Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 16.03.2015 11:41
4. Międzynarodowa Konferencja Projektowa: Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs
Przeglądaj zdjęcia ->
![4. Międzynarodowa Konferencja Projektowa: Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs 4. Międzynarodowa Konferencja Projektowa: Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs]()
ASP w Katowicach zaprasza do wzięcia udziału w 4. międzynarodowej konferencji projektowej: Potrzeba designu / The need for design. Designing for needs, będącej echem idei Victora Papanka eksplorującej społeczne, niewymierne aspekty projektowania poprzez przywołanie przykładów designu społecznego.
Konferencji towarzyszą warsztaty dla studentów (prowadzenie Verena Gerlach) i profesjonalistów (prowadzenie Rafał Kołodziej) oraz wystawa podsumowująca XI edycję Międzynarodowego Biennale Studenckiej Grafiki Projektowej AGRAFA 2015.
Wydarzeniem towarzyszącym jest Wystawa laureatów dorocznych nagród TDC 2014 (Type Directors Club), która jest darem tdc dla Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, Rondo Sztuki (Galeria +).
organizator: Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
kuratorki konferencji: Justyna Kucharczyk, Anna Pohl
kuratorka biennale: Agnieszka Małecka
koordynacja biennale: Zofia Oslislo
• konferencja: 20 marca 2015, godz. 10.00-17.00 Galeria ASP Katowice Rondo Sztuki, Katowice ul. Gen J. Ziętka 1
• warsztaty dla profesjonalistów: 21 marca 2015, ASP w Katowicach ul. Koszarowa 19
• warsztaty dla studentów: 21–22 marca 2015, ASP w Katowicach ul. Koszarowa 19
• wernisaż wystawy: 20 marca 2015, godz. 19.00, Galeria ASP Katowice Rondo Sztuki, Katowice
Strona konferencji: potrzebadesignu.pl
Data publikacji: 16.03.2015
Inne wydarze architektoniczne:
![]()
"Architektura i urbanistyka w dokumentach KC PZPR" to nowa publikacja wydana przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Książka stanowi zapis protokołów Biura Politycznego i Sekretariatu Komitetu Centralnego z czasów PRL. Wyboru i opracowania dokonał Andrzej Skalimowski, kierownik Działu Naukowego NIAiU.
więcej
![]()
"Architektura na głos" to wspólny projekt Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz Akademickiego Radia Luz 91.6 FM w formie podcastu o architekturze. Niedawno opublikowano nowy odcinek pt. "Slow dancing in the dark… Czułość języka roślin - rozmowa z Małgorzatą Devosges-Cuber i Michałem Dudą".
więcej
![]()
W programie m.in. Laboratorium przestrzeni miejskiej, pokazy filmów, spotkania, wystawy i oprowadzania kuratorskie oraz wiele ciekawych wykładów takich jak "Ikony architektury portu w Gdyni – styl i struktura", "Ikony architektury Portu Morskiego: rejs statkiem po porcie", prelekcje "Nowe Miasta. Odbudowa. Projekty miejskich transformacji", "Serce Miasta. Architektura i przestrzeń emocjonalna" i wiele innych.
więcej
![]()
Bogato ilustrowana wystawa z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom architektury. Liczne zdjęcia i obszerne opisy projektów uzupełnione są makietami i planszami. Oglądanie architektonicznego dorobku polskich pracowni w zabytkowych wnętrzach kamienicy Szołayskich dodatkowo wzmacnia pozytywne wrażenia z wystawy.
więcej
![]()
O Święcie Architektury, które rozpoczęło się dzisiaj w Warszawie opowiada jego kuratorka i koordynatorka z ramienia OW SARP, architekt Magdalena Maciąg. Święto Architektury jest częścią finałową wystawy Plany na Przyszłość LAB która można oglądać w Zodiak Warszawski Pawilon Architektury.
więcej
![]()
Po świetnie przyjętym Archiprzewodniku po Europie, ten sam duet ekspertów – praktyk i uznany architekt Robert Konieczny oraz dziennikarz i krytyk architektury Tomasz Malkowski – zabiera nas w podróż po polskiej architekturze współczesnej. Już 7 sierpnia czytelnicy i miłośnicy designu będą mieli okazję spotkać się z autorami podczas Święta Architektury.
więcej
![]()
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wernisaż i wystawę pt. „Andrzej Lipski (1943-2021) – Szkice Architektoniczne”. Arch. Andrzej Lipski urodził się w 1943 roku w Kolbuszowej. Szkołę średnią ukończył w Rzeszowie, wyższe wykształcenie zaś zdobył na Politechnice Krakowskiej, na Wydziale Architektury.
więcej
.
Wróć do listy tematów