![15. Weekend Architektury w Gdyni 2025]()
Miasto Gdynia zaprasza do udziału w 15 edycji festiwalu Weekend Architektury w Gdyni. Jak co roku, organizatorzy przygotowali wiele ciekawych wydarzeń skierowanych do szerokiego grona odbiorców, w tym miłośników i ekspertów architektury. Tegoroczne hasło przewodnie festiwalu to „Otwartość”.
więcej
![Przestrzeń w ruchu - wystawa „Przestrzenienie”]()
W Galerii CK Agora we Wrocławiu można oglądać wystawę prac Luli Sarni zatytułowaną „Przestrzenienie”. To kameralna, a zarazem intrygująca prezentacja grafik i rysunków, w których przestrzeń pełni rolę współuczestnika i partnera w dialogu z widzem.
więcej
![Podróż po architekturze powojennego Pomorza. Wydarzenia w ramach premiery nowego przewodnika architektonicznego od NIAiU]()
Organizatorzy zapraszają na cykl wydarzeń promujących nową publikację Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki - „Na fali. Przewodnik po architekturze lat 1945–1989 w województwie pomorskim”. Książka przybliża czytelnikom powojenne dziedzictwo architektoniczne Pomorza, pokazując zarówno znane obiekty, jak i te mniej oczywiste, ukryte wśród lasów czy nadmorskich kurortów.
więcej
![Cykl wykładów „Królewskie ogrody Warszawy”]()
Cykl wykładów „Królewskie ogrody Warszawy” wokół najważniejszych historycznych ogrodów rezydencjonalnych stolicy. Wydarzenie przybliża słuchaczom wyjątkowe dzieła sztuki ogrodowej, które przez wieki towarzyszyły siedzibom polskich monarchów.
więcej
![Zapowiedź: XIII Konferencja Dni Betonu]()
Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnej edycji Konferencji "Dni Betonu" - jednego z ważniejszych wydarzeń naukowo-technicznych w branży budowlanej w Polsce. Spotkanie zgromadzi specjalistów, naukowców oraz praktyków związanych z technologią betonu i szeroko pojętym budownictwem.
więcej
![Warsztaty multisensoryczne i nowa wystawa w MCK - „Dotyk sztuki – laboratorium formy”]()
Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na nową wystawę pt. „Dotyk sztuki – laboratorium formy”. Projekt autorstwa Agnieszki Łakomej prezentuje grafiki artystyczne inspirowane zdobieniami modernistycznych kamienic Krakowa.
więcej
![Zapowiedź: 18. Międzynarodowe Triennale Tkaniny w Łodzi]()
W listopadzie w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi odbędzie się 18. edycja Międzynarodowego Triennale Tkaniny - najstarszego i najważniejszego wydarzenia na świecie poświęconego tkaninie artystycznej. Niedawno poznaliśmy listę artystów, których prace zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej odsłony wydarzenia.
więcej
![Wystawa artystek z Wrocławia w Krakowskiej Hucie Szkła - „Wszystko się zgadza i nic nie pasuje”]()
Ekspozycja gromadzi szklane i ceramiczne obiekty. Tworzą one spójną opowieść o kobiecości, emocjach, pamięci i cielesności. Artystki posługują się indywidualnym językiem wypowiedzi artystycznej, ale ich prace łączy podobna wrażliwość i osobisty charakter.
więcej
![Ruszyła rejestracja na Golf Archi Cup 2025!]()
W terminie 12-13 września 2025 w Gradi Golf Club w Brzeźnie k. Wrocławia odbędzie się Golf Archi Cup 2025, czyli XVI Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie oraz towarzysząca im Akademia Golfa dla Architektów
więcej
![Wystawa sztuki współczesnej z Japonii - „East-East”]()
W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha można zobaczyć właśnie wystawę zatytułowaną „East-East. Wystawa sztuki współczesnej z Japonii”. Ekspozycja prezentowana jest w Galerii Europa – Daleki Wschód i odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Japonii w Polsce.
więcej
![Sztuka zakorzeniona w przestrzeni. Klonn x Zięta – nowa odsłona KLONN ArtHub]()
Gospodarzem wydarzenia był Mirosław Nizio - twórca Klonnu, architekt i mecenas sztuki, który od ponad dwóch dekad prowadzi pracownię Nizio Design International oraz Galerię i Fundację Nizio, realizując nagradzane projekty wystawiennicze i architektoniczne na całym świecie.
więcej
![Wystawa „Architektki” - opowieść o kobietach tworzących przestrzeń]()
Już wkrótce w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK będzie można oglądać wystawę pt. „Architektki”. To projekt, który przybliża dorobek kobiet zajmujących się architekturą w Warszawie - zarówno tych, które kształtowały miasto w przeszłości, jak i tych, które projektują jego przyszłość.
więcej
![Wystawa o ceramice z Łysej Góry]()
To kameralna, ale bogata ekspozycja naczyń ceramicznych - talerzy, wazonów czy charakterystycznych miodowników, które przez dekady zdobiły polskie domy. Wyróżnia je unikalna technika zdobienia: ręczne malowanie rożkiem, czyli specjalną gumową gruszką wypełnioną barwną angobą.
więcej
![Wystawa „Czarnomorska utopia 1955–1989. Dramat architektoniczny w pięciu aktach”]()
Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na nową wystawę pt. „Czarnomorska utopia 1955–1989”. Ekspozycja zaprezentuje wyjątkowy rozdział w historii architektury Rumunii. Opowiadać będzie o transformacji wybrzeża Morza Czarnego, które przez ponad trzy dekady XX wieku było miejscem intensywnych poszukiwań nowej formy życia w przestrzeni.
więcej
![Premiera publikacji „Wspólne dziedzictwo polsko-saskie. Polonica w zbiorach rysunków architektonicznych z XVIII w. w Dreźnie”]()
W Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się premiera wyjątkowej, trzytomowej publikacji „Wspólne dziedzictwo polsko-saskie. Polonica w zbiorach rysunków architektonicznych z XVIII w. w Dreźnie”, pod redakcją dr. hab. Jakuba Sity i dr. hab. Pawła Migasiewicza.
więcej