Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 21.05.2018 10:16
Wyrzykowski Studio. - Nominacja w konkursie The International Design & Architecture Awards 2018
Polska pracownia architektoniczna prowadzona przez Pawła Wyrzykowskiego walczy o zwycięstwo w ważnym dla architektów konkursie The International Design & Architecture Awards. Konkurs przeprowadza brytyjski, wiodący wnętrzarski magazyn: „design et al”, określany również mianem „biblii designu”. Za selekcję projektów odpowiadają dziennikarze czasopisma. Kolejnym etapem jest głosowanie internautów i to oni mają decydujący wpływ na wybór zwycięskiej realizacji.
Warszawska pracownia architektoniczna Wyrzykowski Studio została
nominowana w prestiżowym międzynarodowym konkursie The International
Design & Architecture Awards 2018. Uwagę jury zwrócił nietuzinkowy
projekt Kuchni w Konstancinie.
Design na światowym poziomie
Projekt Kuchni w Konstancinie Pawła Wyrzykowskiego został doceniony poza granicami naszego kraju – Sam udział w konkursie jest dla mnie bardzo ważny i daje dużą satysfakcję, Daje poczucie, że zrobiło się „dobrą robotę”. Jednocześnie daje możliwość podzielenia się swoimi osiągnięciami projektowymi i działalnością na szerszą skalę niż rynek lokalny – tak o udziale w konkursie mówi Paweł Wyrzykowski.Sama kuchnia została zaprojektowana w klasycznym stylu francuskim z modernistycznymi stylowymi akcentami. Tak żeby wizualnie przenikała się z dominującą stylistyką w całym domu. Całość została zintegrowana z nowoczesną technologią, zastosowaną w elementach wyposażenia kuchni. Paweł Wyrzykowski postawił tutaj na szyk i przepych zastosowany z ogromnym wyczuciem i smakiem. Wszystkie zewnętrzne elementy mebli łącznie z detalami są jego autorskim projektem, dzięki temu udało mu się osiągnąć unikalny efekt, który dzięki nominacji zobaczą internauci na całym świecie.
Wokół modernizmu – styl i inspiracje
Paweł Wyrzykowski od 2015 roku jest właścicielem autorskiej pracowni Wyrzykowski Studio. Jego realizacje były prezentowane na łamach czasopism: „Dobre Wnętrze” i „Cztery Kąty”. W swoich projektach najchętniej porusza się w stylu modernistycznym. Ale nieobca jest mu też przestrzeń wnętrz klasycznych z naciskiem na dbałość o detale, ze szczególnym wpływem stylu francuskiego, prowansalskiego i angielskiego. Dlatego w jego realizacjach przeplatają się wpływy obu stylów lub pojawia się wyraźnie zaakcentowany jeden z nich. Projekty Wyrzykowskiego wyróżniają się oryginalnością rozwiązań, ponieważ czerpie on swoje inspiracje z natury, zabytków, rzeczy użytkowych z różnych stron świata, a także z potrzeb klientów i wyzwań, jakie stawiają.
Data publikacji: 21.05.2018
Artykuły z tagiem:wydarzenia

Ogłoszono wyniki międzynarodowego konkursu World Architecture Design Awards 2019. W tegorocznej edycji konkursu przesłano w sumie 735 projektów z 30 różnych krajów. Jury konkursowe spośród zgłoszeń wyłoniło 35 projektów, którym przyznano pierwsze miejsce w głównych kategoriach.
więcej

W branży wnętrzarskiej najlepszą formą, prezentującą warsztat, doświadczenie oraz kreatywność pracowni architektonicznej jest…jej własne biuro! Nowa siedziba Massive Design jak w soczewce skupia charakterystyczny, wypracowany przez lata styl, sprawdzone rozwiązania, a także eksperymentalne projekty Przemysława Mac Stopy.
więcej

Współczesna architektura jednorodzinna coraz częściej zachwyca odważną wizją, lepiej odpowiada na aktualne potrzeby mieszkańców i środowiska, a przy tym dobrze koresponduje ze swoim otoczeniem, tworząc z nim spójną całość. By się o tym przekonać wystarczy spojrzeć na dom w Kuźnicy Kiedrzyńskiej – tegorocznego zwycięzcę konkursu Fasada Roku 2018.
więcej

Shanghai KUNCHI Trade and Development to przedsiębiorstwo specjalizujące się w obłsudze e-commerce marek z branży kosmetycznej. W sierpniu 2018 w Szanghaju przy Dangui Road w dzielnicy Pudong New otwarto nową siedzibę firmy. Obiekt zajmuje powierzchnię 6 000 metrów kwadratowych.
więcej

W niewielkim obiekcie z przeznaczeniem na wnętrze kawiarni zagospodarowano sporo miejsca dla przyszłych gości lokalu. Dwupiętrowy budynek kryje w sobie znacznie więcej miejsca, niż można byłoby przypuszczać. Autorem projektu jest studio 2m2 Architects założone w 2014 roku przez koreańskiego architekta Junghee Lee. Projekt został nagrodzony w konkursie A'Design Award & Competition 2018.
więcej

Obiekt schowany jest za dzikimi tropikalnymi łąkami, które stanowią zielony korytarz w mieście. Inspiracją dla architektów była japońska filozofia projektowania "Shakkei" polegająca na otwarciu na widok zielonego ogrodu, który jest tłem dla zabudowanego środowiska.
więcej

Projektowany zespół laboratoriów GUM to jeden z wąskiej grupy kilkunastu podobnych budynków typu NMI (National Metrology Institute) funkcjonujących na całym świecie. Kampus będzie miejscem prowadzenia zaawansowanych prac rozwojowo-badawczych z zakresu metrologii – ma być wsparciem Krajowej Instytucji Metrologicznej, miejscem spotkań środowisk badawczych współpracujących z przemysłem oraz instytucjami publicznymi takimi jak: szkoły, uczelnie czy pozostałe instytuty badawcze.
więcej

Podczas wydarzenia School of Form Michał Bachowski opowie jak projektanci odpowiadają na problemy związane z niepełnosprawnością, chorobami, dysfunkcjami. Probę definicji zawodu projektanta podejmie Damian Konieczny, a Beata Wilczek przedstawi wyniki swojego interdyscyplinarnego badania dotyczącego dotyku w projektowaniu.
więcej

Wieczory Architektoniczne 2019 – ARCH_EVENT. Najbliższe wydarzenie już 26 lutego w Warszawie w Domu Innowacji Społecznych Marzyciele i Rzemieślnicy. Gość specjalny spotkania Jan Belina Brzozowski z BBGK – pojawi się z tematem „Architektoniczny Think-Tank, czyli 6 idei projektowych pracowni BBGK architekci”.
więcej
.
Wróć do listy tematów