Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 12.01.2021 10:04
Ogłoszenie wyników Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego 2020 (NAWW)
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Już dziś o godzinie 18:00 (12 stycznia 2021 r.) odbędzie się publiczne ogłoszenie wyników Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego (NAWW). Dowiemy się m.in. kto zdobył tytuł Młodego Twórcy Województwa Wielkopolskiego oraz jakiego projektanta wybrała publiczność.
Transmisja online wydarzenia zostanie przeprowadzona na profilu Facebook Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich
www.facebook.com Poznan oraz na stronie internetowej Nagrody.
Opis organizatora:
Zbliżamy się do rozstrzygnięcia pierwszej edycji Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego, która jest inicjatywą SARP Poznań przy współudziale WOIA RP. O uznanie Sądu Konkursowego, pracującego pod przewodnictwem znanego śląskiego architekta Przemo Łukasika walczyły obiekty i przestrzenie publiczne z całej Wielkopolski. Poza laureatami wyróżnionymi w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna; poznamy także najlepszy projekt zrealizowany przez wielkopolskich architektów poza naszym Województwem oraz nagrodzimy wyróżniającego się Młodego twórcę.
Długo liczyliśmy, że jednak uda nam się spotkać z Wami, partnerami, nominowanymi i miłośnikami architektury podczas uroczystej gali, by wspólnie cieszyć się z zakończenia pierwszej edycji Nagrody- która jesteśmy pewni na stałe wpiszę się w nasz kalendarz. Jednak pandemia zmieniała wszystkie plany, zdrowie i bezpieczeństwo sędziów i wszystkich uczestników jest dla nas najważniejsze. Dlatego Sąd Konkursowy obradował zdalnie, a planowane wizje lokalne nominowanych obiektów i przestrzeni odbyły się w ograniczonym zakresie.
Data publikacji: 12.01.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
NIAiU wraz z Pawłem Kołodziejskim z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zapraszają na spacer po modernistycznych obiektach miasta z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Spacer dostępny jest w formie materiału filmowego.
więcej
![]()
Narodowy Instytutu Architektury i Urbanistyki prowadzi cyklem podcastów na temat architektury. Można je słuchać i oglądać na Spotify oraz na Youtube. Do tej pory ukazały się cztery odcinki, które zebraliśmy w jednym miejscu!
więcej
![]()
Za nami Gala rozdania Nagród Architektonicznych Województwa Wielkopolskiego 2020. Poznaliśmy laureatów w 4 głównych kategoriach Nagrody: obiekt architektoniczny, dom, wnętrze, przestrzeń wspólna, a także ogłoszono laureata w kategorii "Młody twórca".
więcej
![]()
Konkurs na Ścianę Wschodnią, w którym wybrano projekt zespołu Zbigniewa Karpińskiego rozstrzygnięto w roku 1958, realizacja założenia została ukończona w roku 1970. Ściana Wschodnia jest reprezentatywna dla tego czasu. Powstało wówczas w świecie wiele całościowych projektów urbanistycznych, a duża część z nich została zrealizowana
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania pn. „3 – go Maja woonerfem / przebudowa ul. 3 Maja w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek obejmującego przebudowę ulicy”.
więcej
![]()
Muzeum Miasta Gdynii zaprasza miłośników architektury, a w szczególności studentów kierunków historyczno-artystycznych, na cykl wykładów „Perły”, który ukaże gdyńską architekturę z tej drugiej, niemodernistycznej strony. Istotą warsztatów będzie poznanie drogi, która doprowadziła do wykształcenia się modernizmu w Gdyni oraz drogi, którą architektura gdyńska przebywa od czasów powojennych do dziś.
więcej
![]()
Wystawa w Hotelu Cracovia jest drugą odsłoną ekspozycji, która oryginalnie została zorganizowana w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie w 2016 roku. Punktem wyjścia do jej stworzenia był nowy budynek Filharmonii zaprojektowany przez barcelońską pracownię Barozzi Veiga, uhonorowany nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe.
więcej
.
Wróć do listy tematów