Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 5.11.2022 10:00
Ostatni miesiąc na zgłoszenia do konkursu Architect of The Year Awards 2022
Przeglądaj zdjęcia ->
Jeden ze zwycięskich projektów w ubiegłorocznej edycji konkursu. Wlot do tunelu Wenming East (Haikou Wenming East Road Tunnel), projekt pracowni Penda China. Główni architekci: Sun Dayong & Wan Shuyan. O projekcie pisaliśmy tutaj.
To już ostatnia szansa na rejestrację w międzynarodowym konkursie Architect of The Year Awards 2022. Nagroda jak co roku powędruje do najlepszych realizacji z całego świata.
Konkurs kierowany jest do architektów, inżynierów i projektantów. Spośród przesłanych realizacji i koncepcji zostaną wybrane najlepsze prace w każdej z kilkunastu kategorii. Termin rejestracji i składania prac upływa 30 listopada 2022 roku. Zwycięzców poznamy w grudniu.
Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znalazły się takie pracownie jak: Foster+Partners, IDOM, Pei Cobb Freed & Partners Architects, Klai Juba Wald Architecture + Interiors, Entro, Bushman Dreyfus Architects, Arrowstreet Inc., IA Interior Architects, Wong Tung International Limited, Paul Lukez Architecture, SAKAE Architects & Engineers, Penda China, Architekt Maciej Franta, SAAD Architects, Design Haus Architecture, Studio Roosegaarde Kris Lin International Design, S&AA, Studio Joseph, System Architects, Crystal Lagoons, HWCD, Aedifica + Adhoc Architects, Raulino Silva Arquitecto, UArchitects, AMAART, LHA Architectural Design, Lars Gitz Architects i wiele innych.
Konkurs prowadzony jest w języku angielskim.
Patronat medialny infoArchitekta.pl
Data publikacji: 5.11.2022
Artykuły z tagiem:patronat
![]()
Ogłoszono międzynarodowy konkurs pt. "Portable Reading Rooms". Do wygrania nagrody pieniężne oraz stypendium o wartości 2000 euro. Organizatorzy zapraszają do przesyłania projektów niewielkich konstrukcji, które mogłoby być wbudowane w przestrzeń publiczną - dając ludziom miejsce i możliwość wyciszenia się i przeczytania książki, kiedy tylko zechcą.
więcej
![]()
Wyzwanie ma na celu zebranie najciekawszych pomysłów koncepcji muzeum poświęconego emocjom. Zadanie polega na opracowaniu projektu obiektu, w którym dwie odrębne sale wystawowe będą wywoływać kontrastujące ze sobą emocje - jedna będzie wzbudzać emocje negatywne, a druga pozytywne.
więcej
![]()
Zadanie polega na zaprojektowaniu modułu balkonowego, który można zamontować zarówno w nowych, jak i starych obiektach. Uczestnicy powinni wskazać istniejący budynek mieszkalny, w którym chcą zastosować swoją koncepcję. Organizatorzy oczekują rozwiązań modułowych z możliwością samodzielnego montażu lub rozbudowy balkonu.
więcej
![]()
Ogłoszono skład jury wyzwania projektowego Office Design Challenge. Prace uczestników będą oceniać m.in architekci z pracowni ze Stanów Zjednoczonych, Holandii i Wielkiej Brytanii. To już druga edycja konkursu. Wyzwanie polega na zaprojektowaniu oryginalnych przestrzeni biurowych.
więcej
![]()
Ruszyła szósta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów pt. "W zgodzie z naturą". Konkurs organizowany jest przez gdańską Galerię Wnętrz od 2017 roku. Przeznaczony jest dla studentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz, w całej Polsce.
więcej
![]()
Konkurs kierowany jest do architektów, projektantów, urbanistów i architektów krajobrazu. Jego ideą jest umożliwienie międzynarodowej ekspozycji i uznania, na które zasługuje wyjątkowe prace. W konkursie mogą wziąć udział również studenci kierunków projektowych. Nagrody zostaną rozdane podczas gali AZ Awards w Toronto w czerwcu, w towarzystwie lokalnych i międzynarodowych profesjonalistów z branży
więcej
![]()
Ogłoszono kolejną edycję międzynarodowego konkursu LIT Lighting Design Awards 2022 na najlepsze projekty oświetlenia. Konkurs kierowany jest do profesjonalistów i studentów. Zwycięskie projekty zostaną zaprezentowane globalnej publiczności i zamieszczone w katalogu Annual LIT Awards.
więcej
![]()
To już ostatnia szansa na wzięcie udziału w konkursie na projekt domu współczesnego nomada - Movable House. Celem wyzwania jest zainspirowanie do potraktowania światła jako ważnego elementu kształtowania przestrzeni architektonicznej oraz zainteresowanie technologią LED i jej możliwościami w zakresie tworzenia opraw i systemów oświetleniowych.
więcej
![]()
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki udostępnił publikację na temat domu tekstylnego w Gliwicach. Publikację można pobrać bezpłatnie w wersji cyfrowej lub przeczytać ją online. Materiał powstał w ramach stulecia oddania do użytku gliwickiego Domu Tekstylnego Weichmanna według projektu Ericha Mendelsohna. Publikacja została przygotowana przez uczniów Technikum nr 4 w Gliwicach (ZSB-C) o specjalności renowacja detalu architektonicznego przygotowali publikację.
więcej
.
Wróć do listy tematów