Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 11.06.2022 10:30
Wystawa "Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza"
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
W Muzeum Architektury we Wrocławiu już w czerwcu będzie można oglądać wystawę pt. „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”.
Otwarcie 21 czerwca 2022 roku o godzinie 18.00. Miejsce: Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5.
Wystawę będę można oglądać do 31 października 2022 roku.
Opis organizatora:
Wystawa „Tomasz Mańkowski. Architektura jest najważniejsza” to pierwsza w historii monograficzna prezentacja twórczości architekta, profesora i nauczyciela akademickiego, który od czasu studiów związany był z Wydziałem Architektury Politechniki Krakowskiej. (..)
Na wystawie zaprezentowane zostaną projekty i realizacje Tomasza Mańkowskiego w najpełniejszy sposób obrazujące jego autorską filozofię twórczą i podejmowane przez niego zagadnienia: mieszkalnictwo, prefabrykację, poodwilżowy modernizm oraz postmodernizm, rozumiany w autorski sposób jako gra z geometrią i formą.
Informacje o wystawie:
Kuratorzy: Joanna Majczyk, Barbara Szczepańska, Maciej Siwy
Organizator: Muzeum Architektury we Wrocławiu
Aranżacja: Joanna Majczyk, Mikołaj Twardowski
Data publikacji: 11.06.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Już, gdy w latach 70. XX w. na świecie pojawiła się architektura postmodernistyczna, wskazywano na jej pokrewieństwo z socrealizmem. Na pewno wiele elementów było dla obu tych stylów wspólne, bo zarówno w Nowej Hucie, jaki i np. w dziełach R. Bofilla znajdujemy te same odwołania do architektury antyku, renesansu czy baroku.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na spotkanie autorskie z twórcami instalacji Pokój do słuchania – Hanią Rani oraz Łukaszem Pałczyńskim i Janem Szeligą (studio architektury i rzemiosła Zmir). W rozmowie udział weźmie także Jan Skorupa odpowiadający za przygotowanie instalacji dźwiękowej i sound design'u Pokoju.
więcej
![]()
Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener.
więcej
![]()
W Zamku Cieszyn można oglądać wystawę pt. "Wyzwania projektowe". Na ekspozycji zaprezentowano prace autorstwa studentów II i III roku ASP w Katowicach, uczestników zajęć w Pracowni Projektowania Przestrzeni Publicznej pod kierunkiem: dr hab. Andrzeja Klisza, prof. UŚ oraz mgr inŻ. arch. Bartłomieja Nawrockiego.
więcej
![]()
Wystawa to przekrój dorobku polskiego wzornictwa. Na ekspozycji zebrano i zaprezentowano najciekawsze przykłady polskiego designu ostatnich ponad 120 lat. Możemy obejrzeć tu ponad 350 różnych przedmiotów - od mebli, po ceramikę, artykuły gospodarcze aż po plakaty i witraże.
więcej
![]()
Zakończyło się warszawskie Święto Architektury, finisaż wystawy Plany na Przyszłość | LAB., organizowane po raz pierwszy przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich. Wydarzenie obfitowało w szereg debat, warsztatów i prezentacji, które przyciągnęły liczne grono warszawiaków.
więcej
![]()
Spośród 5400 budynków z całego świata została zdefiniowana tzw. longlista - czyli 322 najlepszych obiektów architektonicznych, które powalczą o tytuł najlepszych realizacji świata. W skład jury Dezeen Awards 2022 wchodzą tacy architekci jak Stefano Boeri oraz Sou Fujimoto.
więcej
.
Wróć do listy tematów