Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 27.03.2020 10:13
Konkurs o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2020
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Konkurs im. Stanisława Witkiewicza organizowany jest od 2003 roku przez Województwo Małopolskie we współpracy z SARP Oddział Kraków. Celem konkursu jest wybór najlepszych, współczesnych realizacji architektonicznych sprzyjających ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach:
1) architektura użyteczności publicznej,
2) architektura mieszkaniowa,
3) przestrzeń publiczna.
Nagroda przyznawana jest raz na dwa lata projektantom lub zespołom projektantów oraz inwestorom najlepszych realizacji architektonicznych:
– usytuowanych na obszarze województwa małopolskiego,
– nowo projektowanych,
– zrealizowanych i oddanych do użytkowania w okresie dwóch lat kalendarzowych poprzedzających ogłoszenie konkursu.
Podmiotami uprawnionymi do składania zgłoszeń konkursowych są:
– architekci,
– biura i pracownie architektoniczne,
– stowarzyszenia i izby architektów,
– inwestorzy,
– instytucje i organizacje realizujące zadania w sektorze kultury i ochrony krajobrazu kulturowego,
– organy administracji publicznej.
Terminy:
Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do dnia 30 czerwca 2020 roku w siedzibie Sekretariatu konkursu, który prowadzony jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków.
Data publikacji: 27.03.2020
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Rusza kolejna edycja konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany” Konkurs może poszczycić się wieloletnią tradycją, po raz pierwszy został zorganizowany w 1975 roku. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa.
więcej
![]()
Rozwój obszarów wiejskich, przełamywanie barier, zmniejszanie nierówności oraz tworzenie zrównoważonego i stabilnego środowiska zależą od ciężkiej pracy, którą każdy członek społeczeństwa inwestuje, zarówno bezpośrednio jak i pośrednio, w zbiorowość społeczną. Równość płci ma kluczowe znaczenie dla budowy sprawiedliwego społeczeństwa, w którym każdy, w oparciu o swoje pochodzenie i zasoby, może wnieść istotny wkład w zrównoważony rozwój.
więcej
![]()
Zadanie polega na opracowaniu eseju na wybrany temat taki jak, np. mieszkalnictwo, moda, jedzenie, praca itp. Należy uzasadnić swój wybór i zastanowić się w jaki sposób będzie zmieniać się ten aspekt życia w przyszłości. Należy również odpowiedzieć na pytania postawione w briefie konkursowym. Długość eseju powinna wynosić od 1000 do 1500 słów.
więcej
![]()
Gmina Miasto Włocławek ogłosiła konkurs rekomendowany przez SARP na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zadania Rozbudowa i przebudowa ulic: Traugutta (od ul. Kraszewskiego), Jagiellońska, Szczęśliwa, Zielony Rynek, Miedziana, Zduńska wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ramach zadania inwestycyjnego pn.: "Zielone tereny Śródmieścia"/
więcej
![]()
Trwa XII Ogólnopolski otwarty studencki konkurs architektoniczny Katedry Kształtowania Środowiska Mieszkaniowego pod patronatem Prorektora ds. Studenckich Politechniki Krakowskiej i Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Tegroczony temat to: "Izolacja – stan, wybór, konieczność".
więcej
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Brewed" na projekt kawiarni na Bali. Wyzwanie polega na opracowaniu koncepcji nowoczesnego lokalu czerpiąc inspiracje z tropikalnego otoczenia i historii wyspy. Konkurs ma charakter koncepcyjny, tj. nie jest realizacyjny. Można wziąć w nim udział indywidualnie lub zespołowo.
więcej
![]()
Organizatorzy liczą na najbardziej innowacyjne, wizjonerskie i awangardowe propozycje, które mogłaby przyczynić się do rozwoju miast i lokalnych społeczności. Lokalizacja projektu wskazana powinna być przez uczestnika/zespół wraz z uzasadnieniem jej wyboru.
więcej
.
Wróć do listy tematów