Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 29.04.2022 10:05
Wystawa "Dobra Perspektywa - Współczesna Architektura Podhala"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę „Dobra Perspektywa – Współczesna Architektura Podhala”.
Wystawa prezentowana będzie od 30 kwietnia do 31 maja 2022, w Parku Miejskim im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wernisaż odbędzie się w sobotę 30 kwietnia 2022 o godz. 15:00.
Ekspozycja jest kontynuacją wystawy konkursowej „Architektura Zakopanego na przełomie wieków”, która była zorganizowana w 2002 i prezentowała projekty zrealizowane w Zakopanem w latach 1990-2002. Obecna wystawa ma na celu pokazanie najlepszych realizacji architektonicznych w obrębie Podhala w okresie 2002–2021. Na Podhalu powstaje ambitna architektura, która jest współczesną interpretacją – nawiązaniem do tradycji regionu, stylu zakopiańskiego Stanisława Witkiewicza oraz stylu alpejskiego. Dowodem tego są przedstawione na wystawie obiekty.
Wystawę objęli Honorowym Patronatem: Burmistrz Miasta Zakopanego Leszek Dorula oraz Starosta Powiatu Tatrzańskiego Piotr Bąk. Partnerami wystawy są firmy Gerard „The worry-proof roof”,MB tech materiały budowlane, Społem Zakopane Sp. z o.o. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego
![]()
Data publikacji: 29.04.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna, dwunasta edycja festiwalu Weekend Architektury 2022. Wydarzenie odbywać będzie się w dniach 25-28 sierpnia 2022 roku. W programie spotkania, warsztaty, pokazy filmowe i spacery. Festiwal to również bogaty program wykładów i debat pod hasłem Archi-Prelekcje.
więcej
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
.
Wróć do listy tematów