkniętego w budownictwie.
więcej
.
Wróć do listy tematów