Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 27.09.2017 10:42
Laka Competition’17: Architecture that Reacts
Przeglądaj zdjęcia ->
Laka (non-profit) zaprasza projektantów z całego świata do uczestnictwa w międzynarodowym konkursie „Architecture that Reacts”. Przedmiotem konkursu jest architektura posiadająca zdolność dynamicznej reagowania na zewnętrzne czynniki środowiskowe i społeczne. „Architecture that Reacts” to zespół rozwiązań przestrzennych, funkcjonalnych i technologicznych, który upodabnia budynek do organizmu reagującego i rozwijającego się dzięki bodźcom zewnętrznym.
Najlepsze projekty zostaną wybrane przez międzynarodowy skład sędziowski. Projekty nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane w międzynarodowych portalach i na stronie internetowej Laka Competition. Wszystkie projekty nadesłane na konkurs będą uwzględnione w podczas realizacji programu Laka Accelerator, który będzie skupiony na znajdowaniu dodatkowych możliwości promocji, konsultacji i realizacji dla wybranych projektów.
Laka Accelerator to międzynarodowy inkubator architektoniczny, którego celem jest wsparcie merytoryczne, promocyjne i realizacyjne dla najlepszych koncepcji społeczne oraz środowiskowo zaangażowanej architektury. Program opiera się na międzynarodowej współpracy z grupą partnerów i niezależnych ekspertów. https://lakareacts.com/accelerator-2017/
https://lakareacts.com/experts/
Nagrody
I nagroda: 2500 USD
II nagroda: 1500 USD
III nagroda: 1000 USD
10 wyróżnień honorowych
Uczestnicy
Zapraszamy architektów, inżynierów, biologów, socjologów, projektantów, organizacje i wszystkich zainteresowanych nakreślonym przedmiotem konkursu do zgłoszenia swoich pomysłów. Nie są wymagane profesjonalne kwalifikacje. Projekty można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo.
Terminy
- Rozpoczęcie rejestracji: kwiecień 2017
- Wczesna rejestracja: 50 USD do 1 czerwca 2017
- Zwykła rejestracja: 75 USD do 1 października 2017
- Późna rejestracja: 100 USD do 1 listopada 2017
- Termin nadsyłania projektów: 2 listopada 2017 (23:59)
- Ogłoszenie wyników: 1 grudnia 2017
Jury
- Alexander Rieck (Architect, Co-Founder of LAVA Laboratory For Visionary Architecture)
- Carlo Ratti (Architect, Founder of Carlo Ratti Associati, Director of the Senseable City Lab)
- Melanie Fessel (Architect, Director at Terreform ONE, Initiator of ONE Odyssey)
- Peter Kuczia (IARP, BAK Architect, author of CO2 Saver House)
- Thom Faulders (Architect, Professor of Architecture at California College of the Arts)
- Vincent Callebaut (Archibiotect, Designer, Founder of Vincent Callebaut Architectures)
Strony internetowe konkursu:
Ayax Abreu Garcia (Laka Competition 2016)
Yuanye Huang, Daniel Parker, Suyi Zha (Laka Competition 2016)
Iulia Radion, Ioana Todiroaie, Liviu Mihalache (Laka Competition 2016); Images in visualizations: ©J.N. Silva
Katarzyna Przybyła (Laka Competition 2016)
Asmaa Almunayes (Honorable mention, Laka Competition 2016)
Patronat medialny: InfoArchitekta.pl
Data publikacji: 27.09.2017
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Dare". Zadanie polega na zaprojektowaniu naturalnego centrum bioróżnorodności, zbudowanego zgodnie z zasadą "funkcja podąża za formą", inspirowanego formą dowolnego elementu występującego w naturze.
więcej
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy opracować projekt miejskiego centrum fitness, które będzie również pełnić funkcję przestrzeni wellness, skoncentrowanej na stworzeniu odmładzającej i relaksującej atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bliskości z naturą.
więcej
![]()
Zgłoszenia są oceniane przez jury składające się z dwóch paneli: ds. wzornictwa i architektury. Jury w kategorii design zwraca uwagę na świeże podejście, estetyczne i piękne wykonanie oraz umiejętność opowiedzenia historii poprzez design. Z kolei komisja zajmująca się projektami architektonicznymi poszukuje innowacyjnych i oryginalnych pomysłów.
więcej
![]()
W tym roku konkurs skupia się na dekoracjach i elementach architektonicznych, takich jak: mozaiki, freski, sgraffita, witraże, ozdobne posadzki, stiuki, polichromie, malarstwo ścienne, murale, okładziny ceramiczne, tynki ozdobne i płaskorzeźby.
więcej
![]()
Ogłoszono konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania terenu. Łączna pula nagród wynosi 70 tys. zł.
więcej
![]()
Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.
więcej
![]()
Rusza II edycja konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne. Wyboru najlepszych renowacji roku 2022 dokona eksperckie jury. Wydarzeniezostało objęte patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
więcej
![]()
Architektoniczna wystawa „Plany na przyszłość” stała się obowiązkowym punktem w kalendarzu wielu warszawiaków, w tym również architektów i projektantów. Wydarzenie, obecne od ponad dwudziestu lat w przestrzeni wystawienniczej Warszawy dzięki Centrum Łowicka, nabierze teraz nowego kolorytu, stając się nie tylko miejscem przeglądu planowanych budynków, ale przede wszystkim platformą dialogu z ich autorami.
więcej
![]()
Prezentujemy czwartą i ostatnią odsłonę tegorocznych wyników międzynarodowego konkursu World Design Awards 2021. Przypominamy, że w gronie laureatów nagród głównych znalazło się ponad sto projektów z całego świata.
więcej
.
Wróć do listy tematów