Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 7.09.2019 11:00
Międzynarodowy konkurs UIA Award Przestrzenie Przyjazne i Integrujące
Przeglądaj zdjęcia ->
Ogłoszono kolejną edycję konkursu "Friendly and Inclusive Spaces" organizowanego przez UIA. W poprzednich latach jego laureatami zostali polscy architekci - Tomasz Konior, Bolesław Stelmach, Krzysztof Ingarden i Jacek Ewy.
Konkurs Nagrody UIA Friendly and Inclusive Spaces został zorganizowano po raz pierwszy w Tutynie w 2008 roku podczas 23. Kongresu UIA jako konkurs II Regionu UIA z inicjatywy i przy wsparciu materialnym SARP. Od 2014 roku ma on charakter międzynarodowy.
W konkursie można przesyłać projekty opracowane przez architektów będącymi członkami UIA i które zostały zrealizowane po 30 listopada 2016 roku. Celem konkursu jest promocja zrealizowanych budynków i przestrzeni publicznych stanowiących przykłady architektury przyjaznej i integrującej. Wręczenie nagród obecnej edycji nastąpi w dniach 19 - 23 lipca 2020 roku w Rio de Janeiro podczas 27. Światowego Kongresu UIA.
Informacje o zgłoszeniach:
- Przesłane teksty muszą być w języku angielskim. Linki do pozostałych materiałów mogą być w języku ojczystym kandydata.
Kategorie konkursowe:
- Nowe obiekty
- Obiekty poddane renowacji (w tym obiekty historyczne)
- Publiczne i otwarte przestrzenie
- Badania prowadzone przez architektów
Nagrody:
- Medal i honorowe wyróżnienie w kategorii 1, 2 i 3
- Honorowe wyróżnienie i certyfikat UIA w kategorii 4
Terminy:
- Zadawanie pytań - do 15 września 2019 roku
- Termin przesyłania zgłoszeń - do 30 października 2019 roku
- Ogłoszenie shortlisty nominowanych - 30 stycznia 2020 roku
- Ogłoszenie wyników - 30 kwietnia 2020 roku
Data publikacji: 7.09.2019
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Dare". Zadanie polega na zaprojektowaniu naturalnego centrum bioróżnorodności, zbudowanego zgodnie z zasadą "funkcja podąża za formą", inspirowanego formą dowolnego elementu występującego w naturze.
więcej
![]()
W ramach konkursu architektonicznego należy opracować projekt miejskiego centrum fitness, które będzie również pełnić funkcję przestrzeni wellness, skoncentrowanej na stworzeniu odmładzającej i relaksującej atmosfery, przy jednoczesnym zachowaniu bliskości z naturą.
więcej
![]()
Zgłoszenia są oceniane przez jury składające się z dwóch paneli: ds. wzornictwa i architektury. Jury w kategorii design zwraca uwagę na świeże podejście, estetyczne i piękne wykonanie oraz umiejętność opowiedzenia historii poprzez design. Z kolei komisja zajmująca się projektami architektonicznymi poszukuje innowacyjnych i oryginalnych pomysłów.
więcej
![]()
W tym roku konkurs skupia się na dekoracjach i elementach architektonicznych, takich jak: mozaiki, freski, sgraffita, witraże, ozdobne posadzki, stiuki, polichromie, malarstwo ścienne, murale, okładziny ceramiczne, tynki ozdobne i płaskorzeźby.
więcej
![]()
Ogłoszono konkurs na wykonanie koncepcji architektonicznej modernizacji i rozbudowy budynku Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu oraz spójnej, całościowej koncepcji zagospodarowania terenu. Łączna pula nagród wynosi 70 tys. zł.
więcej
![]()
Celem konkursu jest nagrodzenie realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzenie publiczne w naszym regionie oraz promocja zmian jakościowych sprzyjających podnoszeniu atrakcyjności przestrzeni Województwa Śląskiego.
więcej
![]()
Rusza II edycja konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”. W konkursie zostaną przyznane nagrody pieniężne. Wyboru najlepszych renowacji roku 2022 dokona eksperckie jury. Wydarzeniezostało objęte patronatem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.
więcej
.
Wróć do listy tematów