Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 3.12.2021 11:19
Design: Wydarzenia towarzyszące wystawie "Rzeczy do zabawy"
Przeglądaj zdjęcia ->
Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia, fot. mat prasowe
W Muzeum Warszawskiej Pragi można oglądać właśnie nową wystawę pt. "Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia". Na ekspozycji prezentowane są projekty Edwarda Manitiusa i designerskie realizacje praskiej firmy. Wystawie towarzyszy bogaty program dodatkowych wydarzeń.
Wystawę można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi do 10 kwietnia 2022 roku. W programie przewidziano liczne oprowadzania - w tym oprowadzania dla rodzin z dziećmi, a także oprowadzania dla osób z niepełnosprawnościami. Organizatorzy przygotowali również wykłady online oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych.
Wydarzeniem specjalnym będzie "Spacer śladami praskich wytwórców zabawek", który odbędzie się w kwietniu. W ramach wystawy została również wydana książka pt. "Rzeczy do zabawy".
Przypominamy również o podcaście Praskie Audiohistorie o historii i współczesności prawobrzeżnej Warszawy. W każdą środę grudnia nowy odcinek będzie poświęcony aktualnej wystawie.
O wystawie:
W wytwórni zabawek na Pradze od lat 20. XX wieku produkowano niezwykłe przedmioty. Projektowane przez Edwarda Manitiusa zabawki, pomoce szkolne i gadżety reklamowe dla firm wyróżniały się innowacyjnością i jakością wykonania.
Więcej o wystawie pisaliśmy
tutaj »
Data publikacji: 3.12.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, dwunasta edycja festiwalu Weekend Architektury 2022. Wydarzenie odbywać będzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 roku. W programie spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i spacery. Festiwal to również bogaty program wykładów i debat pod hasłem Archi-Prelekcje.
więcej
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
.
Wróć do listy tematów