Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 23.11.2021 11:29
Miasta Świadome - Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania, edycja II
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Kilka dni temu w Gdyni odbyła się konferencja "Miasta Świadome - Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania". Był to już druga edycja wydarzenia. Tegoroczna konferencja była zwieńczeniem realizacji zadania UrbanLab Gdynia.
Wykłady i prelekcje wygłoszone w ramach konferencji można obejrzeć online na kanale Laboratorium Innowacji Społecznych na Youtube. Linki do materiałów zamieszczamy poniżej.
Opis organizatora:
Jak pandemia wpłynęła na życie w miastach? Czego nauczyły nas urban laby? Jakie wyzwania czekają na miasta w przyszłości? Rozważania m.in. na te tematy będą prowadzić eksperci, którzy wezmą udział w organizowanej w listopadzie przez UrbanLab Gdynia drugiej edycji konferencji „Miasta Świadome – Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”. W programie konferencji online nie zabraknie wykładów i paneli dyskusyjnych. Zaproszeni eksperci będą rozmawiać o tym jakie efekty przyniósł eksperyment wdrażający w naszym kraju urban laby. Zaplanowano także rozmowy o tym, jak miasta zmieniły się pod wpływem pandemii, jakie innowacje społeczne przyniesie przyszłość oraz jakie powinno być miasto przyjazne młodzieży. Prelegenci poruszą również kwestie związane z partycypacją społeczną. Przedstawiona zostanie Gdyńska Platforma Dialogu – polska implementacja narzędzia DECIDIM, uzupełniającego katalog rozwiązań lokalnej partycypacji obywatelskiej, a prezentacja będzie okazją do rozmowy na temat budowania demokratycznego społeczeństwa przy wykorzystywaniu cyfrowych rozwiązań.
Data publikacji: 23.11.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wystawę poświęconą życiu i twórczości Hansa Poelziga – jednego z najważniejszych architektów XX stulecia i teoretyka architektury, pedagoga i animatora życia artystycznego we Wrocławiu.
więcej
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
.
Wróć do listy tematów