Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 25.11.2020 08:00
Międzynarodowy konkurs Staydium 2.0
Przeglądaj zdjęcia ->
fot. mat. prasowe
Ogłoszono konkurs "Staydium 2.0" na projekty nowoczesnych stadionów.
Wyzwanie konkursowe polega na opracowaniu koncepcji stadionu w małym mieście, przeznaczonego do rozgrywania krajowych i międzynarodowych imprez sportowych. Funkcje obiektu powinny wykraczać poza klasyczną rolę stadionu zakładając stworzenie, np. przestrzeni publicznej czy rekreacyjnej w formie parku fitness. W projekcie należy uwzględnić liczbę 3000 miejsc siedzących oraz parking dla 5000 samochodów. Obiekt powinien spełniać również wytyczne FIFA.
Konkurs ma charter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Prowadzony jest w języku angielskim. Obowiązują opłaty rejestracyjne.
Nagrody:
- I nagroda - 5.000$ (dla studentów i profesjonalistów)
- Runner Up - 6 x 1.100$ (dla studentów i profesjonalistów)
- Nagroda People’s Choice - 4 x 600$ (otwarte dla wszystkich)
- Wyróżnienie honorowe - 12 x 450$
Terminy:
- Rejestracja do 17 maja 2021 roku.
- Przesyłanie prac do 18 maja 2021 roku.
- Ogłoszenie wyników - 8 czerwca 2021 roku.
Data publikacji: 25.11.2020
Inne konkursy dla architektów:
![]()
Ogłoszono plebiscyt międzynarodowej nagrody Covet Awards 2021. Każdy uczestnik może przesłać jeden projekt, który można zgłosić do kilku kategorii. W konkursie można wziąć udział indywidualnie lub zespołowo. Zgłoszenia powinny obejmować ukończone projekty; mogą to być wcześniejsze realizacje, nowe obiekty lub renowacje.
więcej
![]()
Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej edycji organizowanego przez Łódź Design Festival międzynarodowego konkursu dla młodych projektantów make me! Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas najbliższej edycji festiwalu, która wystartuje w maju 2021 roku. Trafią do nich nagrody o łącznej wartości aż 60.000 zł!
więcej
![]()
Konkurs charakter koncepcyjny i nie jest realizacyjny. Wskazane miejsce to Australia. Projekt powinien brać pod uwagę warunki dotyczące lokalizacji, a także nowe modele nauki promując, np. otwarte przestrzenie i interakcje między uczniami. Koncepcja powinna być zgodna z motywem przewodnim i wytycznymi opisanymi w regulaminie konkursu.
więcej
![]()
Pierwszy etap wyzwania polega na przyjrzeniu się systemom budowlanym, konstrukcjom i usługom. Uczestnicy powinni dobrać odpowiednie materiały i wykończenia oraz wskazać techniki montażu i kombinacje systemów modułowych. W kolejnym etapie należy skupić się na projekcie wnętrza złożonego z modułowych elementów.
więcej
![]()
Kooperacyjny charakter laboratorium planistycznego jest osiągany poprzez wymianę czterech zespołów zewnętrznych z różnymi ekspertami regionalnymi podczas trzech wydarzeń, które odbywają się na Łużycach w trakcie procesu. Wydarzenia te służą wymianie doświadczeń i porównaniu pomysłów projektowych z regionalnymi potrzebami i poglądami.
więcej
![]()
Ogłoszono 27. edycję MBP w Warszawie, w ramach której organizowany jest konkurs główny oraz konkurs tematyczny, którego hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Zmieniający się świat a zdrowie”. Otwarcie wystaw pokonkursowych zaplanowane jest na 12 czerwca 2021 roku. Imprezy towarzyszące odbędą się zarówno w czasie trwania wystaw pokonkursowych, jak i wcześniej.
więcej
![]()
Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji projektowej pomnika upamiętniającego osobę prof. Władysława Bartoszewskiego, który zostanie zlokalizowany w centrum miasta Białymstoku, na istniejącym moście, znajdującym się przy Placu Branickich i ul. Pałacowej.
więcej
.
Wróć do listy tematów