Wydarzenia :: infoArchitekta

Dla architektów i projektantów

Wystawa prac malarza i grafika Tomasza Bieńka

Wystawa prac malarza i grafika Tomasza Bieńka Na wystawie w Domotece zaprezentowane zostaną fragmenty 3 osobnych cyklów artysty, które łączy jednak wspólny mianownik – metafizyczna refleksja i próba uchwycenia tego, co nieuchwytne. Cykl „Światło/Cień” to najnowsza seria badająca relację między światłem a cieniem oraz świadomością a podświadomością. Artysta używa różnych faktur, aby stworzyć wyraźne kontrasty na płótnie.

więcej

Wykład Studio Blisko - Wayfinding narracyjny w architekturze

Wykład Studio Blisko - Wayfinding narracyjny w architekturze Projekt pracowni Studio Blisko został uhonorowany prestiżową nagrodą European Design Awards 2024 w kategorii Wayfinding & Signage. Pracownia niedawno otrzymała również w Atenach dwa złote medale w konkursie Indigo Design Awards 2024 w kategorii Wayfinding. Z tej okazji założycielka pracowni Studio Blisko, Anna Nowokuńska-Maksymiuk wygłosi wykład o wayfindingu w architekturze.

więcej

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City

Festiwal sztuki w przestrzeni publicznej Open City Organizatorzy zapraszają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu artystycznym – Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej Open City i towarzyszącej mu wystawie "Otwarte Miasto". Ideą wydarzenia jest inspiracja do refleksji i odkrywania miasta przez pryzmat artystyczny. Festiwal pomoże spojrzeć na sztukę współczesną jako na integralną część miejskiej codzienności.

więcej

Wystawa „Michał Jędrzejewski. Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań”

Wystawa „Michał Jędrzejewski. Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań” Organizatorzy zapraszają na wystawę zatytułowaną "Zgubne skutki nadmiernych zainteresowań". Z okazji 90. urodzin Michała Jędrzejewskiego (ur. 1934) Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta i Muzeum Architektury przygotowały retrospektywną wystawę wielowątkowej twórczości Profesora, Rektora ASP w latach 1984–1990.

więcej

Kim był pierwszy prezes SARP? Rozmowa o Romualdzie Millerze i jego drodze do modernizmu

Kim był pierwszy prezes SARP? Rozmowa o Romualdzie Millerze i jego drodze do modernizmu O pierwszym prezesie SARP - bohaterze swojej książki „W stronę modernizmu. Architekt Romuald Miller” opowie jej autor, architekt i historyk architektury dr Michał Dudkowski. Rozmowę z poprowadzi architekt Paweł Detko. Romuald Miller głosił, że architektura musi być nowoczesna i nadążać za przemianami cywilizacyjnymi świata.

więcej

Oprowadzania po wystawach. Przeglądamy najciekawsze wydarzenia

Oprowadzania po wystawach. Przeglądamy najciekawsze wydarzenia Oprowadzania kuratorskie po wystawach to najlepszy sposób na zwiedzanie ekspozycji. W ten sposób można dowiedzieć się najwięcej o prezentowanych eksponatach. To również często możliwość zadania dodatkowych pytań. W najbliższych dniach odbędzie się wiele oprowadzań po ciekawych wystawach, dlatego zebraliśmy ten najbardziej interesujące.

więcej

Z cyklu Dizajn na Fali: Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej?

Z cyklu Dizajn na Fali: Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej? Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Dizajn na Fali. Tematem najbliższego wydarzenia będzie: Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej. Gośćmi spotkania będą dr Agata Szydłowska - badaczka, autorka książek i kuratorka wystaw oraz Daniel Stoiński - kulturoznawca, właściciel autorskiej pracowni renowacji mebli Daniel Stoiński Redesign.

więcej

Wykład pt. „Droga do projektowania” w ramach wystawy „Julia Keilowa. Projektantka”

Wykład pt. „Droga do projektowania” w ramach wystawy „Julia Keilowa. Projektantka” W Muzeum Warszawy można oglądać wystawę poświęconą postaci wybitnej warszawskiej metaloplastyczki Julii Keilowej. W ramach cyklu wydarzeń towarzyszących organizatorzy zapraszają na wykład pt. Droga do projektowania. Kobiety w Spółdzielni ŁAD, IWP i w Cepelii.

więcej

Z cyklu Projekt – Architekt: Zdolności architekta a przyszłość zawodu

Z cyklu Projekt – Architekt: Zdolności architekta a przyszłość zawodu Organizatorzy zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Projekt – Architekt” pt. „Zdolności architekta a przyszłość zawodu”. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Borysław Czarakcziew, członek zarządu The Architects’ Council of Europe oraz przewodniczący Społecznego Komitetu Zabytków Krakowa.

więcej

Wystawa „Teren Prywatny”

Wystawa „Teren Prywatny” Wystawa „Teren prywatny” zainspirowana została polskimi samowolami budowlanymi przełomu XX i XXI wieku – okresu, w którym uginający się pod ciężarem kryzysów schyłkowy komunizm i konstruowany naprędce, rodzący się w chaosie kapitalizm dały asumpt do wykształcenia się szeregu alternatywnych praktyk architektonicznych.

więcej

3. Przegląd Uczelni Artystycznych – Fotofestiwal

3. Przegląd Uczelni Artystycznych – Fotofestiwal Organizatorzy zapraszają na 3. Przegląd Uczelni Artystycznych, będący częścią Fotofestiwalu 2024, To międzyuczelniany konkurs, którego celem jest wymiana dokonań między studentami i pedagogami w zakresie ich praktyk fotograficznych.

więcej

Zapowiedź wystawy: Ruch tektoniczny

Zapowiedź wystawy: Ruch tektoniczny Organizatorzy zapraszają na wystawę „Ruch tektoniczny”, na której zostaną zaprezentowane najważniejsze obiekty i bogactwa Kielecczyzny. Ekspozycja to świetna okazja, by poznać lepiej jeden z najstarszych geologicznie obszarów Europy.

więcej

Wydarzenie z cyklu Architektura dla Klimatu

Wydarzenie z cyklu Architektura dla Klimatu Czy w Polsce powstają już budynki publiczne z materiałów pochodzenia biologicznego? Z jakimi trudnościami mierzą się inwestorzy, projektanci i wykonawcy wybierający te technologie? Czy jest szansa na rozwój budownictwa naturalnego w sektorze publicznym? Na te pytania będą starali się odpowiedzieć zaproszeni goście w ramach spotkania Architektura dla klimatu.

więcej

Wystawa Retrowersje. O postmodernistycznej odbudowie Elbląga

Wystawa Retrowersje. O postmodernistycznej odbudowie Elbląga Organizatorzy zapraszają na wystawę „Retrowersje. O postmodernistycznej odbudowie Elbląga”. W ubiegłym roku była prezentowana po raz pierwszy w Centrum Sztuki Galeria EL w Elblągu, a tym razem będzie można ją zobaczyć w Warszawie.

więcej

Wystawa Wrocławskiej Grafiki Użytkowej w Muzeum Architektury

Wystawa Wrocławskiej Grafiki Użytkowej w Muzeum Architektury Organizatorzy zapraszają na 29. Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej, która tym razem zagości w murach Muzeum Architektury. Na ekspozycji zostanie zaprezentowanych 26 prac, dla których miasto (nie tylko Wrocław) jest punktem odniesienia.

więcej

«
»
«
»