Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 20.10.2021 07:30
Wystawa NAiU - Poliperyferia. Przestrzenie negocjacji
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na wystawę pt. "Wystawa: Poliperyferia. Przestrzenie negocjacji", którą można oglądać w Warszawie.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 października 2021 roku o godzinie 18:00. Miejsce: Warszawa, Pawilon Wystawowy SARP, ul. Foksal 2.
Wystawa czynna:
czwartek-piątek, godz. 15.00-19.00
sobota-niedziela, godz. 12.00-15.00
Wkrótce poznamy również program towarzyszący, który zostanie udostępniony na stronie wydarzenia (link poniżej).
Wystawa wcześniej była prezentowana również w Kijowie w ramach CANactions Festival 2021, a wiosną 2022 roku będą mogli ją oglądać również mieszkańcy Brna i Bukaresztu.
Opis organizatora:
Półperyferyjne usytuowanie oraz kontekst historyczny Kijowa, Warszawy, Brna i Bukaresztu wykreowały warunki, w których kształt wspólnych przestrzeni jest poddawany ciągłym negocjacjom. Rozwój głównych ośrodków Europy Środkowej i Wschodniej oparty jest na ciągłej zmianie i adaptacji, które zastępują dalekosiężne planowanie strategiczne. Podążając ścieżkami tematycznymi zaproponowanymi przez lokalnych partnerów z czterech miast: zarządzanie, policentryczność, własność i współpraca, wystawa prezentuje materiał zebrany w czasie wizyt studialnych: dokumentację fotograficzną, wywiady z lokalnymi ekspertami, dane przestrzenne i uwarunkowania planistyczne. [ fragment opisu ]
Projekt realizowany w ramach programu Kultura Inspirująca finansowanego ze środków MKiDN
Data publikacji: 20.10.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
![]()
Wystawa "Ostatni turnus. Architektura ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u" to unikalna podróż po architekturze czasów Polski Ludowej, w którą zabierze nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna. Na ekspozycji zebrano fotografie ośrodków z lat 60. i 70. XX wieku.
więcej
![]()
Wystawa stała pod tytułem „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” otrzymała międzynarodową nagrodę IF Design Award 2022 w kategorii Cultural Exhibitions (Interior Architecture). Jej współtwórcami byli architekci z pracowni WXCA. To już piąte z kolei wyróżnienie, które ma na swoim koncie wyjątkowa wystawa poświęcona legendarnemu marszałkowi.
więcej
![]()
W warszawskiej siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa zorganizowano wystawę malarstwa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985). Kilkanaście najnowszych prac artystki można było oglądać do 12 maja. Wystawa nosiła tytuł „Pozorów horyzonty” i zawierała kilkanaście nigdy wcześniej nie pokazywanych obrazów.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na wystawę pt. "Elementarz polskiego dizajnu". Wystawa zbudowana z drewnianych konstrukcji – regałów prezentuje 100 grafik zestawionych z obiektami lub ich archiwalnymi wizerunkami. Ekspozycja kierowana jest do szerokiej publiczności, także najmłodszego pokolenia.
więcej
![]()
Początki powojennej architektury modernistycznej Pomorza Zachodniego to realizacje pierwszych absolwentów Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Szczecinie, założonej tuż po wojnie, w 1946 roku. Na wystawie zobaczycie działalności takich szczecińskich architektów jak: Tadeusz Ostrowski, Józef Bogdalski, Mieczysław Janowski i wielu innych.
więcej
.
Wróć do listy tematów