Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 27.09.2017 10:42
Laka Competition’17: Architecture that Reacts
Przeglądaj zdjęcia ->
Laka (non-profit) zaprasza projektantów z całego świata do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie „Architecture that Reacts”. Przedmiotem konkursu jest architektura posiadająca zdolność dynamicznej reagowania na zewnętrzne czynniki środowiskowe i społeczne. „Architecture that Reacts” to zespół rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych i technologicznych, który upodabnia budynek do organizmu reagującego i rozwijającego się dzięki bodźcom zewnętrznym.
Najlepsze projekty zostaną wybrane przez międzynarodowy skład sędziowski. Projekty nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w międzynarodowych portalach i na stronie internetowej Laka Competition. Wszystkie projekty nadesłane na konkurs będą uwzględnione w podczas realizacji programu Laka Accelerator, który będzie skupiony na znajdowaniu dodatkowych możliwości promocji, konsultacji i realizacji dla wybranych projektów.
Laka Accelerator to międzynarodowy inkubator architektoniczny, którego celem jest wsparcie merytoryczne, promocyjne i realizacyjne dla najlepszych koncepcji społeczne oraz środowiskowo zaangażowanej architektury. Program opiera się na międzynarodowej współpracy z grupą partnerów i niezależnych ekspertów. https://lakareacts.com/accelerator-2017/
https://lakareacts.com/experts/
Nagrody
I nagroda: 2500 USD
II nagroda: 1500 USD
III nagroda: 1000 USD
10 wyróżnień honorowych
Uczestnicy
Zapraszamy architektów, inżynierów, biologów, socjologów, projektantów, organizacje i wszystkich zainteresowanych nakreślonym przedmiotem konkursu do zgłoszenia swoich pomysłów. Nie są wymagane profesjonalne kwalifikacje. Projekty można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo.
Terminy
- Rozpoczęcie rejestracji: kwiecień 2017
- Wczesna rejestracja: 50 USD do 1 czerwca 2017
- Zwykła rejestracja: 75 USD do 1 października 2017
- Późna rejestracja: 100 USD do 1 listopada 2017
- Termin nadsyłania projektów: 2 listopada 2017 (23:59)
- Ogłoszenie wyników: 1 grudnia 2017
Jury
- Alexander Rieck (Architect, Co-Founder of LAVA Laboratory For Visionary Architecture)
- Carlo Ratti (Architect, Founder of Carlo Ratti Associati, Director of the Senseable City Lab)
- Melanie Fessel (Architect, Director at Terreform ONE, Initiator of ONE Odyssey)
- Peter Kuczia (IARP, BAK Architect, author of CO2 Saver House)
- Thom Faulders (Architect, Professor of Architecture at California College of the Arts)
- Vincent Callebaut (Archibiotect, Designer, Founder of Vincent Callebaut Architectures)
Strony internetowe konkursu:
Ayax Abreu Garcia (Laka Competition 2016)
Yuanye Huang, Daniel Parker, Suyi Zha (Laka Competition 2016)
Iulia Radion, Ioana Todiroaie, Liviu Mihalache (Laka Competition 2016); Images in visualizations: ©J.N. Silva
Katarzyna Przybyła (Laka Competition 2016)
Asmaa Almunayes (Honorable mention, Laka Competition 2016)
Patronat medialny: InfoArchitekta.pl
Data publikacji: 27.09.2017
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Wyobraź sobie miejskie otoczenie, które przybliża Cię do natury, dzięki odnawialnym materiałom pielęgnującym wszystkie Twoje zmysły. Lunawood Urban Challenge wzywa wszystkich studentów architektury i projektowania do przeprojektowania środowisk miejskich przy użyciu drewna Lunawood Thermowood. Celem konkursu jest podkreślenie ogromnych możliwości drewna jako nowoczesnego materiału budowlanego, który pomaga tworzyć zdrowsze i bardziej zrównoważone środowisko.
więcej
![]()
W jaki sposób można dostosować współczesne gospodarstwa mleczarskie do wymogów zrównoważonego rozwoju? Na to pytanie odpowiedzą uczestnicy konkursu "Right-Live-Stock". Wyzwanie polega na opracowaniu koncepcji gospodarstwa zapewniającego dobre warunki dla zwierząt.
więcej
![]()
Ogłoszono plebiscyt międzynarodowej nagrody Covet Awards 2021. Każdy uczestnik może przesłać jeden projekt, który można zgłosić do kilku kategorii. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo. Zgłoszenia powinny obejmować ukończone projekty; mogą to być wcześniejsze realizacje, nowe obiekty lub renowacje.
więcej
![]()
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!
więcej
![]()
Konkurs charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wskazane miejsce to Australia. Projekt powinien brać pod uwagę warunki dotyczące lokalizacji, a także nowe modele nauki promując, np. otwarte przestrzenie i interakcje między uczniami. Koncepcja powinna być zgodna z motywem przewodnim i wytycznymi opisanymi w regulaminie konkursu.
więcej
![]()
Pierwszy etap wyzwania polega na przyjrzeniu się systemom budowlanym, konstrukcjom i usługom. Uczestnicy powinni dobrać odpowiednie materiały i wykończenia oraz wskazać techniki montażu i kombinacje systemów modułowych. W kolejnym etapie należy skupić się na projekcie wnętrza złożonego z modułowych elementów.
więcej
![]()
Kooperacyjny charakter laboratorium planistycznego jest osiągany poprzez wymianę czterech zespołów zewnętrznych z różnymi ekspertami regionalnymi podczas trzech wydarzeń, które odbywają się na Łużycach w trakcie procesu. Wydarzenia te służą wymianie doświadczeń i porównaniu pomysłów projektowych z regionalnymi potrzebami i poglądami.
więcej
![]()
Forum Designu i Architektury D&A było dotychczas integralną częścią najważniejszych i największych w naszej części Europy Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma. Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną spotkanie branży zostało przełożone na listopad (23-26.11.2021 r.), natomiast Forum, jako przestrzeń umożliwiająca swobodną dyskusję nad bieżącymi wyzwaniami związanymi z cywilizacyjnymi kryzysami, odbędzie się – tak jak w ubiegłych latach – już na początku lutego.
więcej
![]()
Gośćmi specjalnymi Forum będą Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu oraz Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
więcej
.
Wróć do listy tematów