Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 12.08.2022 10:04
Polska Zagroda wśród najlepszych budynków Dezeen Awards 2022!
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasoweProjekt Polskiej Zagrody znalazł się wśród najlepszych budynków Dezeen Awards 2022. To kolejne wyróżnienie dla realizacji pracowni BXB studio Bogusław Barnaś.
Spośród 5400 budynków z całego świata została zdefiniowana tzw. longlista - czyli 322 najlepszych obiektów architektonicznych, które powalczą o tytuł najlepszych realizacji świata. W skład jury Dezeen Awards 2022 wchodzą tacy architekci jak Stefano Boeri oraz Sou Fujimoto.
Na liście znajdziemy takie pracownie jak MVRDV, Richard Rogers RSHP, Steven Holl Architects, Heatherwick Studio, Sou Fujimoto, Perkins and Will, Querkraft Architekten, MAD Architects.
BXB studio Bogusław Barnaś to jedyna pracownia z Polski na Dezeen Awards 2022 architecture longlist.
Film o Polskiej Zagrodzie:
Polska Zagroda ma bardzo dobrą passę. Kilka dni temu znalazła się wśród finalistów World Architecture Festival WAF 2022, dwa tygodnie temu we włoskim mieście Como Bogusław Barnaś otrzymał srebrną statuetkę A’Design Award, nieco wcześniej nominację do Nagrody Roku SARP. W 2021 nagrodę Salonu Architektury przyznawaną przez Małopolską Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej.
W 2020 roku na Dezeen Awards architecture longlist znalazł się również inny polski projekt - Dom Kwadrantowy autorstwa śląskiej pracowni KWK Promes Robert Konieczny.
![]()
Data publikacji: 12.08.2022
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na wykład pt. Złote miasto/Szare Miasto: tradycja i polityka w architekturze Jerozolimy . Spotkanie organizowane jest w ramach wystawy Lva Sterna "Architektura czasu. Wrocław - Jerozolima".
więcej
![]()
Stowarzyszenie Akademickie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie z cyklu "O Architekturze". Gościem wydarzenia będą architekci z grupy projektowej CENTRALA. Pracownia została założona w 2001 r. Przez lata zmieniał się jej skład i dziś tworzą ją Małgorzata Kuciewicz i Simone de Iacobis.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił kolejną bezpłatną publikacje. Tym razem jest to opracowanie na temat Polskiej Polityki Architektonicznej. Publikacja dostępna jest do przeczytania online w formie cyfrowej, a także w siedzibie Narodowym Instytucie Architektury i Urbanistyki w Warszawie.
więcej
![]()
Warunki mieszkaniowe w Polsce należą do najgorszych w Unii. Katalog patologii obejmuje między innymi absurdalnie małe metraże, fatalną jakość zabudowy, grodzenie osiedli, demolowanie przyrody i zabytków czy „dziką reprywatyzację”. Między innymi o tym można przeczytać w książce „Dziury w ziemi. O patodeweloperce w Polsce”. Organizatorzy zapraszają na spotkanie z jej autorem.
więcej
![]()
Organizatorzy zapraszają na premierę katalogu towarzyszącego wystawie „Lev Stern. Architektura czasu. Wrocław – Jerozolima” oraz spotkanie z artystą i architektem. W spotkaniu wezmą również udział autorki i autorzy tekstów katalogowych: prof. Waldemar Okoń, dr Sylwia Świsłocka-Karwot i Marta Czyż, oraz projektant wydawnictwa, Łukasz Paluch.
więcej
![]()
Na pytanie, jaka ma być Ukraina po wojnie, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Architekt i artysta Petro Vladimirov zaprosił do wspólnych rozważań ukraińskich ekspertów z dziedziny architektury, urbanistyki, prawodawstwa i ochrony zabytków. Efektem ich współpracy jest Biuro Odbudowy Ukrainy w Gabinecie Zmiennym Muzeum Warszawy.
więcej
![]()
Osoby interesujące się modernizmem na stronie KSM mogą posłuchać m.in. o historii największego budynku publicznego międzywojennego Krakowa czyli o gmachu Akademii Górniczo-Hutniczej przy Alei Mickiewicza, podcastu o jednym z najciekawszych.
więcej
.
Wróć do listy tematów