Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 26.04.2022 10:23
Międzynarodowa Wystawa Rysunku Studenckiego - Rysować
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Katedra Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych UMK zaprasza na Międzynarodową Wystawę Rysunku Studenckiego RYSOWAĆ. Będzie to jubileuszowa, dziesiąta edycja wystawy. Do konkursu trafiło 340 zgłoszeń, z czego jury wybrało 90 prac, które zostaną zaprezentowane na ekspozycji. Swoich reprezentantów będą miały na niej 24 uczelnie artystyczne z Polski i zagranicy.
Czas trwania wystawy: 06.05–29.05.2022. Miejsce: Toruń, Galeria Sztuki Wozownia. Kuratorki: Aleksandra Sojak-Borodo, Martyna Rzepecka.
Opis organizatora:
Założeniem wystaw jest pokazanie rysunku w całej jego różnorodności, poczynając od rysunku klasycznego, przez rysunek użytkowy, ilustracyjny, rozwiązania mniej konwencjonalne, przybierające formę instalacji, animacji, akcji, performance, aż po realizacje czysto konceptualne. Kwalifikacja prac na wystawę odbywa się w formie konkursu – z nadesłanych zgłoszeń wybierane są realizacje najlepsze i najbardziej odpowiadające idei danej edycji wystawy. Bieżąca, dziesiąta edycja jest jubileuszowa. W ciągu 13 lat organizacji wystaw swoje prace zaprezentowało na nich blisko 900 artystów/ek z 50 uczelni z 20 krajów świata, nagrody i wyróżnienia otrzymało ponad 100 artystów/ek, a ich laureaci i laureatki niejednokrotnie zrobili karierę w świecie sztuki. To skłania do podsumowań, a także do tego, by tegoroczne hasło było nowym otwarciem i zarazem nawiązywało do miejsca, w którym rodzą się kolejne koncepcje wystaw RYSOWAĆ – Torunia i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Jak podkreśla kuratorka wystawy Aleksandra Sojak-Borodo: „Chcieliśmy zaproponować, by nadsyłane propozycje nawiązywały do astronomicznych skojarzeń i przenosiły je na grunt sztuki. Jak zawsze niezmiennym punktem wyjścia jest hasło RYSOWAĆ, tym razem zestawione ze znakiem ∞. Proponujemy rozwinięcie haseł: astro-rysowanie, kosmo-rysowanie, rysunek sferyczny, by podjąć wyzwanie i RYSOWAĆ kosmos, RYSOWAĆ niebo, RYSOWAĆ kosmicznie, RYSOWAĆ sferycznie, RYSOWAĆ nieskończoność…”.
Data publikacji: 26.04.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
![]()
Spośród 5400 budynków z całego świata została zdefiniowana tzw. longlista - czyli 322 najlepszych obiektów architektonicznych, które powalczą o tytuł najlepszych realizacji świata. W skład jury Dezeen Awards 2022 wchodzą tacy architekci jak Stefano Boeri oraz Sou Fujimoto.
więcej
.
Wróć do listy tematów