Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 5.05.2010 13:53
Centrum Kultury w Cugnaux
Przeglądaj zdjęcia ->
Nagroda dla projektu Centrum Kultury w Cugnaux. Cechą charakterystyczną miasta Cugnaux jest niska gęstość zabudowy miejskiej specyficznej dla historycznego centrum w Tuluzie. Na jego umiejscowienie zaproponowano symboliczne regionalne miejsce wymiany kulturalnej a projekt miał "wpleść" się w architekturę pobliskich miast, uwzględniając szybko rosnącą gęstą roślinność. Wysoka zwarta budowla ma być łatwo identyfikowalna z całym miastem. Zieleń otaczającego ją parku krajobrazowego będzie stanowić doskonałe otoczenie dla potencjalnych przedsięwzięć takich jak parkingi, imprezy kulturalne i pikniki. Pracownia Off Architecture otrzymało pierwszą nagrodę za projekt Centrum Kultury - koszt wykonania ich koncepcyjnego projektu jest szacowny na 7,5 mln euro. Główny amfiteatr przystosowany jest dla 400 - 1000 osób (400 miejsc siedzących i 1000 stojących), będą w nim zainstalowane specjalne ruchome ławki, które pozwolą na dostoswanie pomieszczenia do aktualnych wydarzeń (targów, bankietów, koncertów itp.). Kluczem do całej koncepcji projektu jest główna fasada, wykonana ze specjalnych siatek ochronnych optymalizujących efekty każdego aktualnego wydarzenia.Więcej informacji na temat projektu na stronie:www.worldarchitecturenews.comwww.offarchitecture.com
Data publikacji: 5.05.2010
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Zakończyła się piąta edycja corocznego konkursu organizowanego w ramach serii Small-Scale Architecture (Architektura małej skali) - MICROHOME 2022. Na podium znalazł się zespół z Polski! Trzecie miejsce w konkursie zajęły studentki z Politechniki Warszawskiej.
więcej
![]()
Szukając inspiracji na projektowane wnętrza, Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, nie sięgają jedynie po bezpieczne, monochromatyczne rozwiązania. Ich fenomenalna umiejętność łączenia ze sobą różnych barw sprawia, że przełamują schematy, wydobywając za każdym razem ze swych realizacji wszystko, co najlepsze.
więcej
![]()
Najnowszy projekt pracowni CAALADI to przykład udanego połączenia naturalnych materiałów z nowoczesnym podejściem projektowym. Realizacja zachwyca pięknymi wnętrzami, otwartą przestrzenią nastawioną na krajobraz i naturę.
więcej
![]()
Punktem wyjściowym dla projektu było założenie: "krajobraz ma pierwszeństwo przed projektem". Efektem pracy architektów jest realizacja pięknych wilii idealnie wpisujących się w naturalny krajobraz łączących tradycyjne i nowoczesne rozwiązania.
więcej
![]()
Soczyste i egzotyczne mango kojarzy się z energią, szczęściem i zmysłowością słodkiego soku kapiącego z ust. Wywołuje uczucie gorąca, a właściciele wnętrz z jego udziałem mogą się poczuć codziennie jak na letniej plaży. Czerpiąc inspirację z letniej obfitości natury, Katarzyna Sosińska, właścicielka pracowni KS Interiors, znalazła sposób na nasycenie pokazywanego dziś domu żywymi i bardzo pociągającymi odcieniami.
więcej
![]()
Generalna rewitalizacja inwestycji z początku XX wieku umożliwiła właścicielce spełnienie marzeń o znalezieniu azylu w miejscu z bogatą historią w tle. Pełna zieleni Różanka bezsprzecznie zasługuje na miano jednego z najciekawszych miejsc na mapie Wrocławia. Tu właśnie znajdziemy inwestycje mieszkalne w budynku starego młynu przy ulicy Młynarskiej.
więcej
![]()
Znamy wyniki międzynarodowego konkursu IDA Awards 2022 (International Design Awards 2022). Wśród laureatów znalazły się pracownie z Polski. Ideą IDA Awards jest promocja najlepszych i najciekawszych projektów z całego świata z zakresu architektury i wzornictwa. Konkurs kierowany jest do architektów, projektantów wnętrz, projektantów produktów, grafików i projektantów mody.
więcej
.
Wróć do listy tematów