Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 18.05.2022 08:00
Zbliża się ARCHIBLOK w Fabryce Sztuki
Przeglądaj zdjęcia ->
Na zdjęciu Filip Springer. Debata ARCHIBLOK, ŁDF2022, fot. mat prasowe
Jak co roku w ramach Łódź Design Festival 2022 odbędzie się ARCHIBLOK - wydarzenie poświęcone architekturze i projektowaniu. Ważnym tematem tegorocznej debaty będą działania poświęcone tematyce miejskiej.
Wydarzenie odbędzie isę 22 maja 2022 rroku o godzinie 11:00 w Łodzi. Miejsce: Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ks. bp. Wincentego Tymienieckiego 3. Prowadzenie: Filip Springer. Goście: Małgorzata Kuciewicz (CENTRALA), Przemo Łukasik (medusa group), Joanna Jo Jurga, Dorota Leśniak-Rychlak (redaktorka naczelna kwartalnika „Autoportret. Pismo o dobrej przestrzeni”).
Opis organizatora:
Jak co roku jego uczestnicy, eksperci i ekspertki zajmujący się architekturą i urbanistyką, rozpoczną od przedstawienia prezentacji poświęconych najciekawszym aspektom swojej pracy zawodowej, by następnie wziąć udział w tradycyjnie już porywającej dyskusji.
Podczas spotkania, które odbędzie się 22 maja o godz. 11:00, zaproszeni goście: Małgorzata Kuciewicz (CENTRALA), Przemo Łukasik (medusa group), Joanna Jo Jurga oraz Dorota Leśniak-Rychlak będą chcieli zwrócić szczególną uwagę na relację miasto - człowiek - zieleń, poruszyć tematy naszego samopoczucia w dostępnych przestrzeniach - zarówno publicznych, jak i prywatnych oraz zastanowić się jak otoczenie może wpływać na nasze zmysły, stan ducha. Ważnym wątkiem tegorocznej debaty, którą poprowadzi reporter, fotograf i tłumacz architektury Filip Springer, będzie także regeneracja architektury. Uczestnicy spotkania wspólnie postarają się odpowiedzieć na pytanie: jak czerpać z historii i jak adaptować istniejące przestrzenie do obecnych potrzeb.
Data publikacji: 18.05.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
W tym roku na wystawie Plany na przyszłość LAB będzie można zobaczyć 67 projektów budynków mieszkalnych, użyteczności publicznej, domów jednorodzinnych etc. z 45 pracowni architektonicznych. Dzięki Planom warszawiacy będą mogli zobaczyć, jak zmieni się stolica w najbliższych latach.
więcej
![]()
Tematem spotkania będzie m.in.: Miasto zorientowane na mieszkańców. W jakim kierunku rozwijają się usługi aglomeracje na świecie? Czego mieszkańcy oczekują od włodarzy miast? Jakie usługi poprawiają bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców?, a także cyfryzacja usług lokalnych i walka z wykluczeniem. Poznamy również Raport AD FORUM "Polskie miasta przyszłości oczami młodych".
więcej
![]()
W Kamienicy Szołayskich - oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, można oglądać ekspozycję pt. "Dom odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni". Wystawa, zorganizowana przez Instytut Adama Mickiewicza, była pokazywana wcześniej w polskim pawilonie na London Design Biennale 2021.
więcej
![]()
Cykl #ZODIAK_inspiruje powraca do Zodiaku. Trzecia debata cyklu będzie poświęcona tematom neutralności klimatycznej i wyzwaniom jakie stoją przed włodarzami miast, by stworzyć zielone, efektywne energetycznie miasta.
więcej
![]()
Zarząd Architecture Sans Frontieres International oraz Koło Architekci bez granic Polska OW SARP zapraszają na cykl wykładów otwartych w ramach corocznego spotkania ASF Dialogues. W tym roku spotkanie odbywa się w Warszawie, a jego tematem jest Architecture of the crisis.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z okazji premiery książki "U źródeł modernizmu" Józefa Rykwerta (tłum. Ewa Klekot). To pozycja, która ma swoje niezaprzeczalne miejsce w kanonie publikacji z zakresu teorii i historii architektury.
więcej
![]()
Aktualnie w Muzeum Architektury we Wrocławiu prezentowane są trzy wystawy czasowe - "MPP_ALL - wystawa Maćków Pracowni Projektowej", "Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza" oraz wystawa "Z Wrocławia do Nowego Jorku i z powrotem" poświęcona sylwetce jednego z najważniejszych architektów XX wieku - Hansa Poelziga.
więcej
.
Wróć do listy tematów