Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 18.06.2021 10:12
Spotkanie: Porozmawiajmy o Małym Architekcie
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają na spotkanie wokół książki dla dzieci „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”.
Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2021 roku o godzinie 17:00. Miejsce: Pawilon edukacyjny „Kamień”, Wybrzeże Puckie 1 w Warszawie. Pawilon znajduje się między nabrzeżem Wisły a ulicą Wybrzeże Puckie. Wymagane zapisy. Osoby z certyfikatem szczepień przeciw Covid-19 nie wliczają się do limitu osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu.
Wspólnie z autorkami porozmawiamy o tym, w jaki sposób można poznawać miasto z dzieckiem, jak opowiadać o architekturze. „Małego Architekta”, pierwszą publikację o architekturze dla dzieci wydaną przez NIAiU będzie można przetestować, a kilka egzemplarzy trafi w ręce uczestników spotkania. Rozmowę wokół książki poprowadzi Filip Łobodziński, a spotkamy się w Pawilonie edukacyjnym Kamień, który został niedawno wyróżniony Nagrodą Architektoniczną Polityki.
Data publikacji: 18.06.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mini Muzeum powstało w 2009 r. z inicjatywy Wspólnoty Mieszkaniowej „Bankowiec”. Kustoszką oraz animatorką „Bankowca” jest wieloletnia mieszkanka budynku Maria Piradoff - Link. Od momentu powstania atrakcję odwiedziło tysiące osób, zarówno ekspertów, badaczy architektury, mieszkańców Gdyni, jak i odwiedzających miasto turystów
więcej
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
.
Wróć do listy tematów