Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 15.07.2021 07:30
Cykl spacerów "Warszawa Zapamiętana"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. InfoArchitekta
Dom Spotkań z Historią zaprasza do udziału w wakacyjnym cyklu spacerów, którego celem jest przybliżenie historii Warszawy na podstawie wspomnień i opowieści jej najstarszych mieszkanek i mieszkańców. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie Staremu Miastu.
Opis organizatora:
Czym różnią się ulice dzielnicy północnej, które opisywał Władysław Broniewski, od współczesnego charakteru tego obszaru, czyli Muranowa? Kto zamieszkiwał Starówkę przed wojną, a jaka społeczność osiedliła się tam po odbudowie? Jak można było taniej kupić ciastko w eleganckiej cukierni na Solcu i Czerniakowie? Ile zostało z drobnej przedsiębiorczości, która przez dziesięciolecia była ważna dla społeczności Szmulek i Nowej Pragi? „Warszawa zapamiętana” to cykl wakacyjnych spacerów, którego celem jest przybliżenie historii Warszawy na podstawie wspomnień i opowieści jej najstarszych mieszkanek i mieszkańców.
Najbliższe spacery:
- 24.07, Zapomniane Stare Miasto, prowadzący: Piotr Hummel (WAWstep)
- 14.08, Na Solcu i Czerniakowie — opowieść o proletariackiej dzielnicy, prowadzący: Piotr Hummel (WAWstep)
- 21.08, Oczami prażanki — spacer po Szmulkach i Nowej Pradze, prowadząca: Maria Pawla
Spacery odbywają się w soboty o godzinie 16:00. Obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest organiczona. Miejsce zbiórki zostanie przekazane tylko zapisanym osobom.
Data publikacji: 15.07.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W tym roku na wystawie Plany na przyszłość LAB będzie można zobaczyć 67 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy będą mogli zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach.
więcej
![]()
Tematem spotkania będzie m.in.: Miasto zorientowane na mieszkańców. W jakim kierunku rozwijają się usługi aglomeracje na świecie? Czego mieszkańcy oczekują od włodarzy miast? Jakie usługi poprawiają bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców?, a także cyfryzacja usług lokalnych i walka z wykluczeniem. Poznamy również Raport AD FORUM "Polskie miasta przyszłości oczami młodych".
więcej
![]()
W Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, można oglądać ekspozycję pt. "Dom odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni". Wystawa, zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza, była pokazywana wcześniej w polskim pawilonie na London Design Biennale 2021.
więcej
![]()
Cykl #ZODIAK_inspiruje powraca do Zodiaku. Trzecia debata cyklu będzie poświęcona tematom neutralności klimatycznej i wyzwaniom jakie stoją przed włodarzami miast, by stworzyć zielone, efektywne energetycznie miasta.
więcej
![]()
Zarząd Architecture Sans Frontieres International oraz Koło Architekci bez granic Polska OW SARP zapraszają na cykl wykładów otwartych w ramach corocznego spotkania ASF Dialogues. W tym roku spotkanie odbywa się w Warszawie, a jego tematem jest Architecture of the crisis.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "U źródeł modernizmu" Józefa Rykwerta (tłum. Ewa Klekot). To pozycja, która ma swoje niezaprzeczalne miejsce w kanonie publikacji z zakresu teorii i historii architektury.
więcej
![]()
Aktualnie w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentowane są trzy wystawy czasowe - "MPP_ALL - wystawa Maćków Pracowni Projektowej", "Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza" oraz wystawa "Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem" poświęcona sylwetce jednego z najważniejszych architektów XX wieku - Hansa Poelziga.
więcej
.
Wróć do listy tematów