Artykuł NIEWIDOCZNY dla użytkowników
Data: 12.01.2022 08:30
Ciekawe projekty wież widokowych - Kurgi Observation Tower
Przeglądaj zdjęcia ->
I miejsce
Kurgi to gospodarstwo zlokalizowane na terenach północnowłoskiego rezerwatu biosfery. Już wkrótce wzbogaci się ono o wieżę widokową, z której będzie można podziwiać malownicze widoki tego obszaru. Poniżej prezentujemy wyniki międzynarodowego konkursu "Kurgi Observation Tower".
Zadanie polegało na opracowaniu oryginalnego projektu wieży widokowej uwzględniającej charakter miejsca i spełniającej wymagania podane w regulaminie. Konkurs miał charakter otwarty.
Pierwszą nagrodę otrzymali Daniel Norell, Einar Rodhe i Agnes Mührer z biura architektonicznego Norell/Rodhe w Szwecji. Ich "Wieża wielu widoków" to pionowy szkielet z przeszkleniami i balkonami, z których można podziwiać Rezerwat Biosfery.
Zdobywcą drugiej nagrody i laureatem nagrody "Client Favorite" został Arseniy Rabotnov z Rosji, którego projekt "Spiral Tower" składał się z serii trójkątnych platform w formie wieży widokowej.
Laureatami trzeciej nagrody są Yuteng Lin i JJ Zhao z Kanady.
II miejsce
III miejsce
fot. mat. prasowe
Źródło: Bee Breeders
Data publikacji: 12.01.2022
Inne projekty architektoniczne:
![]()
Choć w otaczającej nas architekturze coraz mocniej do głosu dochodzi nurt nowoczesności, w krajobrazie polskich miejscowości wciąż można spotkać stare kamienice, które zabierają nas w niezwykłą podróż do przeszłości, przypominając o tym, co było.
więcej
![]()
Aż dwa projekty warszawskiej pracowni Tremend zostały wyróżnione w prestiżowym konkursie A'Design Award & Competition w kategorii Projektowania Wnętrz i Wystaw. Wnętrza hotelu AC Hotel by Marriott Krakow i Crowne Plaza Budapest zostały docenione przez międzynarodowe jury.
więcej
![]()
Aby poznać perspektywę twórców architektury muzeów – zwróciliśmy się do architektów z pracowni WXCA. Ich realizacje – Muzeum Pamięci Palmiry czy Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, otrzymały nominacje do nagrody Miesa Van Der Rohe i zostały docenione jako najlepsze obiekty użyteczności publicznej, min. nagroda European Property Awards.
więcej
![]()
Do konkursu przesłano wiele różnych koncepcji i projektów, jednak jury preferowało te, które oferowały nowe, pełne wrażeń sposoby odkrywania tego miejsca. Kładka miała być również jednym z wejść do parku. Pierwszą nagrodę otrzymał Abraham Fung z Australii za projekt "Flow: Between City and River". Koncepcja zakłada wzniesienie stalowo-drewnianej konstrukcji osłoniętej drewnianą siatką.
więcej
![]()
Za nami rozstrzygnięcie międzynarodowego konkursu Architect of the Year Awards 2021. Wśród laureatów głównych nagród znalazły się trzy polskie pracownie: Architekt Maciej Franta, LK&PROJEKT, FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieślik. Zobacz zwycięskie projekty z Polski.
więcej
![]()
Podwójna nagroda A' Design Award dla Bogusława Barnasia za realizację Polskiej Zagrody oraz Małopolskiej Chaty Podcieniowej. To pierwszy przypadek w historii tego konkursu zwanego "Oskarami designu", kiedy dwie statuetki zostały przyznane tej samej pracowni za projekty domów jednorodzinnych.
więcej
![]()
Przypominamy zwycięskie projekty konkursu Modern Collective Living Challenge, które było trzecim wyzwaniem znanego cyklu Affordable Housing Challenge. Pierwsze miejsce przyznano zespołowi z Holandii w składzie: Misak Terzibasiyan, Athanasia Kalaitzidou i Luigi Simone. Autorzy projektu "Tulou XXI wieku" zaproponowali odtworzenie starożytnych chińskich domów komunalnych.
więcej
.
Wróć do listy tematów