Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 17.12.2021 10:07
Wystawa prac nominowanych do nagrody im. Miesa van der Rohe
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Organizatorzy zapraszają do oglądania wystawy prezentującej polskie nominacje do nagrody im. Miesa van der Rohe w 2022 roku. W trakcie trwania wystawy poznamy skróconą listę realizacji wybranych do kolejnego etapu, a potem finalistów konkursu.
Wystawę można oglądać do 13 lutego 2022 roku w Warszawie. Miejsce: Zodiak Warszawski Pawilon Architektury. Godziny otwarcia: wt. - pt. godz. 15-19 oraz sob. - ndz. godz. 12-19. Wstęp wolny.
Opis organizatora:
Działająca w barcelońskim pawilonie Fundacja Miesa van der Rohe, organizator konkursu, przygląda się współczesnym realizacjom architektonicznym szeroko. Do współpracy zaprasza ekspertów z całej Europy. Wybrane przez nominujących obiekty mają cechować się innowacyjnym i twórczym podejściem do idei, formy i funkcji, oddziaływania społecznego czy kształtowania zrównoważonego rozwoju. Nagroda wyróżnia dobre praktyki budowania, służące polepszeniu warunków życia przy jednoczesnym poszanowaniu dla otoczenia. (...)
Na wystawie ukazujemy najlepsze realizacje z Polski w tej edycji konkursu na tle 523 nominacji z Europy. Czemu tak wielu? Bo rok 2022 to rok kumulacyjny. Przyznawane co dwa lata wyróżnienie zostało zawieszone w 2020 roku, co powiększyło grupę startujących po trofeum. Dzięki temu możemy tu bliżej przyjrzeć się również kondycji nowej polskiej architektury.
Organizatorzy:
Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich
Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy
Współorganizatorzy:
Fundacja im. Miesa van der Rohe z siedzibą w Barcelonie
Creative Europe
Data publikacji: 17.12.2021
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Jeszcze do końca nie opadły emocje po pierwszym festiwalowym weekendzie na ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL, a już teraz zapraszamy Was na kolejną dawkę estetycznych wrażeń. Przed nami ostatnie dni 16. edycji wyjątkowego święta designu i wzornictwa.
więcej
![]()
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
więcej
![]()
Najbardziej doceniany w branży plebiscyt, organizowany od 2011 roku przez Łódź Design Festival, wyróżnia najlepsze polskie produkty pochodzące od krajowych projektantów i producentów. Ten nieodpłatnie nadawany znak, jest symbolem jakości na najwyższym poziomie, a firmy, którym został przyznany, mogą posługiwać się nim zarówno w kraju, jak i za granicą.
więcej
![]()
Urban Coolspot Project, Wymazówki CRN_01 „Koliber” oraz Urban Clay – poznaliśmy zwycięzców międzynarodowego konkursu wzorniczego dla młodych projektantów make me! 2022. Do laureatów tegorocznej edycji trafiły nagrody o łącznej wartości 60 000 zł, które zostały przyznane podczas oficjalnej gali 13 maja w ramach trwającego Łódź Design Festival.
więcej
![]()
Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.
więcej
![]()
Jak tworzyć współczesną architekturę? Co zrobić by z biegiem czasu nie traciła na swojej aktualności, a zyskiwała nowy potencjał? A jak sprawić by nadawała kierunki przyszłym pokoleniom? To pytania kluczowe dla Konkursu Architektury Współczesnej Unii Europejskiej, któremu poświęcamy tę wystawę.
więcej
![]()
Wystawa "Ostatni turnus. Architektura ośrodków wypoczynkowych z czasów PRL-u" to unikalna podróż po architekturze czasów Polski Ludowej, w którą zabierze nas Marcin Wojdak, autor instagramowego profilu o architekturze powojennego modernizmu – Cosmoderna. Na ekspozycji zebrano fotografie ośrodków z lat 60. i 70. XX wieku.
więcej
.
Wróć do listy tematów