Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 10.11.2021 08:30
Kolejne wykłady online z cyklu Spacery UNESCO - Morawski barok
Przeglądaj zdjęcia ->
IA
Znamy daty kolejnych spotkań online z cyklu Spacery UNESCO! Tematem przewodnim zbliżającego się wykładu będzie morawski barok. Cykl realizowany jest przez Centrum Interpretacji Zabytku – oddział Muzeum Warszawy.
Spotkanie odbędzie się 17 listopada 2021 roku o godzinie 18:30 online na platformie Zoom. Obowiązuje rejestracja. Bilety w cenie 5 zł.
Wydarzenie ma charakter wirtualnych wędrówek do miejsc wpisanych na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.
Opis organizatora:
Ołomuniec – przez wiele stuleci najważniejsze miasto Moraw – był też stolicą ważnego biskupstwa, od końca XVIII w. arcybiskupstwa. Spacer przypomni dwa obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO, związanego z działalnością biskupów ołomunieckich, ale też nakreśli dla nich szerszy kontekst.
Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Data publikacji: 10.11.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
![]()
Wystawa "Ostatni turnus. Architektura ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u" to unikalna podróż po architekturze czasów Polski Ludowej, w którą zabierze nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna. Na ekspozycji zebrano fotografie ośrodków z lat 60. i 70. XX wieku.
więcej
![]()
Wystawa stała pod tytułem „Dla Rzeczpospolitej. Józef Piłsudski 1867-1935” otrzymała międzynarodową nagrodę IF Design Award 2022 w kategorii Cultural Exhibitions (Interior Architecture). Jej współtwórcami byli architekci z pracowni WXCA. To już piąte z kolei wyróżnienie, które ma na swoim koncie wyjątkowa wystawa poświęcona legendarnemu marszałkowi.
więcej
![]()
W warszawskiej siedzibie Fundacji im. Bolesława Biegasa zorganizowano wystawę malarstwa poznańskiej artystki Anny Zalewskiej (ur. 1985). Kilkanaście najnowszych prac artystki można było oglądać do 12 maja. Wystawa nosiła tytuł „Pozorów horyzonty” i zawierała kilkanaście nigdy wcześniej nie pokazywanych obrazów.
więcej
.
Wróć do listy tematów